Amalfi coast autoga vs merelt

Hei! Plaan minna aprillis Amalfi coast'i avastama. Olen siin hoogsalt teemasid ja soovitusi lugenud ja ka mujalt uurinud. Saan aru, et autoga seal keeruline liigelda, kuna tee kitsas ja parkimine keeruline ja kallis. Palju soovitatakse ka merelt seda piirkonda nautida. Uurin seda, kas selleks on võimalus ainult mõne kruiisiga liitudes või liigub seal ka nö veebuss vms? Ehk siis, et lihtsalt hüppad peale ja sõidad järgmisse linnakesse edasi.
Paljud soovitavad staabiks Sorrentot. Kas on kellelegi äkki mõni muu soovitus?
Tänud ette :)

Meie käisime 2a tagasi Amalfi rannikut avastamas. Valisime selleks praamid. Käisime Ischial, Capril, Amalfis praamidega. Põhibaas oli Sorrento. Amalfist sòitsime tagasi bussiga. Teed on täiesti okeid. Parkimist ei oska öelda. Suur hinnavahe praami ja bussiga muidugi. Kena on korra vaadata mere poolt ka rannikut, aga bussiga oli väga ok sòita.

Sorrentos on tàitsa ok osta ka kohapealt sadamast praamipileteid, ise ostsin netist: https://www.directferries.co.uk/sorrento_capri_ferry.htm

2
0

Autoga minnes oleks parem sõita ülalt alla Amalfist Salerno poole. Siis jäävad kõik mereäärsed vaateplatformid paremale poole. Vastupidi sõites tuleks pidevalt üle pidevajoone vasakule pöörata. Meil just nii juhtuski, aga sügisesel septembrikuisel autovaesel ajal polnud sellega probleemi :)

Kuna kaldapealne on pidevalt kõrge, siis parim veeskäimise võimalus on Maioris, kus on madal mereäär ja liivarand.

Pisut hiljem Praiano kandis oleks ka olnud võimalus mereäärde sattuda aga lõpu ujumise tegime poolsaare tipu lähedal Marcianos.

5
0

Käinud Amalfi rannikul nii enda autoga kui ka kasutanud ühistransporti. Autoga on omamoodi seiklus seal kuid ise rohkem ei sõidaks autoga kui oleks valida. Teed on kitsad ja vastutulevad bussid teevad asja veel kitsamaks ning siis parkimiskohtade otsimine, mis tekitab lisaks stressi. Bussiga oli suht lihtne, vaikselt tiksud ja kui soovid kuskil väljuda, siis lähed peatuses maha, kuigi tuleb arvestada, et bussid pigem ei järgi graafikuid seal. Ja laevadega saab sõita suht linnast linna, aga pigem kallid, aga samas tasub korra vähemalt ära proovida. Esimene kord kui autoga, siis sai ööbitud Sorrento lähedal, sest auto annab rohkem paindlikust ning teine kord sai oldud Piano di Sorrentos, kus siis sai lihtsalt rongiga Sorrentosse või siis laevaga Caprile ning mõni buss Amalfilt peatus ka seal. Ja kui väga meeldib jalutamine, siis saab isegi jalutada Sorrentosse mööda rannikut.

0
2

Või siis teha nii - jalutuskäik/matk mööda Path of Gods'i ülevalt alla Positanosse. Ja sealt kahe bussiga (läbi Amalfi) tagasi üles. Kulub terve päev. Aga vaated on imelised.

1
1

2a tagasi ööbisime Salernos ning käisime "veebussidega" terve Amalfi ranniku läbi, seal igast linnast käib tunni-paari tagant laev mis põhi linnades peatub. Infot selle kohta leiab ehk rohkem siit - https://maps.app.goo.gl/tqducd67xdpkav9i6

Bussid käivad kuidas jumal juhatab ning kui täis on, sõidavad sinust mööda ja võid jääda päikese kätte seda järgmist ootama tundideks :). Piletid peaks enne ostma mõnest toidupoest vms .

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased