Viimased kommentaarid

Mina loen Angela jutust välja, et ta on nende asjaoludega isegi mõnevõrra kursis ;)

Kui plaan veel edasi lükkub, saab loodetavasti varsti ka Komani tee sõitmine lausa lust olema:

Qafë Qelë - Koman

Kas 834arr siis tõesti Górski't ei tea?

Seda, kui gastronoomiakompleksi oleme korduvalt külastanud ja võib kiita aga kui kord 4 aastat tagasi ka ööbida seal otsustasime, siis oli mulje nii majutusest kui hommikusöögist piisavalt kehv, et seda teenust sealt võtma küll enam ei isuta. Hommikusöök serveeriti väljaspool "gastronoomiakomlpeksi" majutuse hoones, ootused olid suuremad.

Keegi vist pani hommikul voodist väljudes vasaku käe esimesena maha?

Kusjuures mul on küll selline fetiš, et pärast pikka trassisõitu meeldib mulle pika sirge läbimise suigutavast mõjust vabastamiseks vahest "linnapuhkus" võtta seda ümbersõidu asemel läbides.

Huvitav, kas Suwałki-Nowinka-Augustów tee on nii "non grata", et teda sellel ülalviidatud poola teedekaardil pole isegi pozostałe drogi krajowe'na või küntaksegi see kohe-kohe üles? Ometi, kas ta ei olnud mitte vanasti uhkelt E67 osa?

Sõidan siiani seda teed pidi. Mitte et mul vana kaart oleks või ma ei näe, et "ametlik" tee Augustówisse viib hoopis mujalt aga tundub selline hea rahulik tee ja suuri autosid ka enam eriti seal pole. Ei usu ka suurt ajakaotust selle kaudu.

Kes on pärast ümbersõidu valmimist selle tee kasutamise patuta, visaku esimene "dislike"! Ja vastupidi.

1999 sügisel Helsinki väljasõit.

Aparaadiks Olympus Camedia C-840L - 1,3Mpix püss, mis oli küll tööandja oma aga tööandja soetas selle preemiaraha eest, mis tuli tänu minu 1997 nikerdatud asutuse kodulehele. 30kEEK eest sai selle fotoka ja CAMEDIA P-330 fotoprinteri. Ei sellist ulmet ise jõudnud osta :(

Eks klõpsitud sai juba 1998-st alates aga vat reis tuli ivake hiljem...

e-viisa said kätte kohale minnes? Flopi peale panivad?

Suvel pidin tellima veel puuviisa ja siis oli ka kättesaamine sealtsamast üks triangel...

Minu arvates, sm. Vaino, on kultuurihuvilise postitus oluliselt loetavam, kui nii mõnedki teised, millest silmatorkavamate üle siin hiljuti on pikki vaidlusi peetud.Mina aga ootaks hoopis objektiivset arvamust selle konkreetse reisi kohta kasutajalt Reisikaaslane125, sest mul on andmeid, et ka tema tegi selle bussiringreisi kaasa.

See on tõesti juristi lause musternäidis, mille mõttest võib keskmine ja alla selle inimene aru saada nii ühte kui teistmoodi. Ning igal juhul on see arusaamine võimalik tagurpidi keerata :)

Veigo, ega me ei saa keelata näivalt loteriiga väiksema IQ numbri tõmmanud inimestel erinevaid foorumeid külastada ega oma sõna sekka öelda. Ilmselt neid ei häiri, kui nad ennast väljendades selle numbri väiksusele (loodetavasti põhjendamatult) ilmseid vihjeid annavad ning sellega endast soovida jätval imagol lasevad "hiilata". Ma arvan, et tegelikult madala IQ tüüpe siin palju ei käi.Enesekriitilisemad inimesed siiski tunnevad muret ja hoolitsevad selle eest, et oma kogemusi ja emotsioone jagades oleks edastatav mõte ladus ja sisu lugejale nauditav. Siinjuures vahepalaks sügav kummardus emakeeleõpetajatele, kes peavad tegelema nii põmmpeade kui geeniustega aga ega teie ka imesid ei pea suutma teha :)Ehkki kõik ei ole sündinud kirjanikud, küündiks vast enamik ennast nii palju kontrollima, et primaarseks ei saaks mitte kõige kogetu (re)tsenseerimata välja puristamine, vaid, eriti, kui on juba tähelepanu vajakajäämistele juhitud, siis võiks enda loomingu enne avaldamist veidi kriitilisema pilguga kasvõi korra üle lugeda.Ajad küll muutuvad, kuid arusaam, millises selts- või keskkonnas ennast mil moel väljendada sobib, näitab ka ilmselt intelligentsi taset. Jou-jou ajast ei peagi välja kasvama, kui suudad kohaneda hetkeolukorraga.

Ilmselt teenindaja testis Sind. Kui sa oleksid soravalt (omast arust) poola keelt hakkanud vastu patrama, oleksid nad Su snäkke ja eriti jooke hakanud piirama.

Te, autoreisijad, olete ikka täiega imelikud veidrikud (k.a. Old Man & Co). Meie oleme ka.Mina süüdistaksin pinginaabrit töö juurest. Ta on ka selline, noh... Nakatas mind. Sümptomid süvenevad.

Minu puhul on jällegi see suur, et mind on liiga palju erinevate lennufirmade vahel solgutatud, see mitte ei rahusta vaid kruvib pinget juurde. Eks ma tavaliselt hakkan juba teel lennujaama tipsutama, et lennukisse jõudes oleks soe n.ö. sees. Kainena ma põhimõtteliselt ei lenda. Mitte nüüd nähtavalt purju ei joo, kuid siiski ikke nii, et nokiks. Samas lennufirmasid see häirib aga ma tõesõna päris kainena jalga lennukisse ei tõsta.Olen muidugi ka alkoholita varem lennanud, jube oli 8-0 See hirm on olnud minus ikka koguaeg aga Nörrika puhul kuidagi eriti nüüd.EirBoltikuga lennata nii palju ei kartnud, ei teagi millest see sõltub.rendipiloot Ervin Hõkk

Alexz, kuis selline kuri lennuhind õnnestus kokku kududa? Mis ajal sellised hinnad, mis võluotsingu kaudu ja ikke edasi-tagasi korraga?

Täiesti uskumatuna kõlab nende küsimuste taustal fakt, et jana76 on juba 8 aastat tagasi Tripiga liitunud. Arvan, et see konto on kaaperdatud või võlgade katteks ära müüdud :)

Vastavat infot on nii mõnelgi, kes on seda otsinud ja leidnud. Sõltuvalt riigist võivad tingimusteks olla nii erinevad vanused, pikkused kui kaalud.

Eks ilm on ikke muutlik. Kui veidi pikemalt Zakopanes peatuda, siis saab ehk veidi ilma valida, millal mäe otsa minna. 03.07 oli näiteks väga mõnus ilm selleks.@ trippSlovakkia pool...Mõni aasta tagasi plaanisin Zakopane poolt üles mäkke sõita aga eelneva info järgi just sel päeval, kui mulle oleks sobinud, oli trammiliiklus suletud ja käisime hoopis Slovakkia poolt Lomnický štít-il aga Slovakkia poolt oli see ikka märgatavalt kallim lõbu, kui Poolast.Samas Zakopanest on trammiga üles sõiduks kolm varianti - kas lähed elavasse järjekorda ja raiskad mõttetult aega, ostad veidi kallimalt netist pileti kellaajaliselt ette, või ostad pileti veel veidi kallimalt koha pealt, trammipeatuse vastast "Customer Service" putkast ja saad ka suht kiiresti trammi peale. Soovitan soojalt 2. varianti ja õigeks ajaks kohale ilmuda.Zakopanest, kui seekordsest lõunapoolseimast sihtkohast, oli meil esialgu plaan hakata tagasi kodu poole liikuma aga kuskilt jäi silma veel selline koht Slovakkias, tunnisõidu kaugusel, nagu Walkway canopy Bachledka. Leidsime, et selle külastamine ei olnud ka mitte halb mõte. Seal on mäkke jalutamine trammisõidu asemel ilmselt lihtsam, kui Zakopanes, valdavalt metsaalune rada.

Vastupidiselt Alexzile kasutan ma ühe konto ja mitme kaardi taktikat. Limiidid erinevad vastavalt kasutusele ja valulävele. Ja ei pea sulgema, nagu VäikeLotti vaid võib sümboolseks muuta.

Pean ka ise juba mõnda aega plaani sinnakanti sattuda. Pane YouTube'i otsingusse nt. "vau i dejes koman" vmt. ja leiad mõnegi video, millest umbes aimu saab, mis ees ootab. Kui isegi bussid sinna sõidavad, siis väike eelharjutus Tallinna teedel ning minek!

Kui see on konksuga küsimus, siis lähim riik on San Marino, kuhu on hea autoga minna (ise järgi proovinud) ainuüksi selle pärast, et lennukid seal ametlikult ei peatu.Mugavalt saab magamisaseme nii tekitada, et ütled kaasreisija(te)le, et Sina, kui autojuht, oled väsinud ja vajad nüüd und, rahu ja vaikust (soovi korral saad veel loetleda hüvesid, nagu unešnaps, hällilaul, lehvikutuuleke jne.) ning lased neil vastavalt oma lemmikmagamispoosile tekitada enda poolt määratud pehmusastmega toetuspinna.Kui Sul on autofondiks kaasas vähemalt uue auto ostu raha, võiks (esialgu lähemasse riiki, nt. Lätti) reisi katsetada. Kõige üle, mis fondist järele peaks jääma, on hiljem ainult hää meel ja läheb järgmise reisi fondi.Auto tõrgete puhul võib abiks olla KASKO.Ilmselt Krapsiku viidatud infot saab paljudelt lehtedelt ka saksa tähtedega kirjapandult lugeda. Kasvõi kättemaksuks selle eest, et me antud lehe riikide nimekirjas viimaseks oleme jäetud ja selle jaoks isegi eraldi "E" täht on välja mõeldud. Otsing abiks.GPS ei ole küll otseses seoses internetilahendusega aga seoses Starmani Elisale üleminekuga jäi Starmanil hulka nende vana logoga kaabelmodemeid üle, saad neilt poolmuidu, kui hästi maksad.

Väga huvitav lugemine, Lotti!See tundus ainult imelik, et mitte vist päris algaja reisisellina Sul VND-des makstes ei olnud "õrna aimugi, kas see on palju või vähe".Teades ette, kuhu riiki lähen, teen sellise asja ise küll muu eeltöö käigus endale alati selgeks :-|

Tulge hääletades!Kuis te üldse nii kaugele sattusite ilma soovitusi küsimata?