Autoga saartele

Kas keegi teab kuidas saab mugavalt autoga saarte vahel liikuda? Plaanis on järgmine marsruut: Peljasac-Korcula-Hvar-Split. Vaatasin Jardolinija lehekülje üle http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1641, aga pole saanud sealt piisavalt infot (nt. Lonely Planet andmetel mõni peatusel ei ole võimalik praamist auto maha võtta või üldse ei saa autoga liikuda, jne.). Kas piletid saab enne broneerida või interneti teel osta?

Korcula saarele ja saarelt minevate laevade kohta saab päris hea ülevaate http://www.korculainfo.com/ lehelt.

Hvari ja autodega peaks olema nii, et kui on peatus "Hvar town", ei ole võimalik autoga peale/maha saada. Kui aga peatus on "Stari Grad", mis asub Hvar saarel, siis peaks olema võimalik ka autoga maha/peale saada. (Seda muidugi kui tegemist on ikka "car ferry" mitte "catamaran"'iga)

0
0

Paar aastat tagasi leidsin küll Jadrolinja lehelt vajamineva info. Ainuke aga oli, et ma ei osanud välja lugeda nn suveaegu ja millal nad kehtima hakkavad. See muutus peaks olema (oli vähemalt nii 3 aastat tagasi) juuli esimene nädalavahetus. Sõitsime Split-Hvar (ehk auto jaoks kindlasti Stari Grad)- Split. Sadam Splitis kohe vanalinnas.

0
0

Käisime autoga Hvar-il, Spliti vanalinnas on sadam, kus on elav järjekord. Ehk meie läksime öösel u kell 00.00 paiku mõlemal korral järjekorda. Järjekorda sai siis öösel läbi sadama värava, kus turvatöötaja lasi sisse, parkisime auto ära ja läksime öist vanalinna uudistama. Ööbisime täispuhutavate madratsitega auto kõrval. Hommikul saime laevapeale autoga umbes kelle 5.30-6.00 paiku, seal siis korraga 2 laeva suht samaaegselt, tekitab segadust... Hvar-ile sõidab ainult Jadrolinja. Seal on mingi väga segane süsteem korraga on 2 elavat järjekorda esimene on autode oma alates ööst ja teine on piletikassas hommikul, mõlemas peab korraga olema...kõik soovijad peale ei mahtunud, viimane kord oli suur tüli ka vaheletrügijatega. Ostsime pileti Split- Satri-Grad ja siis tagasi tulime Hvar-i teisest saare otsast, seal oli järjekord ka vähe mõistvamas süsteemis ja kiirem. Laev sõidab Splitist u 2-3h ja tasub võtta kaasa päevitamismatt, enamik reisijaid kasutab aega lebotamiseks ja päevitamiseks. Aga üldiselt seal jah seigeldakse autodega saarte vahel ja siis on laevas autode esiklaasil suured sildid näha kus saarel keegi soovib väljuda. Laeva peale ja maha aetakse autod kiiresti 2-3 tk korraga ninad risti-rästi, väga imelik oli...

0
0

meie käisime juuli lõpp- aug algus

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased