Autoga Lissaboni

Tere. Käisin 2008 suvel väikebussiga, Eestist bulgaariasse. Portugali on umbes kakskorda sama pikk maa. Kas keegi on seda vahemaad läbinud autoga? Kas vahemaa oli talutav? Kui kaua kestis sõit, kui mitte arvestada ööbimist. Plaan oleks sõita Tallinnast Lissaboni!

oleks kena, kui keegi oskaks vastata,või kui ei ole taolist reisi ette võtnud, siis ehk oskab, keegi arvamust avaldada!

On läbitud autoga. Ma küll ei oska öelda Lissabonist tagasituleku aega, kuid Portost tulek ehk meenub. meil oli 2 autojuhti, kes pidevalt vahetasid. Väljasõit oli õhtul kell umbes kell 19. Päev möödus Põhja-Hispaanias. Öösel olime Prantsusmaal. Päev Saksamaa kiirteedel. Öösel Poolas. Päev Leedu-Läti ja lõpuks õhtul Eestis.
Mainiks niipalju et saaks ka arvatavasti umbes ööpäev kiiremini, sest me sihilikult ei kasutanud tasulisi kiirteid ehk siis suurim ajakulu läks just Portugal-Hispaania-Prantsusmaa läbimisele. Meile oli see täitsa talutav, sest olime 3 nädalat kokku ratastel, nii et vahet polnud.

Aga, kas te enamvähem oskate öelda,kui suur oli kütuse kulu?

Ja kui suur umbkaudu on kütusehindade vahe, st et kui paljupeaks arvestama rahaliselt selle sõidu peale?

No kütusekulu on raske arvutada. Meil oli kasutuses vana diisel Volkswagen Passat, mis võttis lõpuks kokku arvestatuna umbes 4 liitrit 100 km-le. Ja me sõitsime ju ka mägedes. et see sõltub ikka autost. Meil läks kokku 12000 km ja 12000 krooni ümmarguselt. Aga veelkord- meil oli ringsõit. 2 nädalat Hispaania ja 1 nädal Portugal, nii et raske kalkuleerida kütusekulu.
Mida aga soovitan kütuse koha pealt. Planeerige nii et ei peaks kütust laadima Prantsusmaal ja Portugalis, kus on kütus kallim kui Saksamaal ja Hispaanias näiteks.
.
.
.
Trip.ee on veendunud, et lause algab suure algustähega ja tegi vastavad parandused, edaspidi palume seda teha postitajal endal!

Siit saad mingi kaudse ettekujutuse - määra kütuse hind ja sõiduvahendi tüüp
http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm