Autoga USA´s

Plaan järgmine: minna kolme või neljakesi usasse, rentida auto ja sõita new yorgist LA´sse mööda route 66.aega oleks 3 nädalat. ise olen arvutanud et peaks 60000 kindlasti ära käima. kuidas toimub autorent mis tingimused seal on mida ehk esmapilgul ei pruugi märgata. kes on ehk sarnase ettevõtmisega hakkama saanud ja mis sellised varjatud kulutused võivad esineda. ühesõnaga kõik mis keegi oskab kasulikku öelda on teretulnud.

kui norm kohast yyrida, tahavad lisamaksu tavaliselt kui auto teise osariiki kavatsed jätta. Mu arust hirmus pikk maa s6ita kolme ndl jooksul.

New Yorgi ja California osariikide vahel on ühesuunalise autorendi "drop-off charge" suurusjärk tuhandetes dollarites. See võib-olla kõrgem kui autorendi baashind. Ei tasu ära.

3 nädalaga sõidab ja reisib selle vabalt ära, soovitan enne kõva eeltööd teha kõikvõimalike asjadega, sest ettevõtmine küllaltki suur :)

väga palju oleneb sellest, kas keegi on 25+ aastane, muidu tuleb kõva juurdemaks iga päeva eest;

siin oleneb nüüd rahakogusest ja inimeste arvust, põhimõtteliselt 2 varianti:

  1. rentida auto - ca 2000 taala/3 nädalat
  2. osta auto - ca 1500 taala ja müüa pärast naljahinnaga maha, sellele lisandub siis kindlustus mingi 100-200 taala

Omast kogemusest. Sõitsime Panama City Florida'st ülesse New Yorki, mis lyhem maa kui teil plaanis, aeg umbes 19 tundi mapquesti järgi, ei mäletagi täpselt, aga vist mile-age oli ~1300 km. Autorent selle aja peale oli 360 USD, mis siis 4se seltskonna peale oli 90 USD per face. Minu arvates ikka odav, kui võrrelda eestis autorendi hindu. Lisaks oli selle sees arvestatud juba kõik võimalikud kulud ja lisaks 40 USD full-kindlustus, nii et kokku suht soodne. See full kindlustus, (cover) on see, et kui autoga midagi peaks juhtuma, ei maksa midagi, saad uue asendusauto jne. Auto ise oli Lincoln Town & Count(r)y. Nii et suht soodne, suur ehk siis 7kohaline, kliima, cd-raadio as usual jms mugavus. Jäime väga rahule. Aga auto ost pigem selline teema, et pead sellest ka hiljem lahti saama, ja auto seisukord võib muutuda, pead ostja leidma, see võib aga rohkem aega võtta. Pigem võta rendikas, 2000 USD /3 nädalat, 4 peale see 500 USD ju. Ja selle sees on 24h autoabi ning teed reisi lõppkohas drop-offi. Ahjaa, 25+ olex hinna seisukohast kyll soovitav, vaja vähem maksta :D

Sellest kommetaarist võib välja lugeda,et sõitsite vaid ühe otsa, kuid juures ei ole eraldi drop-off maksu? Kuidas sellise diili saite?

Leidsin oma vana autorendi tseki yles. Panama City, FL.

Seal kirjas, et kogu summa oli siis 466, millest 100 USD oli lihsalt mingi "lisatagatis", mille drop-offi tehes hiljem tagasi sai. Et siis kokku 366 USD ja mina sealt mingit drop-offi kohta kyll yhtegi rida ei leidnud.