Apartemente praktiliselt ei pakuta:(

Meie büroode Lõuna-Euroopa (Kreeka, Itaalia, Hispaania, Portugal) reisipakkumistes on imevähe valikut neile, kes eelistavad hotellitoale stuudiot või apartementi. Ühelt neiult messil küsisin, miks nende büroo pea kümnest hotellist vaid ühes on apartemendid, ja vastuseks sain, et keegi ei soovi sellist majutust.

Veendunud apartemendipooldajana ei suuda seda uskuda - Soomes näiteks on olukord lausa vastupidine ja paljud tuttavadki on loobunud meie büroode hotellidest ning kas leiavad kohapeal sobiva majutuse ise (enamasti apaterment), või sõidavad Soome kaudu just majutuse pärast.

Mida siinne rahvas eelistab - pean silmas just rannapuhkust, lastega siis või ilma.

Eelistan igal juhul apartemente ja just väikeses hotellis, kus ei ole üle kahe korruse. Kuna meil suur pere ja vajame 2 magamistoaga apartementi siis olen enamasti otsinud majutuse ise. Kui ei ole kaasas väikelapsi, kellega meeldib otse liivaranna lähedal elada eelistame pigem villasid, naudime meelsamini nende inimeste seltskonda kellega koos oleme puhkama tulnud, villad on tihti looduskaunites ning rahulikemates kohtades. Hotellis ööbimist eelistan ringreisil, kus ühes kohas järjest üle 2 öö ei veeda. Apartement meeldib ka seetõttu, et võrreldes hotellitoaga on ruumi rohkem, sama asi villaga. Lõuna-Euroopas on ise majutust väga lihtne leida, internetis on tohutult pakkumisi otse omanikelt, polegi vajadust selles osas büroo teenuseid kasutada.

www.booking.com pakub tohutus koguses apartemente, nii et tasub pigem teha nõnda, et siit osta lennupiletid (kas siis reisikorraldajaga otse keset turismipõrgut või mõnda suurlinna - viimane tuleb üldjuhul palju odavam) ja ise bookida apartemendid. Veidi enam vaeva nägemist, aga tegelikult mitte oluliselt, sest vähemasti Kreeka apartemente on küll hästi laias valikus. :)

Variant on ka lasta reisifirmadel koostada pakett, kus nad otsivad välja lennud ja ööbimised, kuid juurde tulevad teenustasud ja tegelikult on ise ikka mugavam apartementide pilte ja kasutajate kommentaare jms kasutades otsust teha.

Ise pole juba ammu reisibüroodelt muud võtnud kui lennupileti - aga nt mu pensionärist ema oma sõbrannadega eelistab "otse ja omadega"paketireisi. Ei hakka nad ealeski autot rentima, ise majutust otsima ja keeleoskus pole ka kiita... Siiski nad on üsna õnnetud selle hotellivaliku pärast, mida bürood pakuvad. Bürood aga väidavad, et eestlane just hotellituba eelistabki.