rogks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

33 meeldimist
13 postitust
92 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eks nad nüüd nädalake testivad veidi vähem ja siis järgmisest nädalast jälle kõik ok...

Oleme teist päeva Palangal.

Rahvast on palju ja restoranid jms töötavad tavapäraselt.

Kahe päeva jooksul pole mina ühtegi maskikandjat veel näinud. Käidud Maximates, bensukates, randades ja restoranides.

Sedasama eelpoolsoovitatud Stasined soovitan mina ka. 

Kuna meie stardime reeglina reedel peale tööpäeva, siis sööme seal õhtust ja tagasitulles jääb kenasti lõunasöögi aega.

19 km ei ahvatle oma rahvamassi ja  söökla suhtumisega.

See on selle kontserni "teema" ;) Ehk siis tähtis on raha. Muu, nagu lubadused, tunded jms on teisejärguline

Eks arvamusi on erinevaid.

Mina jälle arvan, et õigekirjaga näidatakse välja austust teiste inimeste vastu ja selle puudumisega hoolimatust teiste vastu. 
Eks õigekirja kasutamine või mittekasutamine näitab ju tegelikult ka päris palju inimese kohta.

Oleme ka viimased 7 aastat juunis autoreisil käinud. Lõppunktid siis Montenegro, Kreeka ja Itaalia. Lemmikuks on saanud Itaalia.

Viimased aastad oleme teinud kogemuste põhjal nii, et lahkume kodust peale tööpäeva lõppu ja esimese öö ööbime Leedus. Kaunasesse sõidab ilusasti ööseks ära. Sealt edasi oleme valinud nö transiitööbimiseks alati mingi linna. Siis saab peale päeva sõitu õhtul veidi ringi jalutada ja restoranis end teenindada ja toita lasta. Kolmanda päeva õhtuks oleme sättinud end  alati kuhugi Horvaatiasse mere äärde. Seal teeme siis paar päeva kohapeal puhkust nö puhkamise mode peale minekuks ja siis oleme suundunud põhisihtkoha poole. 
Põhisihtkohas oleme teinud nii, et u 3-4 päeva ühes kohas ja siis järgmine maakond. Majutuse valime nii, et olemas oleks bassein või asuks see ranna ääres, siis saab päevaplaani pidada nii, et esimene pool päeva vee ääres, lõunaaeg siesta ja õhtul mingi linn koos kultuuri ja õhtusöögiga. Sedasi saab minu arvates kõike - päikese käes peesitamist, "puhkamist" lemmikraamatuga ja kultuuri ning söögielamusi. 
Kamp on meil M ja N nooremas keskeas (loodan, et mu N seda ei loe) ja lapsed tänaseks juba 7 ja 12. Esimese autoreisi elas ja nautis noorem juba alla aastasena ja mingit probleemi pole meil nendega autoreisi eripärade teemal kunagi olnud. Vastupidi - need paar nädalat + mõned päevad on minu arvates parim aeg aastas, kus õpin tundma kõige paremini oma pere hingeelu ja mõttemaailma - tahestahtmata õpid ühes väikeses ruumis koos olles teisi inimesi parimini tundma. Seal on ka oma kriitilised situatsioonid, väsimused jms, mis näitavad inimeste tõelist palet mida muidu võibolla ei näekski.
Igaks juhuks mainin ka, et lennukiga reisimine pole meile samuti võõras ja vbla isegi seda on rohkem tehtud ning austan ka seda, kuid oskan nautida kahte väga erinevat asja ja ei mõista miks keegi neid üldse võrdleb. Minu arvates ei ole need võrreldavad.
Lennukiga reisime kevadel, sügisel sooja ja talvel suusatama. Suvel on autoreisi aeg :)
Veel üks asi- lastega reisimisel on oluline teha peatusi iga paari tunni tagant. Kas mingi teeäärne vaatamisväärsus, söögi paus v siis kasvõi tankla. Sellega saab päeva mitmekesisemaks ja tuju läheb autos räägitud naljalugudele lisaks midagi põnevat tehes/nähes/süües veel paremaks.
Lastele ei tohiks sõidu ajal ka nutiseadmeid keelata :)

Ööbimised bookime peale esimest autoreisi alati ette. Enne meie esimest autoreisi lugesin tripikate soovitusi, et seda pole mõtet teha, ei bookinud ja kahetsesin. Igaleühele oma... Ette bookides võidab minu arvates aegajaraha (just panin järgmise suve reisiks ööbimisi ja saab praegu ikka superhindu) ja kui ööbimine on linnas, siis saab varem kohale jõudes ju varem linnapeale hulkuma :)

Kui on küsimusi, vastan hea meelega :)

Zadari kandis soovitan Zaton Holiday Resorti.

Krk saarel olime see aasta Baskas, seal selline liivaranna moodi rand, kus algul ümara kivi klibu ja sügavamas läheb liivaseks, Istrias soovitan Pula, Rovinj, Porec, allpool on Dubrovniku ümbrus päris kena... 
Kui nii pikaks ajaks lähete, siis käige ka Montenegros ära, seal minu arvates isegi ehk ilusam kui Horvaatias, aga eks see ole paljuski maitse asi.
Ise oleme viimastel aastatel teinud iga aasta Horvaatia-Itaalia tiiru. Montenegro-Horvaatia oli viimati 4 a tagasi, kuid ega loodus selle ajaga palju muutu :) . Põhja Itaaliat ja Garda järve ümbrust soovitan ka igati.

To 384...

Sorri, ei oska kommenteerida kas oleks mõistlikum piletid ette ära osta.
Rahvast seal üldiselt ikka üksjagu...

Istrias soovitan Pula amfiteatrit, Rovinj, Porec, Motovun.

Teel Horvaatiasse teeks mina üleoleva ajaga peatuse Bled järve ääres, vaataks ka üle Predjama, Postojna ja miks mitte ka Ljubljana.
Isikliku arvamuse kohaselt eelistaks ma neid Balatonile.

Istrias Rovinj, Porec ja Pula on minu soovitused. Pulas vaataks amfiteatrit, Rovinj vanalinna ja Porecist võtaks merekruiisi.

Tsehhi väikelinnad on enamuses ka paaritunnist väisamist väärt. Vaata, mis teekonnale jääb ja käi läbi. 

Tsehhis ära kohalikele ütle, et nad ida-euroopast ;) . Nad ikka täitsa kesk-euroopas :)
Ja geograafiast rääkides - Balkan on poolsaar ja sealt "allapoole" jääb aafrika ;)
Bazzboy, palun  ära karju...

Kui mul oleks vaid nädal, sõidaksin suvisel ajal Soome kaudu päris põhja, Nordkapi kanti ja siis sealt Norra rannikuäärt ja läbi kesk Rootsi ja Stockholmi tagasi. Usun, et oleks üsna meeldejääv tripp.

Kuid kui saaks pigistada pigem 10 päeva läheks Horvaatiasse v Põhja-Itaaliasse.

Soovitan ka Bellagiot. Sealt ka praamiühendus üle Como, saab vaateid imetleda.

Samas julgen ka Garda järve ümbrust soovitada. Lihtsalt alternatiiv Comole.

Reaper, kas autoga Albaanias oli ka mingit eraldi kindlustust vaja piiril teha? Tavaline roheline kaart vist seal ei kehti.

Endal see aasta plaan Albaania-Kreeka tiir teha. Kas Balkani tuur jõudis sinna ka?

Berat on hea mõte. Tänud anuvali. 

Ise oleme oma autoga eestist seal kandis juunis ja peatume mõned päevad Durresis ja paar päeva Sarandes. Plaanis ka Butrint läbi käia. 
Edasi juba Lefkada ja Ateena kaudu kodupoole. 
Kirjutavad, et Durresi rannad räpased ja Sarandes pole korralikke liivarandu. Kuidas kommenteerid anuvali?

Käisime eelmisel suvel. Vanalinna ääres on parklad olemas ja vanalinna külastus ei võta liiga palju aega. Küll, aga oli näha, et liikluskorraldust viimasel ajal muudetud ja navist päris kesklinnas minul väga palju kasu polnud, tuli sõita nagu vanasti, (uute- ja ajutiste)liiklusmärkide järgi.

Endal oli sama lugu - umbes 15a tagasi korra käidud ja pärast vaid mööda sõidetud. Seekordne külastus jättis igati positiivse mulje ja rahul, et see sai tehtud.

Soovitan teil ka Carda ja Como ümbrust külastada, pole nii kauge ja samas väga kaunis kant.

Ausaltöeldes ei löönud. Kuna seekord sai päris palju shopatud ja restoranides  õhtust söödud (nendes puhkebaasides pole tubades telekaid, kuid jalgpalli mm oli ju käimas), siis ma tegelikult ei soovinud peale reisi teha tavapärast kuluarvestust.

Kogemus paari aasta tagune. 

Viisasi vaja pole.
Piiridel probleeme ei meenu.

Riia ringteel remont. Ajakadu min pool tundi, pigem rohkem.

Leedus ka üksikuid remonte ja siis enne Warssavit kah veidi pikem remont, kuid midagi hullu pole.
Räägin siis suunast Katowice peale. 
Võimalusi minekuks muidugi ka teistel suundadel...

Pole küll päris Põhja-Horvaatia, kuid ka mitte kaugel- Zadari lähedal on camp Zaton.

Julgen soovitada.
Leiab bookingust ja google.
Lapsed seal kindlasti rahul.
Kui siiski jääb P-H, siis camp Laterna on ka päris hea. Ise olime seal ca 10 p tagasi.

Tundub, et uudisena on Poolas see aasta ka komme kiirteel ca100ga teises reas sõita. 

Eelmistel aastatel oli see nö kultuur sealt puudu. Ka see pidurdab liikumiskiirust üksjagu.
Ei saa ka mainimata jätta, et nädalake tagasi oli 3x just eesti nrtega sõiduauto see, kes teises reas kiirteel 100ga massi peatas...

Täitsa nö Veneetsias, e peale sillaületust on ka parkimismajad, kus saab parkida tunni eest tasudes ja hind oli 2015 2 euri tund.