Viimased kommentaarid

http://www.nycgo.com/must-see-nyc/

2 nädalat on NY jaoks pikk aeg, nii et jõuate käia paljudes kohtades ja selle aja jooksul peaks küll vähemalt korra ikka linnast välja ka sõitma, mina sõidaks vähemalt.

Mina näiteks ütlesin väravas, et mul on läpakas kohvris ja öeldi, et võtke siis välja enne lennukile minemist. Läpakas omakorda oli suurema ümbrise sees, samuti oli kaasas väike üleõla kott. Üldse olin väga hämmingus, kui ükskõiksed nad selle pagasi suhtes on, olles varasemalt kuulnud õuduslugusid. Eks ta vastvvõib oleneda ka lennujaamast ja personalist.

Pane siis omale kotti veel omakorda üks väiksem kott, mille sa saad salongi kaasa võtta juhul kui koti pagasisse pead andma! Väikest kotti ei võta sult keegi ära. Läpakat ei käsi sul samuti keegi pagasisse visata vaid võid selle rahumeeli kotist välja võtta ja salongi kaasa. Virisemist rohkem kui asi väärt.

Käsipagasina saab kaasa võtta ka lisapagasi 35x20x20 kuha saad siis oma vajalikud asjad võtta. See pagas mis ära võetakse, võetakse ju lennukile minnes, õigemini jätad selle lennuki kõrval. Peab tunnistama, et mina selles otsest ebamugavust ei näinud kuna kui lennuk on väga täis siis os teine kord väga raske leida ruumi kuhu oma pagas panna, kui kaasas juhtub olema kohver. Mul näiteks nii ühe korra oligi, pidin ka pagasi lennuki kõrvale jätma ja hiljem lennukis vaatasin, et ega polekski olnud ruumi seda kuhugi paigutada.

Jah, elan hetkel Kagu-Türgis. Ei väidaks, et keelt valdan, kuid eks mõne kuuga hakkab miskit külge ka. Araabia keelt oli palju kuulda ja ka näha. Aga näiteks ka kurdi keelel on seal mingi oma dialekt ning erineb pisut siinsest türgi kurdi keelest.

Pole küll eriti populaarne teema aga täiendaks veidi värske infoga. Minibussid/taksod küsivad 20$ piiriületuse eest aga saab ka 20 türgi liiriga hakkama. Püüdsime ka hääletada aga kõik autod kes peatusid ütlesid, et võtaksime ikka selle sama minibussi ja lõpuks osutuski mõistlikumaks kuna paberimajandust ja jooksmist piiril ikka oli aga sellega tegelesid siis need taksojuhid.

ATM Iraagis kautada ei saa. Nii Maestro kui Mastercard on ametlikult suletud. Visa pole mingit ametlikku teadet teinud aga ei soovita lootma jääda.

Iraagist maad mööda Türki tagasi saamisega võib samuti raskusi olla. Meie puhul tähendas see siis 8 tundi piiril salakaubavedu. Takso oli nii seest kui väljast salasigarette täis peidetud ja peale igat kontrollpunkti tuli kibekiiresti autosse joosta ja sõita järgmise kontrollpunktini, mis oli lõpuks isegi päris lõbus, kui peale umbes kolmandat tundi saime aru, et meil ei ole lootust veel nii pea Türki jõuda. Vahel aga võib ka lühema ajaga piiri ületa, kuid aega tasuks igaks juhuks varuda. Seekordne reis jäi pisut lühikeseks sularahapuudumise (ebapiisava kodutöö) tõttu, kuid oktoobris olen taas minemas vähe pikemaks ja ehk siis on ka rohkem uut infot jagada.

Keele kohta veel ka nii palju, et kõige suurem katsumus oligi just suhtlemine. Kui Türgis saab veel türgi keelega hakkama siis peale piiri tundsin ennast ikka väga abitus seisundis.

Üldiselt, kerge maigu Iraagist sai suhu ja tegemist on tõepoolest äärmiselt huvitava kohaga ning isiklikult ootan juba väga uuesti minemist ja et saaks rohkem tutvuda selle eluga seal.

Küsimus tekkiski tegelikult seetõttu, et tegemist ei ole turmisireisiga vaid pikema peatusega. Nädal-kaks pikki pükse jalas hoida ei olegi ju midagi hirmsat. Kuumad suvekuud on aga ikka paras katsumus. Diyarbakir ei asu just mere ääres seega randa vaevalt seal lähen. Sellest ka küsimus ujumisvõimaluste kohta. Veeloomana tahaks ikka mõnikord solberdada ka.

Vana teema küll, kuid ei hakka uut tegema.

Kas Diyarbakiris on võimalik ka kuumal ajal kuskil näiteks ujuda? Teatavasti voolab seal ju ka jõgi - kuidas on olukord sellega? Või on olemas mingid avalikud basseinid? Teiseks, kuna erinevalt lääne piirkondadest ei ole see ala nii arenenud siis kuidas on lood riietusega? Väidetavalt meie jaoks tavaliste lühikeste pükstega liikumine on seal liig. Kui hull see asi siis tegelikult on? Selge see, et pool-paljalt mošeesse ei lähe. Kas Diyarbakiris on mingeid iseärasusi millega peaks kindlasti kursis olema?

Tänan

Kas keegi plaanib veel sellel suvel kuhugi Euroopasse Workaway kaudu minna või on juba lootusetult hiljaks jäädud selle asjaga praeguseks? Tekkis tunne, et peaks veidi mõtteid koguma ja midagi muud tegema paar kuud.

K

Huvitav jah, et kuidagi vaikne on ja ei ole sealt poolt mingeid uudiseid kuulda olnud. Nädalavahetusel läheme, eks siis ole näha kuidas olukord on.

Selle summa eest kahjuks midagi peale Egiptuse sellel ajal vist ei saagi. Võib-olla miskit Kanaaridele aga siis ilmselt ilma söökideta. Kui just last tasuta või poole hinnaga kaasa võtta ei saa.

Kas eelmine kommentaar jäi tõesti arusaamatuks? Jah, saad küll rentida auto Eesti juhiloaga!

Tahaks jah eestimmalt minema trippida, viizzzimist on täiega, üli chill oleks, tahaks hullu ekstriiiiiiimi.

Rääkige veel vaenulikkusest. Ei tea küll millest see tuleb? Valest toitumisest? Kui kõik suudaksid normaalselt suhelda ei oleks ka vaenulikkust, eks?

Nalja siin nüüd just pole, aruaamatust ka mitte ja ülinõudlikkusest rääkimata.

:D (ande andeks, et mul midagi muud tarka öelda ei ole, kuid see on antud hetkel kõik, milleks ma võimeline olen)

Inimesel on ka palju lihtsam ja sõbralikum(?) teha ISE üks ühe minutiline telefonikõne, või paari minutiline otsing vastava laevafirma kodulehel.

Üldiselt nad dokumenti ei küsi. Ise riskid.

Abisaamise veb? Minu teada oli viimati trip,ee näol tegemist reisifoorumiga, mitte abisaamis vebiga, mida see ka ei tähendaks. Muuseas, isegi kui see küsimus ei peaks olema niivõrd autahvli vääriline, siis vastused on seda kindlasti, nii et igati õige koht! :D

Midagi ei saa aru. Piletid ostad ju kohaliku aja järgi!

Kui sa küsid sellise küsimuse, siis tõenäoliselt mitte. Ise võiks ikka natuke ennast tunda.

Usas elasid ära juba? Indoneesias, Austraalias ka? :O