Indrek

Rändur, liitus Tripiga 17 aastat tagasi
3 meeldimist
29 postitust / 98 kommentaari
44 (7%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

TLL-CCS-TLL 3-15.10 maksab Finnairi ja American Airlinesiga 651 eurot, vt https://goo.gl/ojAodq (minnes vaja ööbida küll Miamis ning tulles veeta pikalt aega Helsingis, variant on sõita Soomest laevaga koju). Samas mu enda HEL-CCS-HEL Lufthansa pilet maksis 2011. aastal vaid 265 eurot :)

Esimene ja kiire otsing pakub 736eurost hinda, vt TLL-BUE-TLL 11.09-8.10, link http://bit.ly/2pNjGN4 (või ka nt 4.09-3.10, kuupäevadega saab mängida). Lisaks TLL-BUE//IGU-TLL maksab 4.09-1.10 801EUR, link http://bit.ly/2pyX2XD

Vaata ka http://optiontown.com (ise pole veel kasutanud, aga tuttavad on).

Eelmisel nädalal tulid kiirrongid Chongqingist Chengdu idavaksalisse, mille leiad ka siit metrookaardilt: http://en.wikipedia.org/wiki/Chengdu_Metro

Snoop, tean, et üks ots peab olema AAga, ent pidasin silmas minekut Turkishiga LAsse, siis siselend AAga JFKsse ning tagasi JFKst jälle Turkishiga. Ent nagu on selgunud, saab selle "pakkumise" raames lennata Istanbulist kas New Yorki või Chicagosse ning sealt siis Americaniga ühte USA linna, nt Los Angelesi ja tagasi. Pärast taas Turkishiga Istanbuli kaudu Riiga.

Mis marsruut aastavahetuse reisil tuli, kas minnes läbi NYCi (ja siselend Americaniga) või Turkishiga otse IST-LAX?

Kuuldavasti on Eestis (ja siin foorumiski) mõni selle mahuka materjali tõesti ka läbi töötanud. Nii et kogemuste jagamine on teretulnud, kas või meelega keeruliselt :-)

Tallinnast läbi Londoni, Istanbuli ja Doha Melbourne'i 790 eurot (12 360 kr) – päris OK hind mu meelest. Eriti, et pikkadel otsadel on vedajaks maailma parimaks lennufirmaks valitud Qatar Airways. Vt http://estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=1415,15,1509&show=uudised&id=4354

Ma ka novembris Venezuelas. Ja pakun veel mõne alternatiivse saare välja: Aruba, Bonaire, Curacao, Trinidad-Tobago? Viimastele soodsaid lennuvõimalusi ma Caracasest ei leidnud, kuid nn ABC-saartele saab küll nii pealinnast kui lähedalt Valenciast 150-240 dollariga edasi-tagasi (vt http://flydae.com). Oskab keegi neid võrrelda?

Viimase Lufthansa "kampaania" osas olen minagi n-ö huvitatud osapool. Üle nädala on möödas ning pileteid tühistatud ei ole.
Näideteks toon veel Finnairi Tallinn-Helsingi-Delhi ja tagasi 2007. aasta suvel, koguhind 2800 krooni. Kui õigesti mäletan, oli toona küsimus Soome turule suunatud pakkumise alustamises Tallinnast, mis võimaldaski sellise täiesti legaalse hinna.
Miks müüs KLM 2009. alguses Tallinn-Amsterdam-Hongkong pileteid 4000 krooni eest, ei tea ma siiani. Veel meenuvad mõne aasta tagused Lõuna-Aafrika pakkumised, Tlnast läbi Frankfurdi Lufthansaga ca 5500 kr, Stockholmist läbi Madridi Iberiaga veidi üle 4000 kr. Võimalik, et siis skeemitati kütuse lisatasu välja, ent Reisiekspert reklaamis neid hindu toona avalikult.
Vähem asjatundlik klient võib küsida, et kui Ryanair kuulutab Eesti lehtedes tihti oma vähem kui 10 naela või eurot maksvaid lende, siis miks peaks kahtlema ülaltoodud hindades? Või ka Travelpartneris?
Mis puudutab küsitud Travelpartneri juhtumit, siis nad tegid ettepaneku asja menetlemiseks Rootsi tarbijakaebuste kohtuvälises asutuses Allmänna Reklamationsnämnden. Menetlus on alles ees, võib kesta kuni kuus kuud ning lõppeb soovitusliku otsusega (mille täitmise protsent olla samas suhteliselt kõrge).

Panaviatic on Tallinna Äripanga venelastest omanikega seotud tellimuslendude firma, mis kodulehe järgi opereerib viie ärilennukiga Learjet, millest igaühes on seitse reisijakohta.

Vaata siit Hongkongi (http://en.wikipedia.org/wiki/Hong_Kong_International_Airport) ja siit Macau (http://en.wikipedia.org/wiki/Macau_International_Airport) lennujaamu kasutavaid kompaniisid ja sihtkohti. Mõlemal lehel olemas ka sihtkohtade kaardid.

Aeg 18. september ja koht Tallinnas sobivad, loodetavasti saan ka osaleda. Ja lihtsalt vahemärkuse korras, et minu mälu järgi esimene trip.ee kokkusaamine toimus kevadel 2003 Vällamäel, vt http://trip.ee/node/3833 (samas hiljem pole vist enam nii suurelt kokku saadud või siis pole mina enam osalenud).

Mul PayPali kontot pole, ent tehingu teine pool on saatnud selle kaudu n-ö rahanõude, tema lingil klikkides on PayPali makse kõrval ka selline võimalus: "No PayPal account? Use your credit card or bank account (where available)." Kas see tähendab, et saan maksta ka krediitkaardiga? Mis siis PayPali mõte on, kui nende süsteemis toimib ka krediitkaart? Ja ons neil kahel maksel PayPalis miskit vahet (raha üle kandmise aeg, teenustasud, turvalisus vms aspektid)?

Kel vaja päeva esimesel poolel Stockholmist välja lennata ning varahommikused lennud Tallinnast Estonian Airiga või Riia kaudu airBalticuga ei sobi (või on ajaliselt liiga riskantsed), neile soovitan soodsat hotelli Stockholmi lennujaamas. Nimelt on neljanda terminali lähedal hotell Rest and Fly. Ühene tuba maksab kümneks tunniks 595 SEK (965 EEK), kahene tuba 695 SEK (1125 EEK) ehk ühe inimese kohta tüki maad vähem. Nelja inimese tuba on veelgi soodsam.
Seega sõitke Stockholmi näiteks eelmisel õhtul ning ööbige lennujaamas. Saate USA-reisi eel välja puhata ega pea muretsema, kas jõuate hommikul õigeks ajaks Stockholmi lennata.
Vaadake http://arlanda.se/en/Traveller-Information/At-the-airport/Hotels/ ja http://restandfly.com/_eng/index.html.

epl.ee kirjutab, et Estraveli pakkumisest haaras kinni üle 5000 inimese, vt http://epl.ee/artikkel/440277. Uskumatu, uskumatu... Mulle endale meenus seda pikka mõttevahetust siin trip.ee-s augusti lõpupäevadel lugedes 2002. aasta Lufthansa sooduskampaania, mis tekitas ka massipsühhoosi. Sihtkohti oli siis küll palju, aga näiteks Tšiili lendas toonase pakkumise raames üle 900 eestlase. Täitsa võrreldav praeguse Estraveli kampaaniaga.

Eile ütles Kaleva Traveli esindaja Äripäevale Estraveli kampaania teemal antud intervjuus, et nad võiksid "kasvõi homme teha ise samasuguse kampaania, kuna reisifirmadel on olemas informatsioon, kust selliseid pileteid saab. Lennufirma müüb neid pileteid avalikus süsteemis". Ja nad pidasid oma sõna! Vt http://kalevatravel.ee/105070

Tiiu, helista Eurobonuse Tallinna telefonil 666 3030 või saada neile e-kiri aadressil eurobonus.ee@sas.dk. Sama info ja veel muudki kasulikku leiad ka lehelt http://estonian-air.ee/eurobonus.

Nagu tingimustes on öeldud, ei tohi lennata Londonist otse Miamisse. Sestap nimekiri American Airlinesi sihtkohtadest, kuhu neil on otselennud Londonist: Boston, Chicago-O'Hare, New York-JFK, Raleigh/Durham. Reisi planeerides tuleb esimene linn valida neist. Muidugi ei pea seal aga peatuma, võib kohe edasi lennata, küll peab Miami olema hiljemalt kolmas linn. Ning Miamis tuleb viibida vähemalt 24h. Seejuures ei tohi Miamit läbida kaks korda, ka mitte vahemaandumiseks.
Soovitan enne Estravelisse minekut reisi võimalik marsruut ning ajakava (sh lendude kellaajad) paika panna, nii kulub reisibüroos vähem aega. Seda saab teha leheküljel http://amadeus.net (kliki Air Availability), aga ka http://aa.com ja http://britishairways.com.