Ateena ja lähiümbrus novembris

Tere!

Plaanis on novembri alguses nadälaks Ateenasse minna. Kuna 7 päeva ühes linnas ringi jalutada ei taha, tuli mõte reisi alguses auto rentida ja paar päeva ringi sõita. Kas saate soovitada ilusaid kohti?

Kindlasti on soov Delphit külastada - ilmselt see olekski esimene peatus/ööbimine pärast Kreekasse tulekut. Äkki seal lähedal on veel kohti, mida võiks näha või oleks pigem mõtekam Peloponessosele sõita?

Tänan ette vastuste eest!

Ateenast lõunas on selline koht nagu Vouliagmeni, ateenalased käivad seal ujumas ja suvitamas. Rannas on kalarestoran nimega Sardelaki me Thea, sain seal elu parimat grillitud kaheksajalga. Hinnad on mõistlikud ehk samas vahemikus, mis keskmise hinnaga Ateena restoranides (Mapsis on menüü olemas). Paar sammu vee poole ja oled tillukeses tasuta rannas. Paarsada meetrit ida poole ja oled Vouliagmeni termaaljärves (sissepääs tasuline), kus on aasta läbi 25 kraadine vesi. Pool kilomeetrit põhja poole ja oled tasulises rannas, kus on olemas kõik vajalik alates rannatoolist kuni tualetini. Selle lähedal asub poolsaar, mille tipus on parkla, vaated on kenad. Ideaalne poolepäevaseks külastuseks.

0
0

Käisime just 10 päeva. 1 päev Ateena. Edasi 2 päev Korintose kanal, Mükeene. 2 ööd Tolos. Sealt käisime Nafplio ja Archaio amfiteater. No ja väike puhkus. Edasi Dirose koopad, väga meeldisid ja ööseks Kalamata linna. Edasi oli plaan Olümpiamängude sünnikoht ära näha, kahjuks jäi ühe reisiselli haiguse tõttu nägemata ja liikusime üle maailma pikema rippsilla Delphi poole. No seal silla juures ööbisime ka. Delphist liikusime neljaks päevaks Evia saarele puhkama. Kõige rohkem meeldiski Korintos, Tolo linnake. Dirose koopad, Delphi.

Kui sellist trippi ei tee, soovitaksin ära käia Meteora kloostrites. Sügisel käisime, vägev koht.

1
0

Lisaks Ateenale tasub minna Peloponnesosele. Konkreetsemalt - Nafplio, sealt veidi edasi Epidaurose amfiteater (suurim säilinud antiikaegne amfiteater Kreekas). Teel Nafpliosse tasub põigata veel Akrokorintose kindlusse ja ka Mükeene üle vaadata.

Pärast Epidaurost tasub edasi sõita Portochelisse ja sealt veetaksoga Spetsesele. Tee sinna üle mägede on igati kena.

Lisaks Spetsesele ka teised lähikonna saared nagu Hydra ja Poros on väärt külastamist. Ja kui aega üle jääb, siis ka Peloponnesose lõunatipul asuv Monemvasia. Aga sinna pisut pikem sõit.

Päris Ateena enda lähiümbruses ka Sounio neem ja Poseidoni tempel kohad kuhu võib minna.

Ja kui Delfisse minek siis teha kindlasti peatus ka Arachovas.

Kui kõik see läbi teha, siis nädalaks peaks programmi piisama.

1
0

Ja unustasin mainida, et kui on veinihuvi, siis teele Korintosest Nafpliosse jääb ka Nemea veinipiirkond/org mida hinnatakse Kreeka üheks parimaks.

Seega põhimõtteliselt kõik olulisemad asjad jäävad teele kui Ateenast läbi Korintose ja Nafplio sõita. Korintoses veel ka väike muuseum ja antiikaegsete ehitiste jäänukid.

Ööbimise osas on jah Tolo üldjuhul veidi soodsam kui Nafplio. Aga suvisel ajal võivad sealgi hinnad pisut kõrged olla. Ma ise vaataks tegelikult rohkem Spetsest. Seal sellist Kreeka tunnet vast rohkemgi kui Tolos (maitse asi muidugi). Aga hinnad eeldan seal muidugi kallimad.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased