trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Montenegros täna 33, Albaanias eile kuni 37, Thessaloníkis tuli 28.07 40 varjus ära kohalike sõnul. 

Rumeenia-Bulgaaria piiril taheti tõestust et olen Rumeenia teede eest maksnud. Ostsin tanklast ja tšeki panin väga hästi ära. Piiril tekkis variant, et kui tšekki üles ei leia, tuleb Rumeeniasse tagasi sõita ja uuesti teemaks tasuda. Õnneks leidsin peale mõningat paanitsemist autodokumentide kaante vahelt. Rumeenias kogu Teansilvaania ilus. Sinaia, Sibiu, Brasov jne. Transfagarasan oli veel 26.07 tunnelist alates kinni. Saime 20km sõidetud ja siis sama teed pidi tagasi. Sooja oli 2000m kõrgusel 14

Asi polegi just rahas. Minek 7kesi bussiga . Tagasi kindlasti mööda kiirteid. Aga isiklikult olen umbes 10 korda käinud sealkandis ja oli mõte teha seekord teisiti. Öömajad broneeritud põhja-Poolas, Košices ja Balatoni ääres. Väljasõit 12.08 hommikul ja Trogiri kandis vaja olla alles 15.08 õhtuks. Ehk jääb aega muid teid kasutades ka midagi põnevat näha. Košice - Miscols oli paar aastat tagasi küll tasuta, võimalik et midagi on muutunud. See oli vist see lõik, kus Ungari poolel on 120km/h lubatud. Slovakkias maksta 30EUR bussi eest , et läbida 40 km kiirteed pole jah mõtet. Ungari puhul sõidame ühel päeval 250km Budapestini ja siis 150km öömajani. Horvaatiat tuleb jah vaadata. Kohati vist jah mõistlik kiirtee mööda minna ja kohati kasutada Karlovacist alla teed nr 1. Zagrebi ümbruses kiirteed on tihti umbes ja võid vabalt mingi tunni kaotada maksukogumise peale.

Kas kellegil on kogemusi marsruudil Košice-Budapest-Plitvice-Split ilma kiirteedeta ?

Uva, millal siis broneerima saab hakata? Meie praegu 400km lõuna poole veel reede hommikuni.

Soovitan soojalt Panevezise ringilt keerata Kedainiai peale, sealt ,kus näitab Kedainiai 50km, tee kvaliteet pole küll suurem asi aga ise läksin ja ei kahetse.

15.08 kell 10.00 start Riia-Zagreb-Montenegro (Sveti Stefan) Auto nr 442BGF, lehvitame ))

195 sõitsin kuu aega tagasi, oli täitsa OK, lähen nüüd ka sedakaudu. Krakowis oldud 2-3 päeva kohapeal mõni aasta tagasi. Eger selle aasta plaanidesse ei mahu, aga tänud.

Anaakel, aga miks ja kuhu Krakowi kaudud aga mitte Katowice -Ostrava - Viin- Zagreb

Kas jõudime siis teemasse jälle ?)) Sihtmärk Zagreb. Poola jõuame laupäeval ca 16-17.00 , peatume mitte enne kella 1-2 öösel. Kas mõistlikum Lomza-Varssavi või Lublini-Rzsesowi kaudu, sõiduaeg on oluline. Sõidan enamasti +10-15 km/h üle lubatu.

Nii ta on, et Eestis on liiklus rahulikumaks muutunud, trahvid ja kaamerad on oma töö ära teinud. Kui aga sama auto ületab Läti piiri siis vajutatakse. Leedus ja Poolas pilt sama, suure osa ohtlike möödasõitude tekitajaid on Eesti ja Läti numbritega autod. 1,6L istumise all ja siis minnakse, kui auto on võimas ja juht kogenud, siis nii tihti ohtlikke momente ei tekitata. 2L ja üle autoga on möödasõit hetke küsimus.

Kui sihiks Zagreb, kas siis mõistlik Lublin-Rzeszow ? Ajaliselt vist parim võimalus ?

Olime Seget Donjis apartment oli "Ella" Suhteliselt puhas, ruumikas, merest 50m. Mitu söögikohta oli läheduses, pood 500m kämpingus. Trogiri 40 min. jalutada. Hea koht puhkamiseks, olime viies kord Horvaatias ja kindlasti mitte viimane kord.

16.08 hommikul minek , 17.08 õhtuks Opatija , 18.08-29.08 Trogir

Ma ei ole kunagi suuremat kogust sularaha kaasas kandnud (max. 300EUR) - pangaautomaadid on igas linnas olemas ja see teenustasu mis tuleb maksta pole kuigi suur % reisi eelarvest.

Kas seal on ikka piisavalt turvaline ,et lastega minna? Tuttav seltskond (mehi) palkas turvameeskonna , kui sooviti ringi liikuda suurematest keskustest kaugemale. Praegu pole Põhja-Aafrikas kõige rahumeelsemad ajad. Tema ja enamiku seltskonna jaoks oli Marokosse minek esimene ja ka kindlasti viimane kord. Räpasus , pealetükkivus , väga palju agressivseid kerjuseid jne, jne Ise ma ei ole seal käinud , oma kogemus puudub. Mul on tuttav marokolane ,kes kiidab oma riiki taevani , aga ise seal eleda ei taha )))

Bosnias on ainuke kartus see ,et midagi tehakse autoga öösel kui magate , aga seda võib juhtuda kus iganes, meil Poolas Krakowis näiteks mõned aastad tagasi. Et seda vältida võite broneerida öömaja kus on valvega parkla ja muud polegi ,või leida mingi korralik valvega parkla. Öösel kolasime ringi nii kesklinnas kui ka kaugemal , kohalikud olid sõbralikud ja heas mõttes uudishimulikud ,et kust tuleme jne. Sarajevo iseenesest ammendas ennast meie jaoks paari tunniga . Aga riik iseenesest , loodus , köök jne on super. Ja teede kohapealt vähem ekstreemne kui Montenegro ja Horvaatia rannikuäärsed mägiteed ilma milleta Te ei saa.

Täiesti turvaline tundus , kuigi paar pealetükkivat öömajapakkujat oli Sarajevos. Leidsime olümpiakeskuse kandis motelli koos hommikusöögiga ja oli OK

Ca 2600 km Dubrovnikuni.

Eelmisel aastal läbisime Lublin-Kosice-Budapest-Osijek-Doboj-Sarajevo-Miljevina-Trebinje-Dubrovnik. Budapestist startisime umbes kell 3 päeval ja õhtuks 10-11 olime Sarajevos , koos kahe söögipeatuse (ca 1 tund kokku) ja arvan et tund kokku peatusime ka mägedes.530km

Sarajevost startisime kell 2 päeval ja Dubrovnikus olime koos söögi ja mägedes peatumistega kell 6. 250 km.

Teed olid head ja väg head . Bosnias ühe silla remondi tõttu oli ümbersõit mööda kruusateed, aga kui kiiret pole , ei ole seegi ektreemne.

Hei Uva ja teised selle kandi sõbrad Kui suur on ajakadu , kui Sloveenia läbin kiirteed kasutamata ?

Probleem ei olnud Horvaatias ,aga Sloveenisse sissesõidul.Minu teada tuleb seal kiirteekleeps osta mingist majakesest ,seal läkski üle poole tunni .Seda teed mööda sõidavad koju hollandlased ,austerlased ,sakslased jne. Ilmselt see autodemass mis augusti viimastel päevadel liigub sinnapoole selle ummiku tekitaski. Võis ka olla avariist põhjustatud seisak ,aga niipalju kui ma saksakeelsest jutust aru sain on selline jama augusti viimastel päevadel igal aastal ja järjest süveneb. Peale Zagrebit oli näha ka kiirtee kõrval väiksemal teel üsna tihe liiklus ,kes kiirteelt maha keeras tegi õigesti.Sellel aastal tulen Horvaatiast tagasi jälle 30.08. ja ilmselt läbi Ungari ja Slovakkia.Horvaatias ei mäleta kunagi probleeme maksupunktides ,maksad siis sulas või kaardiga. Seekord on viies kord kui sõidame Horvaatiasse või sealtkaudu kaugemale.

Üks meenutus eelmisest aastast nendele kes plaanivad tagasi tulla augusti viimastel päevadel marsuudil Zagreb -Maribor
50 km enne Horvaatia-Sloveenia piiri. Kiirteel tekkis ummik , 50 km läbimiseks kulus 5 tundi. Piiril kontrolli polnud,mis aega viidaks. Aga kiirteemaksu tasumisel oli pidur peal ja pikad järjekorrad.

Ju polnud meie ainsad kes 1. septembriks koju kiirustasid. Edaspidi sõidan läbi Ungari.

Sobiv koht , et teha ring peale Istria poolsaarele ja põigata ka Itaaliasse Triestesse. Krk-i ja Cres-i saared on ka lähedal kus võiks käia.