Autoga Ateenasse

Kas keegi sõitnud autoga Tallinnast  Ateenasse?

 Ehk kas keegi soovitada  näiteks öömajasid tee ääres? Võib ka väiksemas ulatuses (näit Budapestini, Skopjeni, ka Via Baltica ääres)

Eesmärk ilma suuremate peatusteta (v. a ehk paar-kolm kohta) kohale jõuda, aga samas mitte ka liialt kiirustada  ja gaasi pressida. St. kui vahetult tee ääres midagi huvitavat siis ka see ära vaadata (suurlinnad muidugi omaette ooper). Sh. näiteks spa’ga öömajad, koopad, veinimõisad vms. Mul endal see osa Euroopast autoga sõiduks üsna tundmatu.

0
0

Olen autoga Kreekasse sõitnud, kuid Thessaloniki's pöörasin läände (rohkemaks ei olnud aega) ning seejärel juba P - Makedoonia, Albaania, Montenegro, Horvaatia jne Saksamaale.

Eelnevalt Poola - Ungari - Rumeenias Oradea -  öö Aradis - Timisoara - Sebias enne piiri Dimidrovgradis  jälle öömaja - Bulgaaria külastus (Sofia, nende kõrgmäed ja Balkani kõrgeim tipp, loomulikult Vanga jt vaatamisväärsused, ööbimine nende kõige väiksemas linnas Melnikis), Kreekas elasime 2 - 3 päeva Serrese lähedal basseiniga hotellis. Äärmiselt mõnus oli seal olla! Kuid kõige rohkem tahaks tagasi Montenegrosse.

0
0

Ühesõnaga, sõit oli siis suurema kaarega ehk Rumeenia kaudu ning mitte läbi Serbia? Kui saladus pole siis miks nii? Serbiast (õigemini juba Budapestist) peaks noolsirge kiirtee ju Kreekani (ja edasi Ateenasse) välja minema.

Mõni peatus- ja/või söögikohtade soovitus teelt pealt?

0
0

Kreekas käinud mootorrattaga mõned korrad. Serbiast otse alla kiire ja mugav valik. Läbi Makedoonia on hea tee, tasulise tee eest Makedoonias saad maksta eurodes, piirilt üle saad id-kaardiga.

0
0

Aga kas Poolast otse üle Slovakkia mägede või kiirtee aga kaarega Brno kaudu? St kellegil kogemusi Krakovist Budapesti otse üle Slovakkia mägede? Või kiirtee Katowice ja Brno kaudu Budapesti ikkagi  parem variant.

0
0

mrky, pakun huupi, et 834arr plaan oli ka teisi riike külastada, mitte noolena Thessalonikisse ümber pöörama minna ;)

Me tegime näiteks septembris tiiru ümber Serbia ja tulin (mitte päris sama targalt, targemana ikke) koju tagasi. Ainus asi, mida ma kommenteerida ei oskaks, et miks ma tegin tiiru just vastupäeva, mitte päripäeva. Oleksin täpselt samades riikides saanud aega veeta.

No ehk Transfăgărășan oli niipidi sõites maalilisem...

1
0

Maunu! Väga õige! Varasem Rumeenias olemine oli kunagi väga lühikene, seekordne seal ööbimine, mitmes kohas peatumine ning Timisoara on piisavalt suur linn riigist arusaamiseks. Ma ei olnud varem samuti Serbias - Bulgaarias käinud, sain neis riikides piisavalt liikuda, isegi oste teha (mis ei ole mul tavapärane). Lisaks veel mitmed Bulgaaria atraktsioonid (kloostrid, kirikud, mäed jmt.) Ateena ei olnud sõidu eesmärgiks, vaid P-Kreekas oli soov ühte kolleegi külastada, aga eelnevalt ka sooja päikese all basseinis mõned päevad sulistada.

0
0

Arusaadav. Kuna teekond pikk  (ajaliselt kiireima pikkus 3300 km) siis mõtlesin et kas mõni eraldi põhjus miks kõige kiiremat teed mitte kasutada (näit et tegu küll nö kaarega teega aga kuna EL-is siis ikkagi kiirem kui läbi EL väliste Serbia ja Makedoonia vms). Nagu ütlesin siis selles Euroopa osas pole autoga seni sōitnud. Ja ega ma vist pole siin ka väga erandlik sest erinevalt näit Horvaatiast sinna Eestist väga palju ei sõideta.

0
0

To mrky! Ajaliselt on kindlasti otse kiirem, olen sõitnud paar korda Lublinist Debreceni läbi Slovakkia, teed on viletsamad. Samuti olen  Poolas teinud tiiru ida suunas ja sõidad kohe endistel N.L. kolhooside teedel. Palju parem ei ole ka Zambrow - lõunasse, ajaliselt ei võida Košice kaudu minnes. Tavaliselt valin ma reisil olles erinevad teed, tänaseks on Poolas vist kõik põhiteed läbitud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased