Autoga läbi Poola ja Slovakkia

Loetud päevade pärast peab rooli istuma, et läbi Poola ja Slovakkia Austriasse sõita. Paraku olen reisiks põhjalike ettevalmistuste tegemiseks jäänud suurde ajahätta. Seepärast oleksin ääretult tänulik, kui saaksin asjatundliku abi järgmistes küsimustes:

  1. Diiselkütuse hinnad Leedus, Poolas, Slovakkias?
  2. Kas vastab tõele jutt, et Poola (eriti Varsaavi ümbrus) tuleks läbida öösel, seoses tiheda liiklusega päevasel ajal?
  3. Teeäärsed kämpingud Varssavi kandis ja Slovakkias?
  4. Kas teekonna planeerimisel võib usaldada ViaMichelini?

Seda kohe kindlasti: ise peab teadma, kust sõita, näit. Poolas juhib läbi Bialystoki, mis on ring ja kus sõidab palju tracke; peale Varssavit juhib Krakovi teele, kuigi see on jama, sest 4-realine tee Varssavist otse Tsehhi piiri läheb Chestochowa ja Katowice juurest, Krakowi tee on tavaline. Või näiteks tahad planeerida sõitu Eestist Berliini - juhib läbi Kaliningradi!!! See Viamichelin on täielik õnnetus. Soovitan ise kaardi kätte võtta ja vaadata.

Kütusehinnad on 2008. a samad mis meil, või 1 kr kallim. Kui öösel viitsid sõita, siis sõida öösel, sest päeval on Leedu piirist Varssavini meeletult tihe liiklus ja tee pole ka suurem asi. Pole välistatud ummikud maanteel, eelmisel aastal kogesin ühte: väikse linna keskel ringliiklus ning enne seda mingi 10 km vaikset teise käiguga kulgemist. Aga päeval sõit ei ole ka kokkuvõttes väga hullu.

Kämpingutest ei tea midagi, aga kuulsin ühest Poolas asuvast kämpingust "Wigry", mis asub looduskaunis kohas. Ise võin soovitada ööbida hotellis-motellis, selle kulu on 90-200 zl kahene tuba 1 öö.

0
0

Poola ei ole midagi hullu, kui märke jälgid ja pikivahet hoiad. Ise kavatsen Poola läbida pühapäeval, vähemalt eelmine aasta oli Varssavi läbimine läbi kesklinna väga lihtne (üks vasak, üks parem ja 1 "kella 23 suunas" pööre. Varssavini soovitan minna läbi Lomza, on veidi rahulikum, kui läbi Bialystoki. Ööbimisvõimalusi Augustowi ja Varssavi vahel on teeäärsetes motellides piisavalt, hinnaks arvesta 80-100 PLNi. Kämpinguid Tshehhis on piisavalt, leht www.camp.cz on abiks. Minu meelest ei ole ka E67 läbi Wroclawi ja Kudowa Zdroj problemaatiline.

0
0

Huvitav, mina lõin Viamichelini alguspunkti ja lõpp-punkti sisse ja valisin "quickest" versiooni. Ei näita, et peaks läbi Bialystoki sõitma, ikka otse. Ja Peale Varssavit näitab täpselt sinu soovitatud teekonda! Veel on arusaamatu, kas Vassavist peab läbi kesklinna sõitma? Viamichelin ja Googlemaps näitavad ikka lääne poolset ringteed. Igal juhul tänud, olen jupp maad targemaks saanud.

0
0

Eestist 7.00 välja sõita, siis jõuab ühe korraliku lõunapeatusega ca 17.00 Poola, siis läbi Lomza, Varssav läbida mööda E67. Ja siis edasi ka mööda E67 ja ca 115 km Varssavist on linn nimega Tomaszow Mazowiecki, mingi 5km peale linna on vasakul pool korralik öömaja Fox(tel +48447190321)hind aasta tagasi 80zlotti kahese eest. Peaks olema päevatee kaugusel, GPS annab Tallinna kesklinnast sinna 1084 km. Ja siis olenevalt piirkonnast kuhu Austrias minna kas siis Katowice(norm kiire tee)või Wroclawi kaudu(teel palju asulaid, aga Wroclawi vanalinn on ise vaatamist väärt) Head reisi, kui on küsimusi, siis vastan meeleldi [email protected]

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased