Autogo Köln-Lyon-Girona-Dijon

Tere!

Köik head soovitused autoreisiks lastega Kölnist läbi Prantsusmaa Costa Brava rannikule Pöhja Hispaanias on teretulnud. Kus ööbida? Vaatasin Airbnb pakkumisi ja need tundusid OK olevat. Kas soovitate Prantsusmaal kuskil teepeal peatuda? Hetkel on möte ühel otsal peatuda Lyonis ja tagasiteel Dijonis. Mida vaadata? Vöi soovitate hoopis kuskil mujal peatuda? Mida süüa? Kas nn verinoort veini ka pakutakse Prantsusmaal? Kust leida istandusi? Kus soovitate peatuda Costa Brava rannikul (oleme paindlikud)? Mida vaadata, süüa ja juua?

Suured tänud ette juba igasuguste vihjete ja soovituste eest!

Mul septembris midagi sarnast ees. Palju sõidule aega olete planeerinud ?

0
0

Olen mitmeid kordi sama marsruuti Luksemburgist Vahemere rannikuni läbinud. Lyon on kindlasti peatust väärt, kirju ajaloo ning kireva tänapäevaga linn, tasub külastada vanalinna, Croix-Rousse kangrute kvartalit, leida mõni majadevaheline käik ehk traboule, sõita mägiraudteega Fourviere katedraali juurde jne. Kui aega rohkem, võiks külastada mõnda traditsioonilist Lyoni guignolide nukuteatrit, nendele on ka seal muuseum. Ja last but not least, Lyon on Prantsusmaa köögipealinn (ülemaailmse Bocuse d'Or kokkade olümpia toimumiskoht), seega käiku restorani kohalike roogade ja veiniga ei tohiks vahele jätta. Mõned tüüpilised toidud leiab nt www.wikitravel.org Lyoni lehelt.

Dijon mulle erilist muljet ei jätnud, ehedamat Burgundia väikelinna õhtustikku leiab Beaune's, mille asukoht keset veinipõlde samuti kena. Linn pole suur, külastada tasub vanalinnas asuvat keskaegset kloostrihospiitsi Hotel Dieu.

Veinipiirkondadest. Rhone'i oru veinipiirkond algab ca 40 km Lyonist lõunas ja kulgeb piki kiirtee äärt. Veinilinnadest olen käinud Tain-l'Hermitages, ja samas kõrval asuvas Crozes-Hermitages, mõlemad väga kena asukohaga, kus ka veinikelderid külastada saab.

Veel kohti peatusteks sellel marsruudil: Orange (Rooma-aegne amfiteater kesklinnas), Avignon (teatrifestivali linn paavsti paleega), Chateauneuf-du-Pape (veiniküla), Chevali ideaalpalee (kohaliku postiljoni ehitatud palee, selle kohta on ka ERRi saade 'Aja jälg kivis' sarjast: https://arhiiv.err.ee/vaata/aja-jalg-kivis-chevali-ideaalpalee).

Lõpetuseks, nn verinoort veini ehk vin de primeuri pakuvad Prantsusmaal vaid vähesed apellatsioonid, tuntuim on Beaujolais, mis ka iseenesest tee peale jääks, samas tuleb arvestada et noore veini pakkumise aeg on vaid novembris.

0
0

Esmalt suured tänud tagasiside ja heade ideede eest!

Me oleme arvestanud ca 7-8 tundi söiduks Lyoni ja teist samapalju Gironasse. Eks köik söltub ka teeoludest, aga ma millegipärast ei usu, et oktoobri alguse pühapäeval oleks erilisi ummikuid. Tagasi vist tuleme Gironast otse Kölni ja ei hakka enam peatust tegema. Üks kuri möte käis küll peast läbi, et külastada lastega Europa-parki..., eks näis.

Sain just teada, et mu puhkus on heaks kiidetud, seega hakkame öhtul planeerima ja broneerima.

0
0

Buldooza, ma mötlesin vin bourru'd. Kas sa sellest oled midagi kuulnud?

0
0

islander, kuulnud olen, aga mitte Prantsusmaal proovind. Küll aga olen Saksamaal veinipidudel sealset Federweisserit proovinud, mis põhimõtteliselt seesama. Mõlemal maal saab noort käivat veini kas mõnest veinikeldrist või kohalikelt veinipidudelt, poes seda ei müüda. Kui tahtmine seda proovida, siis Kölnist minnes on kindla peale minek mõne Moseli oru veinipiirkonna väisamine, septembris-oktoobris seal iga nädal kümneid veinipidusid kus seda pakutakse: http://www.mosel-weinfeste.de/mosel_weinfeste.htm. Alternatiivina võib Beaujolaisi kandis mõnda vin bourru kohta otsida, nimeks sel seal paradis.

0
0

Tänud! Ma nimelt resideerungi Kölnis ja oleme juba paar nädalat Itaalia sauserit joonud, varsti tuleb ka kohalik federweisser:-)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased