Autoga Hollandisse

Soov oleks sõita jõulude aeg Hollandisse autoga ning kuidas oleks kiirem sinna kohale jõuda, Eestist siis?
Mida peaks kindlasti teadma kui sinna poole liigume?
Kui kaua umbes autoga sõidaks?

ning kuidas seal majutustega?

Vaata maps.google.com, sisesta oma alg- ja sihtkoha aadress ja saadki vastuse kilomeetrites ja sõiduajas. Nt Tallinnast Amsterdami tulemuseks marsruut üle Varssavi, Berliini ja Hannoveri, 2160 km, sõiduaeg 23 tundi. Kui kiirus olulisem, siis kahe sõitjaga ja vahetades joonelt, kui ei, siis ööbimine Poolas.
Majutust on :) hetkel käimas Accorhotelsi promo, kui astud Accorhotelsi klendiprogrammi Le Club liikmeks, siis hotellid jõuluajaks kuni 40% tavahinnast all. Alternatiivina vaata www.hotelscombined.com ja leia oma sihtpunktile ja mugavusele vastav majutus.

Kui üle 2000 km autosõitu läbi pimeda ja lörtsisajuse Poola just eriti ahvatlev ei ole, siis alternatiivne võimalus on öösel Tallinnast laevaga Stockholmi, sealt autoga Malmösse (kiirtee, ca 640 km) , järgmisel ööl laevaga (http://www.ttline.com/en-GB/United-Kingdom/) Trelleborgist Travemündesse ja sealt on vaid 540 km kiirteed Amsterdami.
On veidi kallim kui läbi Läti - Leedu - Poola kuid oluliselt lihtsam. Jääb aega lisaks autosõidule ka veidi ümbrust vaadata ning öösel saab mugavalt laevas voodis magada.

Selle variandi puhul on mõistlik aga ASAP laevapiletid ära osta kuna jõulude ajal on Saksamaa ja Rootsi vahel sagimist palju.

Küsimus ennekõike selles, kas kiirus või mugavus. Laevasõit Tallinn-Stockholm kestab sama kaua kui autosõit Tallinnast Berliini, autokohad Tallinki laevale detsembriks on praktiliselt juba välja müüdud ja miinimumhind 180€ + min 100€ teine laev, ka on Poola kiirtee on tänapäeval üks Euroopasse sõidu parimaid osi.
Alternatiivina võib mõelda Klaipeda-Kieli laevale, sel juhul saab nt Tallinnast kl 7 sõitma hakates kl 17:30 väljuvale laevale, jõuab Kieli kl 14 ja sealt on 5 tunni sõit Amsterdami, s.t. põhiosa sõidust oleks vähemalt valgel ajal ja vaid üks ööbimine teel. Kogupikkus sel juhul ca 2x lühem, ca 1150 km, mis annab ka kütusesäästu oma 100€.
Ühe otsa laevapilet koos auto ja istekohaga 2le inimesele detsembriks alates 90€: www.dfdsseaways.lt. Kajutikohtadega alates 140€. Kasutasin ise sama marsruuti selle aasta jaanuaris, laev puhas ja mugav.

Et ei tuleks üllatusena - naastrehvidega Hollandisse ei saa, ainult lamellidega.

www.stenalines.lv ventspils-travemünde

Jah. Ega Teil palju variante ei ole.
Klaipedast või Ventspilsist saksamaale. Eks see üks igav sõit on, sest see trip on suures osas ikka veokitele. Samas kui läti-leedu-poola nii pikk ja ebamugav tundub, siis variant kindlasti. Laeval midagi ei toimu. Telekat saab vaadata ja toit on nõrga söökla tasemel.
Tallinnast Stockholmi kannatab kaaluda. Aga erinevalt saksa, prantsuse ja hispaania kiirteedest on rootslaste kiirtee ikka suht nõrk. Mitte teekatte poolest vaid sellepärast, et seal ei lubata kiiresti sõita ja nad kuramused kaebavad su peale politseisse kui kihutad ja pollarid ise ka mõõdavad ja kuulavad päris palju. Samas ei ole mõtet uimerdada see tee ära ja siis minna Trelleborg'i laevale. Selle variandi puhul maksaksin Taani silla eest ja sõidaksin Rodbyhavn'ist Puttgarden'isse. Oledki saksas ja seal siis edasi.

Kui kiiresti ja odavalt on plaanis, siis parim variant oleks 2 juhti ja mööda maad laksuga kohale. 2000+ ei ole nii pikk vahemaa, et seda kahekesi ära ei sõida. Sätite ennast siit minema nii, et olete hilisõhtul Poola piiril. Sealt saab juba veidi kiiremini Varssavi poole. Varssavist mööda A2'te saksamaale ja sealt edasi mööda bahn'i Hollandisse välja. Ei oska Teile aega pakkuda, aga olen 5 korda Tallinnast Languedoc'i kulgenud kahe juhiga ja see ca 3400km on jäänud vahemikku 32-36h. Kuna Teil on ca 1400km vähem, siis võiksite ilma laevade ja muu kraamita suht kiiresti jõuda. Me ei viitsind ööbida. Oli soov võimalikult ruttu kohale jõuda ja nii tegimegi.
Edu !