trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga lõuna prantsusmaale

Tere plaanis minna augustis autoga prantsusmaale äkki keegi oksab soovitada kuidas olex kõige kasulikum minna,et mis teid pidi.Ja palju kilomeetreid kokku tuleb.

km ca 2600 oleneb kus sa seal minna tahad. kõige normaalsem ikka poolast saksamaale keerata ja läbi saksamaa otse alla tulla...vist peaks shveitsi otsast läbi sõitma.

endal sama plaan aga reisile asume juba 15.07. Sõidame laevaga Rostocki ja sealt edasi autoga alla lõunasse. Michelin Autoroute pakub vahemaaks (Rostock-Nice) ca 1400 km ja sõiduajaks ca 14 tundi. Reaalselt tuleks siiski vast kaks päeva sõita. Mul hoopis selline küsimus et kas keegi kes on sarnast marsruuti sõitnud võiks soovitada mingit hotelli/motelli ketti mida ööbimisteks kasutada. Kämpingud ja telk ei sobi kuna sõidame 2 lapsega kellest 1 alles imik. Majutuse eest oleme nõus välja käima ca 50~80 EUR per öö

... eest saab juba kasutada motelle küll või nagu sakslased ütlevad halbpension(hommikusöögiga). Kasulik oleks Rostocki laevaga minna ise nõnna 2 korda käinud. Lugege seda ka julgustuseks http://trip.ee/node/22897#comment-164354 Head reisi !

Tere!

Käisin ise kambaga mõned aastad tagasi autoga Lõuna-Prantsusmaal, kusjuures inimestega, kes on seda tripi palju ette võtnud ning meie tee (katsetatult lahedaim)läks läbi Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Itaalia ja Prantsusmaa. Mööda kiirteid on igav sõita (eriti kui Poolast peate nii ehk naa läbi sõitma), siis Tšehhi ja Austria ja Itaalia vaheldumine ning mäed on meeliülendav vaatepilt ja ilus kogemus. Samuti oli parim teelõik Itaaliast Prantsusmaale mööda mererannikut (kõigepealt Veneetsiasse ja sealt läbi nö jalatüve :))kuna mägede-orgude vaheldumine ja helesinine meri roheluse, värvi ja väikeste linnade koosesinemine oli Poolas loksumist väärt. See oli lahe reis ja kui ma järgmine aasta lennukiga samasse sihtpunkti läksin, siis lennuki mugavus ja kiirus ei kannatanud võrdlust ilusa kogemusega. Edu!

Kuna olen St. Tropezis käinud korra lennukiga tekkis hirmus igatsus sinna tagasi minna ja sedakorda autoga. Microsoft autoroute annab kilomteraaziks 3000 , seda eeldusel et välditakse tasulisi teid(plaanis proovida miinimum kulutustega hakkama saada, samuti on nt. prantsusmaal kiirteedel suhteliselt tihkelt suhteliselt kõrge hinnaga teemakse), kiirteel vurades antakse kilometraaziks 2700 umbes ( see siis võimalik lühim tee). Aga igatahes kohta soovitan soojalt ja augustis seal väääga ilus ja soe ka...

Edu kõigile kes julgevad sellise reisi ette võtta!

Autoga reisijad on õnnelikumad=)

Värske info järgi maksab Tšehhi kiirteemaks 10 päeva 100.-EEK. Austria nädal( või oli 10 päeva) maksis kas 7,6 või 6,7 EUR. Šveistlastel on aastane kleeps. Kui küsisin lühemat aega, vastati, et see 40.-franki (ehk 400.-EEK) on niigi imeodav. Ja juuli kuus ostad selle kuni 31.12.2007 kehtiva kleepsu ikkagi 400.-EEK eest!

meelis See Šveitsi kleeps kehtib kuni 31.01.2008

Kuna müügikuupäeva näha polnud, eeldasin, et kehtib aasta lõpuni. Aga hea teda.

ilma kleepsuta trahv 1800 e.

See kleeps peab olema tuuleklaasile kleebitud ja oli vist nõue alles hoida see vöötkoodiga paber, kus kleeps peal oli.