antigeeni kiirtest Euroopas liikumiseks

Osad Euroopa riigid aktsepteerivad PCR testi kõrval ka antigeeni kiirteste (mis on nimetatud siin dokumendis: https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf)..)

Aga ons kellegil kogemust, kuda see praktikas toimib? Enne lennukile astumist ostan apteegist agregaadi ning testin ära ennast ja kui negatiivne, siis teen foto lakmuspaberist, millega turvakontrollis liputada?

... ilus oleks, aga ilmselt nii lihtsalt ei pääse lippama – on kellelgi kogemust kiirtesti "ametlikult" tegemisega, et mingi pagana paber järgi jääks protseduurist, mitte pelgalt ausõna, millega ennast soojale maale sisse manguda...?

Terviseameti leht selle koha pealt ka väga edasi ei aita.... https://www.terviseamet.ee/et/covid-19-antigeeni-kiirtestid

Riigid aktsepteerivad vaid laboris tehtud antigeeni teste. Näiteks Tallinna lennujaamas tegeleb sellega teatud kellaaegadel Confido, aga loomulikult võib selle teha ka eelneval päeval kusagil mujal.

Ise tehtud kiirteste tõenäoliselt kuskil ei aksepteerita.

Siin  https://koroonatestimine.ee/patsiendile/tasuline-testimine/  kõik testimiskohad kirjas.

Hmm, praegu vaatasin, et Confido punktidest on puudu Tallinna Sadam, seal saab ka antigeeni teha. 

Tulemus tuleb meilile.

Olen aru saanud, et on võimalik tellida covid kiirtest ka postiga koju. Seal on info, millise arstiga video vahendusel ühendust võtta ja kes siis live’s jälgib sinu testimist. Kui kõik on nii nagu peab, siis saadab sulle vastuse/tõendi e-kirjaga.

Eestis seda teha ei saa, aga netist olen lugenud, et nt Kanaaridel ja Inglismaal vist selline võimalus.

On keegi sellist asja juba proovinud?