Au Pair

Tere!

http://www.aupair.com/find_family.php

http://www.newaupair.com/

Kas keegi on nende kaudu tööle saanud? Kui usaldusväärsed üldse sellised lehed on?

Nad tahavad ju raha aga olen kuulnud,et lapsehoidjad just palju ei teeni.Ei läheks nende kaudu.Aga googelda,tripis vanad juttud selle kohta olemas.

http://www.aupair-world.net/

Mina läksin selle kaudu ja ei kahetse hetkel.

Kas ma saaksin hakkama , kui mul kogemusi pole.

Kui sa küsid sellise küsimuse, siis tõenäoliselt mitte. Ise võiks ikka natuke ennast tunda.

Mina läksin ka www.aupair.world.net kaudu, esimene pere oli Londonis hullumeelne (politseist üksikema 4 poisiga), sealt tulin ära 2,5 kuu pärast, nüüd üle 2 kuu Dublinis olnd, elu jumala okei. Kõik oleneb, millisesse perre satud ja mida teha kästakse. Minul ka erilisi lapsehoidmiskogemusi polnud, sellepärast valisin peresid natuke suuremate lastega

See politseist yksikema on vist mulle ka kirjutanud , mitu kirja meeleheitlikult .

Ma olen juba 3s kord aupair välismaal ja pole tulnud yhegi agentuuri kaudu , ise k6ik pered leidnud tuleb lihtsalt otsida. Super kogemus , kui satud hea pere juurde , kes v6tavad Sind v6rdsena . Lapsed muidugi ei pruugi alati olla kergemate killast.(nende tujutsemiste ja togimistega peab lihtsalt kas harjuma v minema jalutama) :D

Ma olen juba pool aastat olnud Austraalias aupair. Pere leidsin http://www.aupair-world.net kaudu.

Üksi ilma agentuurita minek on üsna riskantne. Eelnevalt on vaja teha meeletu eeltöö, lisaks tuleb endal lennupiletid + viisa hankida. Usinalt suhtlust perega, enda kõhutunde kuulamist, kõikvõimalikke teadmiseid riigi ning linna kohta, kuhu sa lähed. Igaks juhuks plaan b ja c valmis teha juhuks KUI ikkagi midagi valesti läheb.

Endal on kohapealsed sõbrantsid tulnud siia agentuuri kaudu ning ei suutnud ära imestada kuidas küll ma julgesiin omal käel täiesti üksi tulla teisele poole maakera. No ega see päris üleöö ka ei käinud, minu ettevalmistused võtsid aega umbes pool aastat ning olin selle perega pea iga päev kontaktis. Me oleme isegi üksteise Facebookis, mille profiili kaudu saab üsna hea pildi inimestest, mida on üsna raske järgi võltsida (sõprade arv, nende endi perekond, vanad koolikaaslased, peretuttavad jne).

Enda kogemusest võin öelda, et mul läks tunduvalt paremini, kui ootasin. Sain väga heasse perekonda, väga head töötingimused (sest me koostasime ise koos perega töölepingu). Lisaks teen ma seda kõike ametlikult, maksan makse ning tööleping on ka ametliklt ära kinnitatud (mille sain ma postiga kätte veel kodus olles).

Üksi tuleku miinus pool - agentuur viib sind kokku teiste lapsehoidjatega, kellega sõbraks saada ning toeks olla, üksi olles võib juhtuda, et oled kuude kaupa täiesti üksi (mu elukorralduse tõttu olin siin esimene kuu sõpradeta, elasime linnast väljas. Linna kolides tekkisid kohe inimesed ümber).

Sõbrannad, kes on siia agentuuri kaudu on tulnud, on teatud suhtes õnnetumad, on erinevaid probleeme tekkinud (peamiselt pere ei pea töötundidest kinni, mõnel üleüldse halb pere olnud) ning ei julge perega neist rääkida. Minul on olnud algusest peale avatud suhtlemine ning kõik mured on käigupealt lahenduse saanud.

Kuna viisa seaduse puhul tohin ma siin ametlikult 6 kuud ühe tööandja juures töötada, siis pere hakkas uut lapsehoidjat otsima, mille protsessis sain kandidaatidega kohtuda ning hiljem arvamust avaldada. Peamised 2 kelle vahel valida oli (neid oli rohkem, aga 2 neist jäid sõelale) - üks oli suurte kogemustega, pedagoogiline naisterahvas, teine oli noor ja elurõõmus, kuid kogemusteta. Peale kaalumist sai selle töökoha endale kogemusteta tüdruk tänu oma säravale ja asjalikule iseloomule. Nii, et alati ei pea olema suuri kogemusi, loeb millise iseloomuga sa oled.

Kas keegi on Austriasse selle agentuuri kaudu läinud? http://www.aupairaustria.at/e_aupair.aspx

Mul on plaan minna, aga ei tea, kas agentuuri kaudu või otsida omal käel keegi.

Kui kellelgi on kogemusi, palun jagage.