Albaaniasse läbi Frankfurti

Veidi vähem kui kahe nädala pärast lend Lufthansaga läbi Frankfurti Tiranasse. Albaania hetkel sisenemisel negatiivset covid testi ei nõua. Kas keegi on viimasel ajal läbi Frankfurti EUst välja reisinud ja teab, kas Saksa nõuab transiidi puhul neg. testivastust ja riiki sisenemise elektroonilist registreerimist enne reisi? Saan Saksa vm infost aru, et transiidi puhul poleks nagu kumbagi vaja: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus

Samas meie välisministeeriumi järgi peaks testi ja registreerimise ikka tegema: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/saksamaa/

Kuidas reaalsuses on, kas Lufthansa laseb Tallinnast lennukile ilma testivastuse ja Saksamaale sisenemise registreerimiseta, kui tegemist transiidiga?

Hetkel pole transiidil midagi vaja.

Vaata ka näiteks - https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Reisile eelnevatel nädalatel ja ka enne tagasilendu tasub jälgida ka - https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

Sinna pannakse reedeti välja uuenenud nimekirjad erinevate riikide kohta. Hetkel on võimalik probleem just Eesti või Albaania kuulutamine virus varianti piirkonnaks. Sellega rakenduks keeld transiidiks läbi Saksamaa ka lennujaamast väljumata. Siis ei aita ka test ega muu.

4
0

Küsimus,  kui olen Mehhikos ja siis kuulutatakse Eesti  viirus variandi piirkonnaks? Kas ka siis rakendub transiidi keeld läbi Frankfurdi ?

0
0

Piirangud kehtivad viirus variandi riikidest reisides. Mitte sinna reisides. Seega Mehhikost tagasilennuks on oluline ainult Mehhiko staatus.

2
0

Kui Eesti kuulutatakse uue viiruse variandi alaks, siis võivad nad lennud siia üldse tühistada. Majanduslikult pole mõtekas lennata vaid ühes suunas ja tagasi lennata tühja lennukiga, sest kedagi peale võtta ei tohi.

1
0

Ma ei usu, et Lufthansa lõpetab täielikult Tallinna lennud. Nad ei teinud seda isegi eelmine kevad, kui reaalselt kogu elu Euroopas lõppes.

Saksa kodanikud ja residendid võivad jätkuvalt lennata. Lisaks on lubatud transiit mitte-Schengeni riikidesse. See tähendab ka seda, et võid lennata läbi Frankfurdi Londonisse või Dublinisse. Või siis ka Tiranasse, Istanbuli jne. Muu maailm veel lisaks.

Et need piirangud pole nii lõplikud ja vähest reisijate arvu meeletult ei mõjuta. Kuna Lufthansa on hetkel ainus lennufirma, mis lendab nii Tallinnasse, kui ka väga paljudesse sihtkohtadesse maailmas, siis on selline kontinentide vaheline transiit neile tõenäoiselt üsna oluline ja kahjumiga töötades peab hoidma püsikliente. Finnairil on hetkel vaid 5 sihtpunkti väljaspool Euroopat.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased