Autoga Ljubljanas

Olen alati Ljubljanast möödunud, aga tänavu tahaks seda linna autoga külastada. Lugesin just, et hiljuti oli ta olnud "Euroopa roheline pealinn" ning sel puhul piirati oluliselt autodega liiklemist. Kas keegi teab sealset elu-olu ja kas kesklinn on liikluseks täiesti suletud? 

Ljubljana vanalinn tehti juba 2007. aastal autovabaks, samas see ala pole suur, paar kvartalit. Linn pole suur (ca 2/3 Tallinnat) ja keskus kompaktne, vaata parkopedia.com lehelt sobiva asukoha/hinna suhtega parkimismaja, navigeeri kohale, jäta auto parklasse ja jaluta ringi.

1
0

Käisime eelmisel suvel. Vanalinna ääres on parklad olemas ja vanalinna külastus ei võta liiga palju aega. Küll, aga oli näha, et liikluskorraldust viimasel ajal muudetud ja navist päris kesklinnas minul väga palju kasu polnud, tuli sõita nagu vanasti, (uute- ja ajutiste)liiklusmärkide järgi.Endal oli sama lugu - umbes 15a tagasi korra käidud ja pärast vaid mööda sõidetud. Seekordne külastus jättis igati positiivse mulje ja rahul, et see sai tehtud.

1
0

Tänud vastajatele! Ma püüdsin google/mapsiga kohti vaadata, aga see on tõeline katsumus seal "liigelda." Väga palju tundub olevat kunstlikult suletud tänavaid (kivid ees). Kas oskate mingil moel täpsustada "vanalinna" asukohta. Kas see ala kuhu sõidetakse üle Draakoni silla ja seal on Ljubljana loss (grad)?

0
0

Kui vaatad Google Mapsi, siis kollasega märgitud ala ongi nn vanalinn. Keskpunkti asemel on seal linnas keskjoon, milleks on Ljubljanica jõgi. Kui konkreetset punkti nimetada, siis ehk France Prešereni monument. Sealt kiviviske kaugusel on  kõik  kesksed  kohad: linnamuuseum, linnavalitsus, katedraal, keskpurskkaev, keskturg ja McDonalds ;)

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased