autoga Tallinn-Budapest

Keegi, kes hiljuti käinud, võiks aidata, kuidas augustikuus autoga kõige parem Budapesti saada. Eesmärk kiirus, kiirteed sobiksid kõige paremini. Start Tallinnast augustis nädala sees (E või T) kella 5-6 ajal hommikul, s.t. Varssavi kaudu sõites jõuaks sinna täpselt tipptunni ajal. Sõidaks jutti niipalju kui jaksab (ilmselt ca 1000-1200 km), seejärel ööbiks ja siis teisel päeval Budapesti.

Mõned küsimused:

Mis on kõige kiirem tee, kas
1 - Tallinn-Bialystok-Lublin-Kosice-Miskolc-Budapest - foorumis on varasemalt kirjas, et teed jube kehvad ja palju asulaid, aga kõige kenam ja rahulikum tee, kuid olen ka vastupidiseid arvamusi näinud.
2 - Tallinn-Varssavi-Katowice-Zilina-Trnava-Budapest
3 - Tallinn-Varssavi-Katowice-Zilina-Zvolen-Budapest (seda soovitab viamichelin.com)
4 - Suure ringiga läbi Brno ja Bratislava ainult mööda kiirteed kütta (seda soovitab Google Maps).

Olen foorumist leidnud arvamusi, et Varssavi kaudu pole üldse nii kiire kui võiks arvata, kuna kiirteede vahel palju 70-ga asulaid ja võtab aega.

Kuidas Varssavi ummikuid vältida, kas sõita Ostrow Mazist Minsk Mazi peale nagu rekkajuhid oma foorumis soovitavad (tee nr 50) või mingit teist moodi ringiga sõita?

Leidsin mingist foorumist, et poolakad ise soovitavad (2011 postitus) hoopis sellist teed:
Segment 1: Drive to Ostrõw Mazowiecka via Augustõw, Grajewo, Łomża (Routes 16 and 61 in Poland)
Segment 2: Ostrõw Mazowiecka -> Mińsk Mazowiecki via Łochõw (switch to Route 50 southwards)
Segment 3: Continue on Route 50 to (near to) Grõjec and switch to E77, National Route 7 towards Radom
Segment 4: Drive on Route 7 via Radom, Kielce, to Krakõw
Segment 5: Pass Krakõw and stay on E77/7 until you reach Polish/Slovak border in Chyżne/Trstena
Segment 6: Go on Slovak roads via Dolny Kubin, Ruzomberok, Banska Bystrica, Krupina, Šahy border crossing to Hungary, continue via Vac to Budapest.

Põhjuseks see, et kiirteed läbi Bratislava pidid olema täis teetöid ja aeglased. Kas keegi oskab kommenteerida, kuidas on olukord praegu 5a hiljem?

https://www.google.ee/maps/dir/Tallinn/Bia%C5%82ystok,+Poola/47.4755284,19.0403525/@50.6556502,24.6271562,6z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x46929499df5616bf:0x400b36d18fc6270!2m2!1d24.7535746!2d59.4369608!1m5!1m1!1s0x471ffc048f41971d:0x72317dcc8bf07b2c!2m2!1d23.1688403!2d53.1324886!1m0!3e0

sõiduautoga ja kui kiirteel.."kiirtee kiirusega" liikuda siis minumeelest paremat varianti pole,(sõitnud iga viimased 5a).hommikul startimisega oled "soojenduseks" Riia ringtee fooride-ummikute sees,Varssavi "ummik" võib olla linna sisenedes Marki linnaosas,edasi on "lust ja lillepidu",suund Berliini peale ja sealt 50-teele,augustiks on ehk S8 uus "algus" valmis-avatud siis vast ei pea seda väikest ringi tegema.Edasi kuni Budapestini kiirtee ..peatud ainult vinjettide ostmiseks tankimiseks
Ise eelistan õhtul startida,Bauskas 1.öö ja hommikul edasi...kuu lõpus minek seekord ka Budapesti.

Tänud koit47" Palun vaata korra, kas näitab mul kaarti õigesti:

http://pasteboard.co/trNlm57.png

Nagu aru saan, siis see läheb läbi Varssavi ja mõistlik on sättida Varssavist läbisõit keskpäeva peale (eeldusel, et hommikul Bauskast sõitma hakata)?

Kuidas sul niimoodi sõites ajakava välja näeb? Palju seal kiirteedel piirangud on, 120, 130?

Viimastel aastatel olen Varssavist igasugu aegadel läbi sõitnud..hommikul..lõunal..õhtul suurt vahet pole minumeelest,et sellepärast pabistama peaks.nüüd ju enamus linna nn." toru" sees kus lubatud vist 100kmh..suur silla remont peaks ka Varssavis valmis olema,vähemalt üks suund
https://mapa.targeo.pl/ vaata sealt..näed ka peatselt tekkivad kiirteed(kui suurendad kaarti),traffiku ,remondid jne.
kiirteel lubatud...mina liigun 140-160...kui80-100 piiranguid pole ja siis peab ka peeglisse vaatama et "lennukitele" jalgu ei jää,pole mina veel näinud et kiirteel keegi tegeleks kiiruse mõõtmisega nagu meie "banaanivabariigis".Pealegi ei tohi ju kiirtee peal kedagi kinni pidada( ohutus)Tsehhis vahivad vahest "vinjette" binoklitega aga seda ka kohtades kus on 80 piirang ja võimalik kuskil kinnipidada(parkla-tankla) eks politseinik taha ju ka õhtul elusalt koju minna.
seekord plaan 1.öö Bauskas,2. kuskil Ostrava-Olomouc,3.Budapestis..sealt lähme edasi läbi Serbia Montenegrosse ja läbi Horvaatia tagasi.
Kaart tundub et on sama sul...mängi guuglis..Siewierzi-Katowice juures saab ka selle totaka "nurga" maha lõigata( tee nr.78),suurt ajavõitu vist ei ole aga saab natuke kihutamisest toibuda ja Poola loodust nautida

Mina isiklikult olen sõittnud kella 4 ajal Tallinnast ära ja siis saanud kenasti ka Riia ringist üle. (ise läbi Bilastoki ei soovita sõita 99% on seal rekka rekkas kinni) Varssavis leidnud keana hosteli kus magada ja siis läbi Ostrava, Prno,Brati...Budasse.

Paar nädalat tagasi Warssavis käidud. Esimene takistus Lätis, peale Salatsgrivat- fooridega teeehitus. Läbimine enam-vähem normaalne. Riia ring tavaline, hullu ei midagi. Leedu. Vilnjuse teelt ära keerates Kaunase kiirtee poole olid aukude lappamised. Krematooriumi juurset hakati teed remontima, siis veel takistusi polnud. Nüüd vast juba on. Aga seal oli tee nii hull, et kiiresti ei saanudki sõita. Ülejäänud tee on kõige tavalisem. Mina kasutan Szuvalkist läbides uut teed, mis viib Augustowist mööda. Rekkaid küll natuke on, aga neist saab mööda ja kiiresti sõita. Ka sõidan läbi Bialystoki,kuina saab kiiremini. Ei ole seal midagi neid rekkaid ja tee koralik. Tehti teeparandusi, mis tagasituleku ajaks olid tehtud. Ja kui on, siis saab neist paljudes kohtades mõõda. Peale Bialystokki autotee 100-120 km/h. Võid ka kiiremini. Peale esimest autoteed, kui see lõppeb algas uue tee ehitus. Praegu see liiklust ei seganud(vahest et minimaalselt). Neid autoteid on vist 5, kuni Markini. Ka seal sujub normaalselt, väjaarvatud nädalavahetused (W-st välja-sisse).W-s teed parema pöörde ja oledki aute- ja kiirteel Berliini peale. Kiirteel kaob TomTo-is kiiruse piirangu märk ära ja anna takka niipalju, kui ise vajalikuks pead(sõiduoskused). Mina tavaliselt 160-170 ja siis minnakse ka kui postist mööda.

Miks Bauskas ööbida, muidugi kui külas või asjaajamisi, siis jah. Kui oled võimeline, siis see 1000-1200 sõidad rahulikult ära. Wroczlawi või Krakowi peale W leiad kindlasti mõne hotelli või Zajazdi.

Ahjaa! Selleks ajaks kui sina lähed, võivad teeremondi kohad olla muutunud. Eks siis enne minekut võib uurida neid veel.