Auoga : Soome - Norra

Kavatseme juuli algul autoga sõita Helsinki -Rovaniemi - Tromso ja tagasi pisut Soome idapoolt ehk siis Kajaani- Imatra - Helsinki Mida öelda selle sõidu kohta? MIda kindlasti vaadata jne. Tänan heade soovituste eest Oleme loodusereisi huvilised!

Me läheme ka juuli algul sinna kanti, kuid kavatseme mõne päeva olla Lofootidel, sest see ju Tromso külje all.

Saabusin täna Nordkapilt ja Lofoodidelt. Ilm oli paras jama. Sealpool polaarjoont eriti üle 6-7 kraadi polnud. Sadas ka iga päev. Mõned pildistamise hetked tulid päiksega. Mägedes üle 1300m kõrgusel veekogud jääs ja min oli +3 kraadi. Norra teed on uskumatult kehvad vihmaga. Sügavad rööpad -vesiliu oht! Aga muidu on ilus maa. Nalja pärast olid suusariided kaasas ja läksid asja ette. Pole kehva ilma-on kehvad riided. Suur pluss oli valgus väljas-polaarpäev. Hommikul 10st südaööni või rohkemgi rahulikus tempos oli lennuulatus keskmiselt 600km. Kämpinguid ei kasutanud ja ööbisime metsikult. Kohti on selleks piisavalt.

Meilgi plaan juulikuus põhja Norrat külastada. Me alustame reisi 12.juulil ja suundume üle Ivalo põhja välja ja siis sealt Nordkap jne ikka Tromso poole. Kindel siht on veel külastada ka Lofoote ning seal olevaid muuseume. Bluemondy äkki oskad öelda palju maksab Nordkapi tunneli läbimine? Tahame seal platool ära käia, kuigi pidi ainult turistilõks olema. Kas ühtegi ööd ei olnud kämpingus? Kus te metsikult olles peseda saite?