Autga Peterburi

Paariaastatagustes foorumites on maanteed Narvast Peterburini kirjeldatud kui autolõhkujat.Kuidas on teeolud (augud) praegu? Kaua läheb Narvas aega piiriületusele,kas sõidu-ja veoautodele on eraldi järjekorrad ja mida peaks veel teadma?On räägitud mingist suurest autokindlustusest.Kui suur see on ja kuskohas teha?Kas Petrodvoretsi peale pöörata vahetult enne Peterburi (km pikem) või Gats´´ina peale minevast teede ristist.Või on õigem jätta auto Narva ning liikuda edasi rongiga(neljalapselisel perel oleks mugavam kindlasti autoga)?

Kehva teed on kuskil 25 km, üldine järjekord sõiduautodele on kuskil pea nädal, võimalus 300.- ehk siis tasulisega peale regamist 12 tunni jooksul üle saada. Kindlustuse saad endale siis kui viisa teed ja autole võta roheline kaart oma kindlustus firmast.

Eile öösel sain oma lapse bussi pealt kätte, mis tuli Sankt-Peterburist. Lapsed olid seal korvpallivõistlustel ja te usu, kaua nad tulid 150 km-t Peterburist Eesti piirini.... 4 tundi! Kuna tegu oli suure reisibussiga, siis see liigubki aeglasemalt kui sõiduauto, aga no 4 tundi, andke andeks? Veel pole jõudnud uurida, miks küll nii kaua läks. Rääkimata sellest, kaua peab piiril ootama. Jällegi ma ei tea, kas bussidel ja sõiduautodel on see aeg erinev, aga neil oleks läinud seal 3-4 tundi. Ette (st. 2 tunniga piirilt läbi saamist) said nad seepärast, et viisa oleks südaööl lõppenud ja siis neile halastati. Muidu oleks üle südaöö läinud. Täiesti uskumatu, sest need ajad, kus me pidime ise sedamoodi piiridel passima, on ikka nii hämarusse jäänud, et praegusel ajal sellise olukorraga kokku puutudes kaob igasugune isu idasuunas reisida. Nojah, lihtsalt pidin välja ütlema, kuigi väga teemasse ei puutu.

Oskab ehk keegi soovitada turvalist parkimiskohta? Plaan autoga linna sõita, see ära parkida, mõned päevad ringi liikuda ja seejärel taas edasi kulgeda. Jõuame linna 3-4 paiku öösel. Hotellide parkimised viitavad harilikult parkimisvõimalusele tänaval - kui hea mõte see on? Ja reede öö 3-4 vahel on tõenäoliselt oodata huvitavaid liiklusolukordi?

Mina soovitaks küll auto hotellile võimalikult lähedale parkida. Tänaval parkimine on Peterburis üldjuhul tasuta - ka kesklinnas. Tasulised on eraparklad ja 2015 a III kvartalis käivitub ka kesklinnas väikses osas tänavatel tasuline parkimine - kinnikaetud märgid ja piletiautomaadid on juba üleval, aga veel vist ei ole käiku läinud.

Auto parkimine tänaval on sama turvaline, kui Tallinnas - alati jääb võimalus, et midagi juhtub - eriti kui jätta väärt esemeid nähtavalt auto istmetele. Siiski ma arvan, et see risk ei ole nii suur, et tasulist valvega parklat otsida.

Öösel 3-4 ajal sõites on teed tühjad ja saab vabalt liigelda. Küll aga tuleb arvestada sellega, et suvisel ajal on kesklinnas öösiti teatud aegadel sillad lahti ja liiklemine raskendatud. Seega kui Tallinna poolt tulles on vaja saada Peterburi põhjapoolsematesse linnaosadesse, siis tuleb sinna jõudmiseks kasutada Peterburi ringteed ehk KAD-i.