Alzeeriasse saamiseks tehtud vaevad saavad tasutud!

Alzeeria teema on siin portaalis vähe käsitletud, sestap jagan muljeid.

Tegime 2 nädalase visiidi 2022 novembris, 8 inimest. Reisi tellisime tuareegilt nimega Moussa (moussa ayoub [email protected], https://matarat-tours-desert-09.webself.net/) . Suhtlesime paljude reisikorraldajatega. Valik oli vaevaline, aga lõpuks Moussa oli OK. Maksime reisi eest kohapeal sularahas. Samas üks tegelane tahtis 30% ettemaksu erakontole Itaalias! Ei sobinud. Üldse, see on maa, kus meie pangakaardiga raha välja võtta ja maksta ei saa ja peab kasutama ainult sularaha.

Olime nädala aega lõunas kõrbes ja nädal põhjas vanades rooma linnades ja ka Constantinis. Alzeeriasse saamine on vaevaline, aga kui juba seal olla, siis on väga ägedaid kohti (Tadrat – ägedate kaljude ja luidetega). Viisa saab ainult kohalike kutse peale. Kutse saadetakse Varssavi saatkonda, kust tuleb ka viisat taotleda. Kogu viisaga seotud protsess oli lõpuks umbes 1,5 kuu pikkune. Passid saatsime Varssavisse kulleriga (kasutasime VIP reise). Viisa tasu saab maksta ülekandega.

Turvalisus – põhja Alzeerias saatis meid maanteedel pidevalt politseiauto, mis piirkonniti vahetus. Linnades nagu Alziir ja Constantine oli samuti erariides politsei meid saatmas. Väidetavalt turvalisuse jaoks. Tunne oli nagu Soome turistil olümpia ajal Tallinnas. Siiski nende olemasolu ei seganud. Ma arvan, et sellisel totalitaarsel maal, mida sõjaväeline hunta valitseb, on ikka suht turvaline!

Põhjas olevad vanad rooma linnad on kunagi prantslase poolt välja kaevatud, aga kuna turiste on ülivähe, siis oled Pompei suguses linnas sisuliselt üksi!

Lisan meie reiskava koos kommentaaridega:

_10/11/22 : Fra - Algiers (HOTEL) – Lufthansaga saabudes on pool päeva Alziiri eksusrsiks. Kui see hõlmab ka vanalinna siis rohkem polegi väga vaja. Alziiri vana osa Casbah on äge!

_11/11/22 : Algiers / Setif / Djemila (HOTEL) – Djemila on vana rooma linn

_12/11/22 : Setif / Medracen / lambese / Timgad / Batna. (HOTEL) – Timgad on üks kõige paremini säilinud rooma linnu põhja Aafrikas.

_13/11/22 : Batna / Constantina. (HOTEL) Constantin (vaata sildade pilte üle linna läbiva kanjoni) on äge linn!! Kuni oktoobri lõpuni oli sealt otselend (vahemaandumisega El Quedis) Djaneti. See hoiab kõvasti aega kokku.

_14/11/22 : Flight to Costantine 07:35h arriver Alger 08:25h

Algiers - Chercell- Tipasa- Royal mausoleum of Mauretania - Algiers. (HOTEL) Veel üks vana varemete koht aga aja piiratuse tõttu tahaks kohe kõrbe. Nii, et tegelikult peaks ikka Alziiris minimaalselt aega kulutama.

-- 15/11/22 Flight Alger/Djanet

08:00h--12:50h

Siin vahepeal siis kõrbekäik (üliäge). Ööbimine magamiskottides lahtise taeva all! Minuarust oli aja poolest OK. Kui- siis vb üks päev vähem.

Program Tadrart – juba nati modifitseeritud.

Day 01 : Arrival at the airport, welcome by our team Touareg. Transfer to your place of bivouac at Tinamali

Day 02 : Breakfast. Departure by 4x4 to join the massive Tadrart. Arrive in the wadi el beridj. Walk around our first bivouac

Day 03 : Departure in the morning, always hiking for the dune du cirque de moul naga,Our walk on a path with an invisible route, direction full East, through large wadis,small dunes and paintings, rock carvings with for reference only the position of the sun in the sky and its own shadow. Dinner and bivouac in the dunes.

Day 04 : We leave the yellow dunes of Moul Naga. Easy walk in a desert valley with the dunes that mark the horizon. We cross endless expanses and then we arrive at aainzaouaten visit rock carvings. Dinner and bivouac

Day 05 : Through many secret parades, we reach large valleys surrounded by sand where the trees remind us that not long ago, the animals crossed here. We see mouflons, damans (marmots), moula-moula (black-headed whites), jackals. Visit paintings Dinner and bivouac bohouedian.

Day 06 : In this chaos, the dunes rushing to the assault of extraordinary fortresses, allow easy access to the plateaus on which there are traces of a prehistoric human occupation. Ascent of the big dune for the sunset according to the form of the participants. Dinner and bivouac at tin merzouga.

Day 07: After breakfast in the morning, we start walking,,,Dizzying needles are organized in cathedrals, monumental arches are planted in the middle of the valleys, canyons with surprising sides are hollowed out in the ocher and sandy rock.

After lunch we will continue the journey by car, Dinner and bivouac in Ouan ahar

Day 08: All-terrain vehicles use Wadi Djaren to discover other prints and paintings. Your management is ADLATI Sabel Noiar, You arrive in Djanet in the afternoon after crossing the site of "weeping cow". Small shower and visit of the capital Ajjers transfer to the airport for departure

_22/11/22 : Flight Djanet / Algiers

13:40h--18:45h (HOTEL)

_23/11/22 : Algiers. (HOTEL) Alziiris mulle avaldas eelkõige muljet nende vanalinn - Casbah of Algiers. Mulle tundub, et üks päev kokku Alziirile on piisav. Muidugi on transport linnas vaevaline ja seega peaks seal hotell olema kesklinnas.

_24/11/22 : Algiers / Frankfurt am Main. LH1317 24NOV ALG FRA

Jõudu Alzeeria avastamiseks – täitsa vägeva emotsiooni sai! [email protected]

Infoks, et sellest aastast saab idee poolest ka viisa kohapeal lennujaamast juhul kui reis on broneeritud kohaliku reisifirma poolt ja vähemalt 70% reisist toimub lõuna Alzeerias.

https://www.tsa-algerie.com/touristes-etrangers-lalgerie-instaure-un-nouveau-visa/

1
0

Aitäh jagamast!
Alžeeriasse tahaks kindlasti minna, aga no ei viitsi selle viisaga jamada ja tegelikult tahaks ikka ise ringi vaadata. Kohalikke reisifirmasid üldse välistamata.

0
0

Ma võtan riski ostes piletid ette ära ja hakkan seejärel viisat ajama.
Loen eri allikatest, et Ghardaïa on linn, mis läheb "Lõuna Alzeeria" alla. Mõte on sinna võtta 1-2 päevane tuur, saabuda juhuslikult mõned päevad enne tuuri Alziiri ja peale tuuri samuti veidi põhjas ringi kolada.

Possibility to travel independently during the trip for which you received VOA (based on Boarding Authorization arranged by algerian travel agency) depends only on your arrangements with that travel agency. In theory tourist is on "organised tour" so it's decision of that travel agency how much independence they will give you. Ghardaia is also considered as "South" and eligible for sahara desert tourism VOA regime, so agencies also could arrange you Boarding Authorization for VOA.

1
0

Ilmselt sõltub sellise plaani sujumine sinu ametlikust reisikorraldajast. Nemad vastutavad sinu eest terve sinu Alzeerias oldud ajal. Kindlam oleks võtta saatkonnast viisa ette. Ametlikult Varssavist, aga võid ka üle küsida Helsingis asuvast saatkonnast https://www.algerianembassy.fi/ Emailidele kumbki saatkond ei vasta ja ise olen kolmel korral Alzeeria reisist viisa pärast loobunud. Loodetavasti mingil hetkel kaotavad küllakutse nõude ära.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased