Asi läheb aina huvitavamaks: AirBAltic Oktoobrist Tallinn-Turu liin

Tere!

Postimees avaldas järgmise uudisnupu, on see tõsi või mitte, aga info on siin:

http://www.tarbija24.ee/?id=151843

Kas pole huvitav? Kahjum kahjumiks, aga näed, teevad kõik selleks et olla "parem" EA-st.Kui sügiseks on planeeritud uus liin, siis raske uskuda et nad kahjumi tõttu sügisel pankrotiga lõpetavad. AB juhtfiguur Flick mainib kommentaaris, et loodavad "päästa" eesti majanduse ja turismi. Tegelikult usun, et kui kedagi päästa loodavad siis ennekõike AB-d ennast, kes neid turismihuvilisi vedama hakkab.

Iseenesest pole mõte halb, aga tahaks näha Estonian Airi reaktsiooni. Kui järele mõelda siis tegelikult nopib AB selle liiniga ka need laevareisijad kes pidid varem Helsingi kaudu Turusse rongi või autoga minema- nüüd saavad otse.

Nujah, AirBalticu enda koduleht ei tea veel midagi asjast. Sellise PR artikli peale ei oska midagi arvata. Arvata võib, et Tallinn-Turu liin avati põhjusega, et ökonoomsemalt majandada Riia-Turu liinil. Võimalik on, et üks lennuk hakkab lendama marsuudil Riia-Tallinn, Tallinn-Turu, Turu-Riia vms. Muinasjuttu eesti majanduse ja turismi päästmisest ei usu Flick ise ka.
Võistlemisest EA-ga - "veri ninast välja" võistlemine lõppeb tavaliselt krahhiga. Arvuta 590 kr piletihinnast maha lennujaamamaksud ja mõtle, palju lennufirmale alles jääb. Sellise hinnaga pileteid müües ei teeni poolt kütuserahagi tagasi. Kellele aga müüa kallima hinnaga pileteid, kui laev/auto või laev/rong on odavam? Vodkaturist ka tavaliselt ei lenda, kuna kaasaostetud vedelikukogust ei võeta lennukisse :) Tavaturiste jagub tõenäöliselt ainult suveperioodiks. Samuti võtab iga liini sissetöötamine aega ja raha, mida aga AB-l nende majandusseisu põhjal pakkuda pole.
Ma ei usu, et EA mingitki moodi reageeriks. Oleks uuringu põhjal leitud, et selline liin toob tulu, oleks liin juba ammu avatud. Ju oli näha, et ei tasu ära. Võib-olla AB-l tasub, kuna AB lendab ka Turusse ka Riiast. Eks see ole näha.
Loe Estonian Airi blogist viimast sissekannet ning sa näed, et EA suudab praegusel ajal isegi kasumit teenida ning pole nagu eriti kellelegi võlgu ka. Seega võib loota, et EA jääb püsima. Mida mina ei julge hetkel AB kohta öelda. Aga eks elu näitab.