Aprillis Kreetale majutust ette broneerimata

Tervist!

On plaan minna aprillis Kreetale ja kuna saar on nädalase reisi jaoks piisavalt suur, siis ei tahaks majutust reisifirmaga ette broneerida. Soov oleks rentida kohapeal auto, avastada saart ja iga uus majutuskoht leida päeva jooksul mööda saart ringi sõites?

Kas see on hea mõte? On keegi Kreetale või mõnele muule Kreeka saarel madalhooajal lennanud ilma majutust ette broneerimata? Nõudlik majutuse osas ei oleks, aga ulmesummasid maksta ka ei taha.

Millega veel peaks arvestama? Ka guugeldades palju kasulikku infot ei leidnud, aga tundub täiesti teostatav. Möödunud aastal samal ajal oli Kreetal ikka väga vähe turiste ja paljud ärid pankrotis ja suur osa polnud veel hooajaks avanud.

Aprillis pole veel jah hooaeg ametlikult alanud, veepargid on kinni, Chrissi saarele ei saa, Samaria mäekuru on veel suletud ja merevesi on jahedamapoolne (kuigi ujutav). Samas on turiste sel ajal imevähe ning ööbimine imeodav.

Mina soovitaks ööbimise juba Eestis välja valida, paar ööd saare keskosas, kolm ööd läänes, paar ööd lõunas....Praegu saab rahulikult valida, mis mõttega seal kohapeal selle peale aega raisata. Kreetal ei ole nii, et sõidad ringi, hinnakirjad majade seinte peal ja ööbimisvõimalus igas suvalises külas olemas. Ise nad väidavad, et 80-90% ööbijatest leiab neid läbi booking.com, seega miks mitte sellega juba Eestis tegeleda.

Läänes ööbides soovitan sõita Balos Beachile (autoga parklasse ja siis teiste järgi üle mäeselja jala randa kõndida). Kui viitsimist on, siis teisel päeval sõita pikem maa maha - Elafonissi randa. Läänes on ka Falassarna rand - Euroopa puhtaima veega rand. Ööbimiseks võiks läänes vaadata siis midagi Chania ja Kissamose vahelisest mereäärsest piirkonnast.

Idas on suht tuuline, kui just surfarid pole, siis pole erilist mõtet pikka teekonda Vai randa (või üldse idas olevatesse randadesse) ette võtta.

Saare keskosas on vaatamist väärt Lassithi platoo, Zeusi koobas (stalaktiitidega), ehk ka Kournas lake (pisikeste kilpkonnadega). Ööbimiseks oleks mugav nt Hersonissose kant.

Lõunasse sõitmine on ise elamus, vaatamisväärsustest soovitaksin läbida mäekuru näiteks Vryses-ist alustades ja Hora Sfakionis lõpetada, sealsamas lähedal korra sõita üle Aradena silla (Hora Sfakioni lähedal) googelda "Aradena bridge" ning ööbida kuskil läheduses, näiteks Plakiases kus suurem valik ööbimisvõimalusi (seal on ka pikk liivarand, hea värske kalavalik ja veidi ka õhtust melu). Ja tagasi põhja võiks sõita näiteks mõnda teist teed kaudu (kõikide mäekurude läbimine on omaette elamus) Üldiselt on aprillis suhteliselt vaikne ja sellevõrra isegi meeldivam seal saarel. Kui ööelu tahate, siis valige ööbimine Rethymo või Chania keskusesse või Maliasse.

Ja muidugi on veel variant teha vahelduseks Heraklionist päevatripp kiirlaevaga Santorinile http://www.ferries.gr/cruises/flying_cat_4.htm

Hea kirjeldus PRM poolt. Mina olen käinud paaris kohas ilma ette broneerimata, ilma autota sealjuures. Mulle on see mitteseotuse mõte väga meeldinud ja sobinud. Netti ikka saab, kasvõi eelmises öömajas ja uue öömaja leidmine on läinud hõlpsalt.

Olen mitu hooaega Kreetal elanud ja mõned korrad ka juba aprilli alguses kohale läinud. Aprill on suurepärane aeg ringi sõita. Hinnad on madalad, rahvast on vähe jne. Kogemus küll näitab, et väga paljud ööbimiskohad on kinni ja kui ka näiteks bookingus näitab, et saab broneerida siis tegelikult kedagi kohapeal pole. Eelmisel aastal tiirutasime ringi ja õhtul bookingust vaatasime ööbimiskohti ja tihti peale polnud kedagi kohal. Nad tahavad alati, et kõik oleks ilus ja korras ja siis kui valmis veel seatud pole ei taha nad ka ruume välja üürida. Selles suhtes on hea kui kasvõi hommikul broneerid bookingust ette ära. Samas leidsime me igas külas ikkagi ööbimiskoha (soovitan siiski bookingust hinda vaadata, sest kui hädaline oled siis nad võivad esimese hooga kallimat hinda küsida. Mulle meeldib Kreetal väga kohustuste vabalt ringi sõita nii et kunagi ei tea kuhu täpselt ööseks välja jõuad :) PRM kohtadest tegi hea ülevaate. Kindlasti lisaksin sinna Kedrodasose Elafonisi kõrval (ise Elafonisit väldin, eriti turismihooajal aga aprillis on seal ka mõnus). Elafonisi/kedrodasosesse minnes soovitan soojalt söögikohta, mis jääb vasakut kätt künka otsa vahetult enne Elafonisi kui asfalttee lõppeb. Seal kandis kindlasti parim koht söömiseks ;) Mõnusat reisi! Kreeta on super!