Viimased kommentaarid

Kogu jutt õige. Ise otsisin ka erinevaid kohti, kallimaid leidsin küll aga alla 6$ pakkumisi mitte. Tegin siin http://vietnamvisapro.net/ , nad pakuvad tegelikult veel kahel aadressil sama teenust.

Ja kuna ma olen kehva käekirjaga, ning blankette oli vaja täita mitu, siis vuristasin NA1 vormi täidetavaks pdf-ks. Kuna mul endal see toimis, siis julgen nüüd ka teistele pakkuda:

Käisin just Qatar Airways'iga Vietnamis ja kohapeal lendasin ühe lennu Vietnam Airlinesiga. QA-ga lendaksin iga kell uuesti aga kuna VA-ga vaid siselennu kogemus, siis võib-olla teen liiga ja kauglendudel neil hoopis teine tase, kuid VA-d ma ei eelistaks.

No juba 10 aastat tagasi räägiti meile, et 1000-aastane draakonipuu. Kui siis õigust räägiti, peaks ta nüüd vähemalt 1010 aastat vana olema. Või räägitakse juba sadu aastaid, et ta on tuhande-aastane?

Ütleme siis, et esimesed 1000 aastat on teda presenteeritud Icod De Los Vinos'es:

Tulime tagasi eile. PQ-l ööbisime Prahas, nagu ülal kirjas. Hotelli tärne taga ei aja (ei aja ka viimast luksust, pigem ikka vaatan teiste arvustusi ja nende hindeid) aga sama tärnide arvuga teistest seekordsetest Vietnami hotellidest oli see parim. Inimesed olid kõigis hotellides toredad ja abivalmid.

Praha lähedal oli vabaõhurestoran Nemo, kus olid väga head toidud ja parimad Vietnamis ettejuhtunud smuutid (meie pere ühine arvamus, mis ei pruugi kokku langeda avalikkuse ega veel vähem tööandja omaga!).
PQ meeldis ka meile väga!
Kuna PQ-le eelnes Can Tho ja Mekongi trall, siis VCA lennujaamast PQC-sse palju valida ei olnud ja lendasime Vietnam Airlines'iga (43€/tk). See oli ka teistest siselennu firmadest viisakaim aga ega vahet suurt neil polnud.
PQC-SGN VietJetAir, 25€ Kuna VietJeti lehel minu maksevariandid ei sobinud, siis piletid Momondo kaudu AloTrip'ist. (AloTripi enda lehelt otsitavaid lende kas ei leidnud või olid kallimad).
SGN-DLI JetStar'ga 24€
Kõik lennud ostsin igaks juhuks kodust ette - oli kindlam hotellid ära bookida.

Mul ka mõlkusid pärast Georgia lennureisi mõtted sinna autoga tagasi minna. Venet tahaks vältida aga Türgi ka nagu väga ei ahvatle :)

Uurisin musta mere ületamist Rumeeniast ja Bulgaariast - väga pikk loksumine tundub et pigem mitte väga reisilaeval. Ja olen nii mugav, et telkimisest ka hoiduks :(
Mis teha? Kuidas edasi elada?

Punkel, ma arvan, et Sa Prahast vast välja tagurpidi ei jookse. Nüüd, kus esimene hommikusöök ka söödud, arvan, et väga OK koht!

Meie läksime lennukiga Batumi. Kui seal piisavalt oldud, siis juhiga autoga Tbilisi, mis andis võimaluse ka tee peale jäävaid huvipunkte kūlastada. Kui punkte rohkem, siis tasub mitmepäevane transfeer võtta. Asjal on muidugi jumet, kui ei ole üksildane rändaja!
Tagasi tulimegi Tbilisist, ei näinud iva teist korda kahe linna vahet sõita.

Jaanapr, kas Sina tõesti näed seal lehel infot tasuta tuuri kohta, mida ma juba mitu nädalat pole näinud ja ikka ei näe?
Juba vähem, kui 24 tunni pärast peaksin kohal olema ja ma üritan siis rõhuda sellele, et Jaanapr kaa nägi tasuta tuuri ja ma nõvvan!

Endal sama seis silme ees. Kui veel jaanuaris leidsin QatarAirways'i lehelt infot tasuta linnatuuri kohta, siis praeguseks võib seda ainult veebiarhiivist vaadata:
https://web.archive.org/web/20170709073358/https://www.qatarairways.com/en-fi/offers/doha-city-tour.html
Minu küsimuse peale, kas see pull on neil ära lõpetatud, vastati küsimust ignoreerides, et kohapeale tulles saab bronnida tuure hinnaga alates 40QAR, mis ka kodulehel väljas.
Kas kellelgi on reaalset kogemust, kas olid tasuta linnatuurid ja enam tõessti ei ole?

Punkel, loodan väga, et see ON hea hotell, sest paar päeva tagasi panin endale ka samasse mõned ööd kinni :)

Endal ka minek ukse ees. Plaanis HCMC-s tasuta linnatuuri proovida. Kui otsid Googlis või Tripadvisoris "Ho Chi Minh free city tour", siis leiab neid terve lasu erinevaid variante. Tip on muidugi teretulnud ;)
Samuti Can Tho-st delta-tuur plaanis ja mõned lõuna-poolsed siselennud ruumiliseks nihkeks, et aega kokku hoida.

marks66, mis baarist jutt, kuhu ei lastud ja mis tingimused siis olid? viigipüks&lips?

Kui Sa Eestist minema hakkad, siis ikke maksab. Mina olin juhuslikult otsapidi Sunny Beachil ja säält Nessebari sai minna kas tasuta jalgsi või "rongikesega" vist 3 Levi eest. NB! Nessebari sisenemine on tasuta!
Rooside org on Eestist vaadates põhimõtteliselt sama kauge, kui Päikeserannik aga kuna ma oma autoga juba säälkandis olin, siis pold hullu, kuid bensuraha ikke läks, sest see org on biitshilt siiski mõnisada kilomeetrit eemal, Sofia poole (Sofia siis, kui BG pealinn, eks, mitte keegi maiteakes...). Kui piletiga minna, sõltub ilmselt diilist, kas on bussi või ekskursjoni teema...
Delfiine pole BG-s tahtnud näha ega näinud ka.

aga summuti norskajatele?

Ot-ot, kas Kamboodža piiri ääres pidas teid kinni Kambodža politsei, kellele Eestis väljutatud luba ei meeldinud? Tai, kui Viini konventsiooniga liitunu ju peaks tunnistama?

1) Esmakordselt sain jala maha Türgis aga see oli tegelikult vahepeatus teel Georgiasse, mida siis ka esmakordselt sai külastatud. Georgia oli põnevam :)
2) Vietnam oleks lähiaja kindlam plaan ja kuna see aasta traditsioonilist juunikuist autotrippi ei teinud, siis plaanis seekord sügisene tripp taas Balkani poole. Ehk jõuab seekord Kreekani välja...
3) Vietnam, Hiina, Portugal aga jah endale sobival ajal.

To marko64, mina olen saanud nii teha, et tühistasin bronni ja siis passisin peale, natuke võttis aega, kuni tuba uuesti välja ilmus ja siis bronnisin lühemaks vahemikuks. Kui aga oli miski erilise sooduka ajal esmane bronn tehtud, siis võid sellise trikiga hävida.

Oleme sama firmaga käinud Itaalias ja Prantsusmaal. Korraldus oli mõlemal korral väga hea. Giidid jutustasid enamuse teest ja sai teada palju huvitavat ka läbitavate riikide kohta. Sõitu on kahtlemata palju ja edasi-tagasi mitte 4 vaid siiski 6 päeva :) Eks kohapeal on ka üksjagu sõitu aga jah, mitte nii palju. Meil sai määravaks hind ja soov näha, kuidas on Euroopas mööda maad sõita, et siis hiljem ise autoga ringi tiirutada. Võrrelda teiste büroodega ei oska. Autotripid on mõneski mõttes mugavamad kuid giiditeenus jätab sääl soovida...

Võiks ju kah kaasa tulla väiksema lapse saaks ka kaasa võtta aga tal vanust sama palju kui sinu lastel kokku ja naine tahab ka reisida ja ta veel vanem aga samas jutukam kui mina ja senistel autoreisidel olen ma ainukesena roolis olnud ja naine on siis juttu ajanud ja lapsed tagakakelnud. Mõni kord. Tasuta pole me, kunagi reisinud aga pooled ööbimised võiks siiski ära jagada summa mõttes sest oleme hea seltskond ja jututeemadest puudust, eitule. Muidugi meie unistus oleks hoopis Triestes käia seega me plaanid väga ei kattu ja tegelikult septembris läheme hoopis lennureisile seega vist ikka ei tulevälja. midagi, aga headreisi ja tervita oma ema keeleõpetajat¡

Dohal ilmselt ivake suurem auto aga lihtsad inimesed saavad Sloveenias valdavalt vinjetiga hakkama: https://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Tolling_system_and_roads_298.aspx või läbistavad selle tasulise teega paralleelselt jooksvat tasuta teed pidi.
Ja Bulgaaria kasuks piiksataksin ka. Kui autoga minek, siis Rumeenias ja Bulgaarias leiab kohti küll, mida külastada. Ei ütleks, et sinna ainult lennata tasub, pigem nii just ei jõua kõige huvitavani. Liivast randa ka ilmselt sealmail rohkem.
Aga ega Sul, BazzBoy, loodetavasti järgmise aasta reis enam mägede taga pole ;)

  1. Mina läbisin mullu sama trassi ja isegi mõlemast otsast tunni jagu pikemagi - Tartu-Trogir. Sõitsin Białystok - Warszawa - Brno - Graz kaudu. Kuna kellegiga mõõtu ei võtnud, ei tea, kas oli see tol hetkel kiireim, veel enam ei oska keegi öelda, milline tee on Sinu sõitmise hetkel kiireim sõit. Selliste teepikkkuste puhul ilmselt tunnikesed siia-sinna (eriti tänna) ei ole vast määravad, kui ei ole aja peale sõit.
  2. Loogiline oleks panna paika plaan selle järgi, kui palju on päeva läbisõidu lagi. Mina voolisin barankat ainukesena ja jagasin googli pakutud teekonna tundide järgi umbes kolmeks (800 plussmiinus km) ja booking.com-ist otsisin vahepunktide ümbruskonnas sobivaima (mitte tingimata soodsaima) öömaja. Ühe jutiga pole ma kunagi poolat ööbimata läbistanud.
    Sama skeem on mul töötanud kõigi seniste autotrippide puhul, sisalduvad söömapeatused ja shopingud, ummikud ja rõemus meel.

Prindi see leht välja ja näita oma kontaktisikule või raviarstile. Võimalik, et muude soovituste hulgas saad ka viiteid asjakohastele foorumitele.

No kui esialgne sihtkoht on Tai, siis isegi, kui õnnestub lasta ennast Eestist või kogu EL-st välja visata, siis kes ütleb, et õiges suunas visatakse? Või saab seda valida? Ja ilmselt nad ei vaevu Sind väga kaugele viskama, seega valdav osa Tai teest tuleb ikka ise edasi nuputada.
Buldooza - Saatse saapa kaudu võib proovida ka tasuta lahkuda. Mis edasi saab, ei tea aga kui piisavalt venelastele huvatavat materjali kaasa võtad, siis ilmselt edasi Pihkva-Moskva otsa võid ka tasuta saada, järgnev sõltub juba suuresti kauplemisvõimest. Samas võib ka seda alles tee alguseks lugeda.

Pole absoluutselt minu asi aga minu meelest teema algataja ei tulnudki siia nõu küsima ja kui neil selline plaan valmis, siis noh, suured mehed ise teavad. Ja kui läks valesti, teevad teinekord paremini. Oma kogemus õpetab ikke kõige tulemuslikumalt :)

TerjeKa on nõustamisega eriti soone peale sattunud, kuid iva jääb kohati suht segaseks...
Küladest 90-ga läbi uhamine on nõrk! Kui juba seadusi rikkuda, siis nii, et muljet avaldaks!
Aga kui päeva läbisõidu valulävi poolesajast kilomeetrist algab, siis võib 90 tõesti lagi olla.
Riikide kaupa ummikunäidete loetlemine on mõttetu. Vist on paar riiki, kus ma ei ole ei suuremasse ega väiksemasse ummikusse sattunud (Eesti ei ole nende hulgas) ja suvi ei ole siin argumendiks, miks nendega arvestama peab.
Muideks, mis ajast alates Veneetsiasse enam autoga ei saa? Mõni aasta tagasi oli see kindlasti variant.
Õigekirja kohta ei ütle ma ühtki sõna, sest olen nii tolerantne aga eks ta jätab ikka soovida Sul küll!

Eks kõik oleneb aktiviteetidest ja huvipunktidest. Me käsisime esimese tutvumisena kuueks päevaks, millest esimesed kolm olime Trogiris ja liikusime selle ümber olevatesse huvipunktidesse (Krkasse, merele, ...), ülejäänud kolm ööbimist olid üle riigi pillutatud stiilis, et enne järgmisse ööbimiskohta taastuma jõudmist ettekavatsetud punkte läbistada.