Aug lõpp -Sept Islandile aga rendiauto kasutamisvõimaluseta?

Plaanis trippida Isandile seltskonnaga, kus kahjuks keegi meist autot ei juhi. Kas meeletu ettevtõmine selles mõttes, et kuna rendiautot kasutada ei saa, siis palju jääb nägemata?

Kas jalgrattad ei tule kõne alla? Pealinnast ja teistest linnadest sõidavad nn liinibussid turistidele igale poole. Need ei ole päris ekskursioonid, vaid just sellised turistiliinid. Saab igal pool peale ja maha minna. Vaatamisväärsuste jaoks on pikemad peatused, söömiseks samuti. Kui raha jagub, saate ju rentida auto koos juhiga.

Nii nagu teistes maades, on Islandil turismibürood, kes korraldavad soovijatele 1p reise põhi vaatamisväärsuste juurde nagu "kuldne ring", sinine laguun jne. Jäi veidi otsides ette uks firma http://www.icelandexcursions.is/ kellel on pakkuda 7 varianti ühepäevaseid. Iseasi, kas hinna poolest jõud käib üle. Peab kohe sellega arvestama, et Islandil elu ja söömine on kallis. Kui olete rohkem seikleja tüüpi, siis on mul säilinud omast ajast saksa keelne "Rund um Island" 208 lk, kus on sõduplaanid ja ülevaated kohtadest.Ise käisin siiski Germalo abiga.

Käisime täpselt aasta tagasi septembri esimesel nädalal Islandil. Kahekesi, kumbki autot juhtida ei taha ja seega liiklesime kohapeal (1 nädal) , jalgsi ja ühistranspordiga. Midagi nägemata ei jäänud, võtsime nii ühepäeva reise (kuldne ring, blue lagoon) kui ka seiklesime täitsa ise (linnaliinibussiga Esja vulkaani jalamile ja sealt lihtsalt suvaliselt mööda külge üles ). Ilmselt jah ringi peale saarele on ilma autota raske teha, kuid mingi ettekujutuse ikka saab, meile väga meeldis ja järgmine kord ilmselt teeme ringi peale kogu saarele, ilmselt siiski autoga , nii jõuab rohkem

peale kuldse ringi ja blue lagoon sai käidud lõuna-Islandi ringil(liustik, muuseum, möödasõit maletaja Fischeri kalmistult, mere ääres). Iga reis maksab ca. 10 000raha e. 1000 eeku e.66E.