Autoga ööbimine Euroopas

Tere!

Küsimus järgmine. Plaanime pere ja sõpradega automatkade sarja Euroopas. Alustaks Läti-Leedu-Poola-Tsehhi ja käiks sedasi iga kevade või suvi mingi tripi. Küsimus, kui me ööbime autodes ja kasutame selleks karavani parke, kas siis pereauto läheb matkaauto alla?

Tänud vastajatele!

Täpsustan: pereauto on 7 kohaline Ford Galaxy. Ja teine auto on reisiks ümberehitatud 7+1 kohaline väikebuss.

Sa seda N1 lõime lugesid? :) Anna heaga oma "pereauto" mark, muidu vaidleb tripkond end segaseks, mis kategooria alla sa lähed :)

Minu napp kogemus aga on, et kuni Sloveenia piirini on kämpingud nii odavad, et on täiesti suva, mis autoga sa seal oled või mille alla see läheb. Ja Ida- ja Kesk-Euroopa on super toredad! Nii et head reisimist!

8
0

Meil on 7 kohaline VW Sharan, sisuliselt sama auto. See läheb lihtsalt "sõiduauto" alla. Matkaautode jaoks on eraldi teenused - elekter, kempsu tühjendamine, suuremad platsid. Me oleme oma Sharaniga kämpinud lisaks Balti riikidele Poolas, Slovakkias, Tšehhis, Sloveenias, Itaalias. No ja siis üle kogu Skandinaavia. Alati on hästi tore olnud. Muidugi võib kõiksugu väiksemat jama juhtuda, sel suvel oli näiteks ühe kämpingu kõrval räme pidu üle poole Poola, magada ei saanud (kõrvatropid ehk aitaks?).

Kui miskit kõrva taha panna, siis - alati tasub ette helistada, et mis kellani üldse vastu võetakse.

Põhja pool ja tipphooajast väljas on oma autoga kämpingutes või üldse mistahes majutuses käimine hästi lihtne, paindlik ja odav reisimise viis. Keeruliseks läheb Lõuna-Euroopas puhkuste ajal, kui kõik kohad on täis, täis, täis ja teed on umbes. Aga no küllap te saate neid kogemusi ise ka. Häid elamusi! :)

1
0

See on nii või naa, sõltuvalt riigist, kohast ja kämpingust. On kämpinguid kus on kõik hinnakirjas seibideks kirjutatud (inimeste arv, auto+telk, auto+haagis, camper, elekter - iga rida eraldi). On kämpinguid kus koht on a´la 25EUR ja tee mis tahad. Reeglina see tähendab 2-e inimest, iga lisa täiskasvanu eest maksad juurde. Küsitud riikides kuni Tsehhini on pigem teine variant levinum (aga mis pole reegel, sõltub kämpingust). Mida allapoole (Horvaatia, Itaalia) on pea igalpool 1variant. Üle helistada tasub suvel jah alati - campercontact.com saab üsna palju infot.

1
0

Paljudes kämpingutes lõppeb tööaeg 17-19.00. Siis läheb personal koju. Hilisemal kellaajal enam sisse ei saa. Seega tasub eelnevalt järgi uurida. Olen paar korda õhtul tulutult ringi tiirutanud ja lõpuks ikka kusagil metsikult ööbinud. Paljud kohad eeldavad, et asised puhkajad tõusevad kell 6 või 7.00 ja siis kohe kaovad sealt. Järgmisi oodatakse juba lõunast ja niiöelda "normaalsed inimesed" lähevad juba 22.00 magama. Seega keegi ju hiljem väga ei tule. Eriti tippajal, kui kohe plats täis tuleb, lüüakse värav lukku.

Kusagil metsikult ööbimine on omaette teadus ja kogemusi saab enamsti ikka ise katsetades. Võib minna hästi ja võib ka kehvasti. Sellest saaks lausa mitmetunnise koolituse teha.

3
0

Nii hull asi ka ei ole. Nii mitmedeski kohtades on kämpingu värava taga kohad öistele saabujatele. Mitmedeski kohtades on kämpingu territooriumil kohe värava kõrval kohad öistele saabujatele. Seal saad ka elektri ja hommikul registreerid ennast sisse või lähed maksad oma ühe öö eest. Väiksemates kohtades on väraval telefoninumber ja saad helistades ikka asjad korda. Ma olen väljaspool Eestist olnud 100++ kämpingus ja kuskil pole hilise (teinekord väga hilise) saabumise tõttu ööbimata jäänud. Ette helistamine aitab ka muidugi alati kiiremini asjad selgeks saada.

3
3

On jah igasuguseid variante. Näiteks parkisin õhtul ära ja hommikul kell 8.00 koputati uksele, et raha kasseerida. Ehk siis aeti mind üles.

Helistamisest. Seisin eelmisel suvel keset päeva värava taga ja helistasin. Ei tuhkagi. Hiljem selgus, et kõik kohad olid täis ja telefoni lihtsalt ei tõstetud, sest tegelane oli territooriumil asjatamas.

Seega on neid variante täpselt seinast seina ja alustajal kasulik kõike seda ette teada. Mitte et ma tahaks mingit koledat pilti maalida. Enamasti ikka asjad sujuvad.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased