Viimased kommentaarid

Kõik PCR testid käivad läbi Synlabi. Aga peaks olema nii, et arsti saatekirjaga nn. tasuta testide kohta ei saa tõendit synlabi iseteenindusest. Parandage kui eksin.

Tripadvisoris võib kirjas olla ka, et kuu on juustust... Endiselt on tegemist foorumiga.

Isegi kui keegi on telefonist näidatud paberiga riiki saanud, miks peaks riskima? 

Kui endal pole võimalik väljatrükki teha, siis Synlab is maksis see vist 2EUR. 

Ja miks peaks proovima digiloo tõendit üldse, kui synlab-i iseteenindusest saab kindlalt sobiva tõendi?

AÜE jaoks on departure country antud olukorra puhul üldse Poola, kui nüüd nii näpuga järge hakata ajama...

99,9% lastakse lennule Tallinnas. Vastupidine tegevus tundub väga ebaloogiline. Varssavis küsitakse testi enne boardingut, aga nemad ei tea ammugi enam seda kust riigist lend alguse sai.

DXB-s ei vaata enam testi kontrollimise kohas keegi kust sa oled tulnud, õigemini polegi see võimalik, kuna selles kohas kus seda kontrollitakse on juba 10-ne lennuki jagu rahvast.

Ja isegi kui esitada see test Eestisse sõiduks, ei tee selline tegevus negatiivset testitulemust positiivseks kui see mahub 72h ajaraami sisse. Ükski kontrollija seda paberit endale ei võta ja kui võtakski, siis võib neid terve maailma riikide jagu kaasa võtta...

Dubaisse sisenemisel on erinevate riikide jaoks erinevad nõuded ja ilmselt on mõeldud "ei saa kasutada mitu korda" klausliga neid riike kus testile märgitakse konkreetselt, millisesse riiki sisenemiseks see on tehtud.

Vaadates väljalennu aega on tegu LOT-iga ilmselt. LOT kontrollib testi nii Tallinnas kui Varssavis. 

DXB-s oli testi kontroll suhteliselt pinnapealne (ilmselt on enamus vastutust lennufirmadele pandud), st, et testi ei kontrollitud piiril vaid DXB terminal 1-s enne "rongile" minekut suhteliselt käigu pealt, mis on jupp aega enne passikontrolli. 

Aga loogika ütleb küll, et sellise tõendiga ei ole probleemi, isegi kui lend ei ole LOT-ga.

Lihtsalt infoks kui kellegil abi: 

Marsruut Eesti - Läti - Leedu - Poola - Tsehhi - Austria - Sloveenia - Horvaatia - Serbia - Bulgaaria - Kreeka - Bulgaaria - Rumeenia - Ungari - Slovakkia - Poola - Leedu - Läti - Eesti. 

Covid paberite kohta oli ainuke küsimus Bulgaaria-Kreeka piiril ja seal hakatuseks küsiti testi, aga kui sai hakatud ulatama neile EL Covide serte, siis oli lai naeratus ja welcome to Greece. Igatahes selle sisuga piirivalvur ei tutvunud ja tegelikult ei vaadanud ta 2-e passi kolmest üldse. 

Lätis oli tehtud mõlemal suunal covidpass (minnes küll vist illegaalne, sest siis veel ei olnud isegi transiit ilma testita lubatud) ja Horvaatias entercroatia täidetud (sinna sai küll ka sertifikaadid laetud, ehk siis äkki neid kuskil keegi vaatas, sest piiril ei küsitud midagi, aga samas seal mingite A4 paberitega jooksjaid oli küll ja veel) ja Kreeka kohta PLF täidetud. Muude riikide kohta mingeid kohustuslikke (väidetavalt) registreerimisi  ei teinud ja keegi ei küsinud ka midagi.

Ühelgi schengeni sisepiiril seisma ei jäänud ja non-schengeni piirid olid tavaline piiriületus - passi vaatamine ja welcome või by-by. Ühes kohas (ei mäleta kus, äkki Serbia -Bulgaaria?) küsiti auto reg tunnistust.

Põhilised riigid kus pikemalt viibitud olid Kreeka, Bulgaaria, Poola, teised olid transiit sisuliselt, aga mitte üheski riigis keegi meie vastu huvi ei tundnud. Vahemärkuseks ka muidugi see, et sõit matkabussiga, ehk siis võibolla on mingeid erisusi, kui sõiduautoga liigelda, aga väga ei usu. 

Piirid kus üldse mingit piirivaluri lõhna ka ei olnud hetkel kui läbi sai sõidetud: Leedu-Poola; Poola-Tsehhi; Ungari-Slovakkia; Slovakkia-Poola; Poola-Leedu; Leedu-Läti; Läti-Eesti.

Aga puhkamiseks ideaalne aeg - rahvast peaaegu ei ole:)

Slovakkia piiril maanteel polnud eile isegi piirivalvuri lõhna kummalgi poolel, rumeeniast sisenedes tavaline piiriületus, ühtegi sertifikaati ei küsitud ja ise pakkuma ka hakanud.

A1 ei lähe Czestochowast Katowice poole, 2a tagasi kaameratrahv ei joudnud kohale

A1 ca 20km varssavi pool on veel vana tee peal 2+1, siis kuni Czestochowani 2+2 uuel lõigul ja edasi Czestochowa möödasoidust valmis. Soltivalt kellajast suht ok liikumine.

Kiirteemaksud ja tankimine on Horvaatias viimased 3 aastat samamoodi olnud. Transiit koduriiki on kogu aeg lubatud olnud minu teada ilma testita ja eestis ei pea karantiini jääma kui sihtriigi nakatimiskordaja on alla 50. Pealegi 99,9% peale horvaatiat ühelgi piiril  seisma ei pea jääma.

Ei ole nii. Eesti plastikkaart kehtib EL riikides, sest EL riigid on kokku leppinud selle vastastikkuses tunnustamises (õigemini küll on EL juhiloa mudeli kohane, see mis eestis välja antakse). 

Papiraamat ongi vastavalt konventsioonile (viini 3aastane, genfi 1aastane) välja antud siseriikliku juhiloa tõlge, mida on vaja väljaspool EL riike.

 Ilmselt jah kõlbab EU logoga plastikkaart kõigis Balkani riikides, aga 100% kindel ei saa olla ja igal sajal juhul ei tapa 26EUR ära kui võtta MNT-st papiraamat. See kui mingi riik kinnitab, et tunnustab vastava konventsiooni juhiluba, ei tähenda veel, et nad EL mudeli kohast plastikkaarti tunnistaksid.

Kui see olukord nii keeruline, siis äkki seekord loobuks sellisest reisist arvestades epidemioloogilist olukorda.

Bensiinijaamades üldiselt on enne tangi siis maksa. 

Reisi Targalt andmetel on ka Bosnias rahvusvahelist papiraamatut vaja EL lubadele lisaks.

Kiirteemaksu saab maksta ka kaardiga, üldiselt on väljumisel putkas inimene.

Hetkeseisuga pole Horvaatiast tulles testi enam vaja (järgmisel nädalal, edasi ei tea, sõltub nakatumiskordajast). Ainuke riik kust tulles kehtib liikumisvabaduse piirang on Läti:)

Bosnia piiri ei tea, aga vaadates kui lihtne seis on mujal euroopas maismaa piiridel, siis midagi hullu ei oskaks karta.

Serbias on kindlasti vaja papiraamatut, pole mõtet vaielda. Kui on õnneks läinud, siis on vedanud. Serbia pole EL. Horvaatia kiirteemaks on nii, et votad putkast pileti, tõkkepuu läheb lahti ja siis kui kiirteelt maha sõita on tõkkepuu ees, maksad ära , tõkkepuu läheb lahti ja sõidad edasi. Pole motet pabistada, seal ei ole võimalik midagi valesti teha. Maks on muidugi ule keskmise kirves.

Eesti – Läti – Leedu – Poola – Tsehhi – Austria – Sloveenia – Horvaatia – Serbia – Bulgaaria – Kreeka

Igasugu nõutud dokustaate (oleme nii läbipõdenud kui vaktsineeritud) küsiti näha ainult Kreekasse sisenemisel ja seal ka  ei tutvunud keegi sisuga, ehk siis oleks võinud peldikupaberi väljatrükki näidata (algselt küll küsiti PCR testi, aga kui kaugelt nägi EL covid paberit, siis oli welcome to greece). Ja enter to croatia lehele oli covid sert eelnevalt laetud, seda ehk oli keegi vaadanud. Schengeni piiridel ei jäänud seismagi ja mitte schengeni piiridel oli asi ka lihtne.

Serbias on politseid kõvasti (kinni küll ei peetud), nii et rahvusvahelise papiraamatu soovitaks ära teha igaksjuhuks.

Õnnestus passi saada ka ilmselt suht unikaalsed Serbia sisenemise ja väljumise templid:)

PPA -le ei saa saata neid andmeid ilma kohtu loata...

Millise pistelise kontrolliga? Iklas ei ole mingit pistelist kontrolli. Ja isegi kui oleks, ma tahaks kohe näha riiki sisenejat, kes tuleks suur plakat peal kohal "from Croatia" või siis mõne muu blacklistis oleva riigi nimetusega plakat. 

Leedu Läti piiril ei toimu samamoodi mingit pistelist kontrolli. 

Sellise jaburusega võib ainult tuult väljalt püüda.

Ei viitsi küll otsida, kas selline lollus on kuskil kirjas ka, et "Saabudes kõrge nakatunute arvuga riigist, tuleb piiril täita kinnitusleht, millega inimene kinnitab, et jääb Eestis kaheks nädalaks eneseisolatsiooni." , aga ühestki nendest riigist ei saa vist otselennuga eestisse ja sisenedes mööda maad, kuskohas piiril see kinnitusleht tuleks täita? Iklas viinapoes? Ja jätta sinna müüja kätte pärast? Siis võiks selle kinnituse juba peldiku seinale kriidiga kirjutada. 

See on tegelikult idiootsuse tipp mis on välja mõeldud. Poola oli ka selles "blacklistis" terve nädala (number 15,1 oli vist, nüüd 13, millegagi). 100 000 elaniku kohta ei ole seal mitte mingitki vahet kas see kordaja on 2 ühikut suurem või väiksem. Eriti kui arvestada üksikasju, et Poola järsk nihe tekkis puhangust kuskil söekaevanduses. Ja arvestades ka seda et Poola on rahvaarvu poolest üsna suur riik. 

Kuskil teemas on ka läbi jooksnud, et kui keegi tahab Euroopast  (Schengeni viisaruumist, mis on avatud) hetkel endale viirust hankida, siis peab seda ikka otsima. Kui käituda mõistlikult samamoodi nagu kogu Eestis kehtinud eriolukorra ajal, isiklikku hügieeni oluliseks pidades ja mitte ronides kellegi külje alla ja kuhugi eriti tihedalt rahvastatud kohta (mitte et neid üleliia palju olekski kuskil), siis viiruse saamise tõenäosus on peaaegu olematu.

Dist hoidmise sildid igal pool, mask soovituslik (keegi ei kanna), rannad, söögikohad lahti, turiste väga vähe ( veel). Ühesõnaga ideaalne.

Kuna trip on peamine reisifoorum Eestis, siis tõenäoliselt jälgib terviseamet, erinevad ministeeriumid jne ka siinset liiklust

Kes seda siis jälgib? Loodetavasti oli see huumoriga mõeldud... fakt on see, et schengeni sisepiiridel regulaarset kontrolli pole (Kui siis pisteline võib kuskil olla ) ja kui poolast soidad läbi leedu läti eestisse, siis ei saa keegi teada, et sa just poolast tulid, kui just suurt plakatit kirjaga “tulen poolast” pea kohale ei tõsta. See eneseisolatsiooni termin on erakordselt jabur väljend niikuinii.

Nähes mujal olukorda schengeni sisepiiridel siis olen kindel et seal pole kedagi ega midagi kontrollimas. Ka siin teemas keegi kirjutas horvaatiasse mimekust seda rada pidi

Montenegro võib enne 01.07 olla probleem, pole ei eu ega schengen, ega enne teada ei saa kui piiril oled. Aga tanane seis sujuvuse koha pealt on rzesov barwinek kosice miskolc. Null piirivalvurit, null seismist. Interneti avarustes veel hommikul saada oleva info põhjal ei tohiks selline marsruut üldse lubatud olla. Liiklus muidugi tavapärase juuniga võrreldes Ka täitsa olematu.

Eesti VM võiks oma värsket infot värskendada reaalse olukorraga, sama ka reopen.europa.eu . Poola Slovakkia piiril konutas kaks poola politseinikku ja seda ka Poola sisenemise poolel ja ega neid ei huvitanud ka Poola sisenejad. Slovakkia Ungari piiril meenutasid piiri olemasolu punaste torbikute hunnikud, aga ühelegi piirivalvurile polnud midagi näidata ja seisma ei pidanud jääma. Ilmselt on sama lugu ka Saksamaa, Austri, Tsehhi jm riikidega. Igaksjuhuks ei hakanud ronima Rumeeniasse, kuna eile tuli värske paber välja neil kus mingid riigid saavad siseneda piiranguteta, aga eestlane peaks karantiini jääma. Ungari poolel sai nende piirikatega suheldud ja seda paberi originaali koos loetud ja nad ei soovitanud proovima minna. Seekord jäi proovimata. Ilmselt see Rumeenia teema on meie VM suurepärane töö kuna Läti Leedu seal ilusti nimekirjas, kes piiranguteta saavad. Ehk kokkuvõtts siis üleval pool toodud paanika on suht ilmaasjata.

Täna veel ei plaanigi, küll aga järgmise nädala lõpupoole ehk. Kui tegu poleks Poolaga siis diskuteeriks heameelega piiril ametnikega, aga Poola piirivalvuriga pole see vist edasiviiv tegevus. Muidugi hetke info kohaselt peaks alates 12.06 ja edasi ehk piir juba lahti olema:)

Endiselt huvitab see Poola transiit sellises võtmes: igasugustes kirjatükkides mis interneti avarustest leitavad on aru saada, et "transiit on lubatud liikumiseks elukohta või registreeritud peatuskohta". Kas näiteks Poola piiri tagune makstud hotellibroneering liigitub registreeritud peatuskoha alla? Vaevalt et ma vastuse saan (isegi kuskilt ametkonnast küsides, Eesti VM-i soovitus on jumala eest mitte reisida kindlasti ) sellele enne kui Poola piiril, aga huvitab ikkagi:)