Augustis-septembris Indiasse

Ühe tähtpäevaga seoses oleks plaan augusti lõpus-septembri alguses mehega Indiasse minna. Vaja on minna Kalkutasse, kuid sooviks käia ära ka New Delhis, Taj Mahali vaadata ja kuskil rannal mõnusalt puhata. Kas see on väga vale aeg sinnakanti reisimiseks? Väga palav? Vihmane? Millist kohta soovitaksite rannapuhkuseks? Mis oleks ilus ja mitte väga touristic. Seljakoti reisija ei ole, pigem keskmisest nõudlikum nii hotelli kui ka toidu-joogi suhtes, kuid loomulikult olen valmis selle eest ka maksma. Lihtsalt sooviks nõu. Pole kunagi Indias käinud.

Selleks ajaks on hullem möödas, öösel äikesevalgel lehte enam lugeda ei saa, vihmahoogude vahele jääb piisavalt aega, et ringi liikuda. Monsuuni ajal üldiselt pole ujumine lubatud (räiged voolused ja lõhkuv lainetus), aga arvatavasti on ka meri siis juba pisut rahulikum, kas ka ujumine on aug-sept lubatud, seda ei oska öelda. Karm kuum on enam-vähem möödas, Delhi peaks olema kusagil 30 ümber (+/-5). Mis puudutab Taj'i, siis, kui õigesti mäletan, on see parim aeg külastamiseks- turismiperioodi hommikused ja õhtused paksud udud puuduvad ning on võimalik teda vaadata nii koidikul kui loojangul, kus roosakaspunakas valgus värvib ehitise eriti kauniks.

Kalkotast ca 4 h rongisõitu on pika liivase rannajoonega Digha rand, turiste ei kohanud ainsatki (jaanaur 2012) ööbisime hotellis Hotel Blue View, tuba oli ilus - vaatega Bengali lahele. Puhas ja soe vesi 24 h. Meie mõistes vast 2** ja enamat seal rajoonis vist ei olegi. Kiideti ka Puri randa, kuid sinna kahjuks ei jõudnud.