rogks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi
28 meeldimist
12 postitust / 85 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Zadari kandis soovitan Zaton Holiday Resorti.

Krk saarel olime see aasta Baskas, seal selline liivaranna moodi rand, kus algul ümara kivi klibu ja sügavamas läheb liivaseks, Istrias soovitan Pula, Rovinj, Porec, allpool on Dubrovniku ümbrus päris kena... 
Kui nii pikaks ajaks lähete, siis käige ka Montenegros ära, seal minu arvates isegi ehk ilusam kui Horvaatias, aga eks see ole paljuski maitse asi.
Ise oleme viimastel aastatel teinud iga aasta Horvaatia-Itaalia tiiru. Montenegro-Horvaatia oli viimati 4 a tagasi, kuid ega loodus selle ajaga palju muutu :) . Põhja Itaaliat ja Garda järve ümbrust soovitan ka igati.

To 384...

Sorri, ei oska kommenteerida kas oleks mõistlikum piletid ette ära osta.
Rahvast seal üldiselt ikka üksjagu...

Istrias soovitan Pula amfiteatrit, Rovinj, Porec, Motovun.

Teel Horvaatiasse teeks mina üleoleva ajaga peatuse Bled järve ääres, vaataks ka üle Predjama, Postojna ja miks mitte ka Ljubljana.
Isikliku arvamuse kohaselt eelistaks ma neid Balatonile.

Istrias Rovinj, Porec ja Pula on minu soovitused. Pulas vaataks amfiteatrit, Rovinj vanalinna ja Porecist võtaks merekruiisi.

Tsehhi väikelinnad on enamuses ka paaritunnist väisamist väärt. Vaata, mis teekonnale jääb ja käi läbi. 

Tsehhis ära kohalikele ütle, et nad ida-euroopast ;) . Nad ikka täitsa kesk-euroopas :)
Ja geograafiast rääkides - Balkan on poolsaar ja sealt "allapoole" jääb aafrika ;)
Bazzboy, palun  ära karju...

Kui mul oleks vaid nädal, sõidaksin suvisel ajal Soome kaudu päris põhja, Nordkapi kanti ja siis sealt Norra rannikuäärt ja läbi kesk Rootsi ja Stockholmi tagasi. Usun, et oleks üsna meeldejääv tripp.

Kuid kui saaks pigistada pigem 10 päeva läheks Horvaatiasse v Põhja-Itaaliasse.

Soovitan ka Bellagiot. Sealt ka praamiühendus üle Como, saab vaateid imetleda.

Samas julgen ka Garda järve ümbrust soovitada. Lihtsalt alternatiiv Comole.

Reaper, kas autoga Albaanias oli ka mingit eraldi kindlustust vaja piiril teha? Tavaline roheline kaart vist seal ei kehti.

Endal see aasta plaan Albaania-Kreeka tiir teha. Kas Balkani tuur jõudis sinna ka?

Berat on hea mõte. Tänud anuvali. 

Ise oleme oma autoga eestist seal kandis juunis ja peatume mõned päevad Durresis ja paar päeva Sarandes. Plaanis ka Butrint läbi käia. 
Edasi juba Lefkada ja Ateena kaudu kodupoole. 
Kirjutavad, et Durresi rannad räpased ja Sarandes pole korralikke liivarandu. Kuidas kommenteerid anuvali?

Käisime eelmisel suvel. Vanalinna ääres on parklad olemas ja vanalinna külastus ei võta liiga palju aega. Küll, aga oli näha, et liikluskorraldust viimasel ajal muudetud ja navist päris kesklinnas minul väga palju kasu polnud, tuli sõita nagu vanasti, (uute- ja ajutiste)liiklusmärkide järgi.

Endal oli sama lugu - umbes 15a tagasi korra käidud ja pärast vaid mööda sõidetud. Seekordne külastus jättis igati positiivse mulje ja rahul, et see sai tehtud.

Soovitan teil ka Carda ja Como ümbrust külastada, pole nii kauge ja samas väga kaunis kant.

Ausaltöeldes ei löönud. Kuna seekord sai päris palju shopatud ja restoranides  õhtust söödud (nendes puhkebaasides pole tubades telekaid, kuid jalgpalli mm oli ju käimas), siis ma tegelikult ei soovinud peale reisi teha tavapärast kuluarvestust.

Kogemus paari aasta tagune. 

Viisasi vaja pole.
Piiridel probleeme ei meenu.

Riia ringteel remont. Ajakadu min pool tundi, pigem rohkem.

Leedus ka üksikuid remonte ja siis enne Warssavit kah veidi pikem remont, kuid midagi hullu pole.
Räägin siis suunast Katowice peale. 
Võimalusi minekuks muidugi ka teistel suundadel...

Pole küll päris Põhja-Horvaatia, kuid ka mitte kaugel- Zadari lähedal on camp Zaton.

Julgen soovitada.
Leiab bookingust ja google.
Lapsed seal kindlasti rahul.
Kui siiski jääb P-H, siis camp Laterna on ka päris hea. Ise olime seal ca 10 p tagasi.

Tundub, et uudisena on Poolas see aasta ka komme kiirteel ca100ga teises reas sõita. 

Eelmistel aastatel oli see nö kultuur sealt puudu. Ka see pidurdab liikumiskiirust üksjagu.
Ei saa ka mainimata jätta, et nädalake tagasi oli 3x just eesti nrtega sõiduauto see, kes teises reas kiirteel 100ga massi peatas...

Täitsa nö Veneetsias, e peale sillaületust on ka parkimismajad, kus saab parkida tunni eest tasudes ja hind oli 2015 2 euri tund.

Ise käime juba mitmendat aastat Garda järve ääres Al Weekend campingus puhkamas, googelda seda, täitsa julgen soovitada. Carda ümbrus ilus ja mõistlike hindadega ka.

Olen ka korra mai lõpus Montenegros käinud. Ilm oli mõnus, nii 25-28 kraadi ja päike. Vesi, aga, pigem mitte see mida sealtkandist oodata. Horvaatias oli vesi toona minnes nii külm, et sai vaid jalgupidi vees käidud. Nüüd proovime ise ikka juunisse oma autoreisi sättida.
Kreeka oleks ilmselt ok, kuid alla 3e päeva sinna vast ei sõida ja siis oleks sisuliselt 6 päeva parajat uhamist. Albaaniaga ilmselt sama teema.
Minu soovitus oleks igaks juhuks võimalusel rihtida pigem juuni algust.

Budvas on liivarand. Kardan, et ülerahvastatud, kuid siiski. Sveti Stefanis ka. Kallis kahjuks. Tegelikult on seal päris mitmeid liivarandu. Soovitan ka googeldada.
Ise olime mõned aastad tagasi väikeses hotellis Budva lähedal: http://www.apartments-djurasevic.com/
Täitsa meeldis. Seal kõrvalmajas kohe suurepärane restoran ka.

Vaata ka https://www.zaton.hr/en/ . Meie lastele meeldis seal. Liiva rand ja mitu basseini nii suurematele kui väiksematele. Õhtuste väljasõitude sihtkohad ka parajas kauguses.

Olen ka käinud nii mõnelgi autoreisil ja kaldun arvama, et see aeg Sul reisiks igati ok. Jõuad teepeal vaadata ja kohapeal nautida. Öeldakse ju, et "selleks, et aru saada, et tort hea on, ei pea ju tervet torti ära sööma".
Esimesel korral saadki aru kas autoreis üldse meeldib ja kus teinekord rohkem meeldib, kus vähem ja siis teinekord juba kaaluda kuskil pikemat ja kuskil lühemat peatust.
Eelmisel aastal tulime Thessaloniki lähedalt Halkidiki poolsaarelt ilusasti kolme päevaga koju ja ei tundunud uhamisena (kaasas ka kaks last).
Minu soovitus on, et loomulikult tee ära.

Tundub, et see tegeleb Fordiga: http://www.omega-auto.hr/ (Dubrovniku külje all)
Lisaks oleks minu üks soovitustest sõita võimalusel läbi Dubrovniku lennujaamast ja uurida sealsetest autorentidest kus nemad oma Forde hooldavad ja remondivad.