Amsterdam-Maastricht (rongiga)

Tere,

pean reisima Amsterdami ja sealt edasi rongiga Maastrichti (selleks ajaks lõpetatakse lennuliiklus Amsterdami - Maastricht vahel) . Kuna Mul on võimalik vähemalt 4-5tundi veeta aega Amsterdamis,siis küsikski teadjate käest nõu, kuidas oleks kõige targem liikuda?

Saan aru, et lennujaamast Amsterdami kesklinna jõudmine pole eriline probleem (et rongid käivad lennujaamast tihedalt?), aga edasi - tõenäoliselt sõidaksingi kesklinna, jätaks pagasi raudteejaama hoiule ning kolaks mingi aja linna peal ning siis sõidaks edasi Maastrichti poole.
1) Kas Amsterdam Centraalest (kuhu jõuab lennujaama rong) väljuvad ka linnadevahelised rongid? Või peaksin mõne muu raudteejaama leidma?
2) Kas Amsterdamist on Maastrichti võimalik otse sõita(rongiga) või peab kusagil ümber istuma? Olen natuke uurinud www.ns.nl lehte, aga ei saa sealt väga hästi aru, kas liin läheb otse või ei.
3) Kaua sõit A-M vahel kesta võiks? tund? Vähem?
4) Kas Maastrichtist on võimalik tagasi lennujaama saada ühe rongiga? Või tuleb Amsterdamis uuesti ümber istuda?

Ja lõpuks - kuna veedaksin Amsterdamis umbes pool päeva, siis kas selle ajaga on võimalik linnas miskit põnevat (ja ka ajaloolist, samas ilmselt muuseumidesse ei hakkaks minema - niisama jalutaks linnas ringi) ära näha? Kuna see on minu esimene kokkupuude Hollandiga üldse, siis olen tänulik igasuguste soovituste eest ( seda enam, et reisin esimes korda päris üksi).
Tänud

InterCity rongid väljuvad iga poole tunni tagant (proovisin homme hommikusi aegu) ja sõit võtab 2,5 h.
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=212.200&seqnr=2&ident=74.014242200.1220282227&rt=1&OK#focus

1)Pikamaarongid lähevad Centraalist, osa isegi Shipolist.
2) Ns.nl-il on ka ingliskeelne variant (ehk märkasid?), seal on ilusti kirjas igatsorti rongid ja ajavariandid. Nii Centraalist kui Shipolist.
3) Poole päevaga saad A'damist meki suhu :-)