trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoreis Itaaliasse

Tere,tahaks minna perega Itaaliasse autoga. Kas autoga on sinna reaalne sõita? Kes käinud on autoga, kui kaua reis umbes kestaks ja kus käia seal ja ööbida? Missugun oli teie reisi plaan?

Autoga Euroopasse teemadel on siin Tripis piisavalt infot, kasuta otsingut. Nii et on küll reaalne autoga minna. Reisi kestvus sõltub ikka enda võimalustest, alla 10 päeva pole mingit mõtet. 2 nädalat oleks vast optimaalne. 3 päeva minek, teine 3 päeva tulek kui rahulikult käia. Plaan tee ikka ise. Keegi teine ei oska Sinu vajadusi paremini hinnata. Külasta raamatuärisid ja hangi Itaalia kohta reisiraamat. Otsi üles need asjad mis just Sinu perele huvi võiksid pakkuda. Ja siis ongi. Head autokaarti vajad muidugi ka. Igasugu teemaksud, raha, ööbimised, marsruut laevaga Rostocki kaudu vs. läbi Poola jne on siin teiste teemade all pikalt ja laialt selgeks räägitud. Edu.

Tere!Eelmisel suvel käisime auto ja perega - lapsed 4 ja 11. Väga okei oli, elamusi märksa rohkem kui turismifirma ja lennukiga. Esimese öö magasime Varssavis hotellis (eelnevalt bronnitud), teine öö Brnos (Tśehhi), ka hotell. Järgmised 2 ööd Viinis (reisi eesmärk oligi lisaks Itaaliale ka Viin ja Salzburg). Viinist suundusime Salzburgi (kuigi see tekitas väikese ringi, oli vanemal lapsel oluline Mozarti muuseumid üle vaadata), sealt jõudsime (jupike maad ka läbi Saksamaa) hilisõhtuks Itaaliasse Garda järve äärde, kuhu oli hotelli bronnitud. Paar päeva olime Garda ääres (maksimaalne!), siis suundusime Veneetsiasse. Sealt juba Tśehhi ja Austria kaudu kodu poole tagasi. Kokku olime 11 päeva, loomulikult oleks tahtnud kauem ja rahulikumas tempos, aga puhkust polnud kauemaks võimalik saada. Üllatavalt hästi pidasud vastu sellele 5000 km-le lapsed- mitte kordagi vingumist ega tüdimuse märke, sest peatuda, kohvi-jäätist võtta sai ju alati kui mõte tekkis. Itaalias kiiresti edasijõudmiseks peab muidugi kasutama kiirteid, mis on küll tasulised, see-eest tõesti kiired. Isegi Poola teeolud on üllatavalt normaalseks muutunud, jõuab päris hästi edasi. Julget pealehakkamist! Kui küsimusi veel on , rõõmuga vastan!Marju

plaan endal ka tuttavatega minna autoga 6'kesi itaaliasse, läbi läti-leedu,poola,tsehhi-austria. aega kahjuks samuti ainult 10 päeva. kuna varem on poolat läbitud siis selle riigi jätaks öö-peale, kuna siis saab kiiremini läbi (poola külades haagid rekkale sappa ja lased nende tuules ). oskab keegi nõu anda, kus esimene ööbimine teha ( hotellid jätaks välja, seltskond noored, seega peamine rõhk on telkidel ) et kas ööbida kuskil poola-tsehhi piiri lähedal või hoopis tsehhi poolel?

ning teemaksudest ja bensiini hindadest austrias, tsehhis ja itaalias oleks ka huvitatud.

kindlasti tuleb veel küsimusi

tänud ette juba, kes vastata viitsivad.

Lähen 10 dal. juulil itaaliasse Rivasse.Paarpäeva seal siis edasi, kuhu täpselt ei tea veel. Aga mul oleks küsimus kas lätis on teed valmis saanud? Kui keegi on tulnud lähiajal andke teada! Kaalun ka laevaga rostocki kaudu, saab täis paagiga pea austriasse välja!Head reisi kõigile

Oled alati valitud marsruudis kindel ja ei mingit eksimist. Ka kõrvalteedele põigates leiad alati suurema vaevata oma tee üles ja saad reisi paremini planeerida. Ise olen kasutanud ja rohkem ma paberkaartidega ei jända - GPS autosse ja teele!

Vähemalt Riiani on küll teed Lätis korras- väga mõnus sõita... paari koha peal olid lühikesed lõigud, kus parandati, kuid need küll ei aeglusta, sest tõesti lühikesed lõigud!

Bensiini hinnad ja tasulised teed terve Euroopa kohta on hästi ära toodud siin : http://www.autoclub.ee/

Ärge mingil juhul Poolast ilma ööbimata läbi sõitke. Tee ääres on piisavalt motelle, 150-200 kr inimese kohta öö. Meie marsruut oli Varssavi - Chestehowa (soovitan läbi põigata) - Brno - Viin - Veneetsia - Siena - Verona - Gardaland - koju. Reisikirjeldusega saate tutvuda otsingu abil, seal on ka hulk detaile ja nõuandeid.

Miks mitte poola lihtsalt ööbimata läbi sõita, kui ikka inimestel vaevalt 2 nädalat itaalia reisi jaoks,siis tulebki algul vahetustega nii palju sõita kui saab...

Arvan sama Poolasse pole küll mõtet ööbima jääda kui vähemalt 2 juhti on. Ise sõitsin eelmine suvi kahe vahetusega Viini välja ja seal sai ööbida. Teine päev võtsime rahulikumalt ja ööbisime ka austrias ( Graziz). Ja kolmandal päeval juba ilma suurte pingutusteta veenetsiasse.

mina sellelt autoklubi lehelt küll bensiini hindu ei leidnud, ehk ei osanud otsida?

Bensiini hinnad on lingi "hea teada!" all.

Kui suur oleks kahe nädala eelarve sellisel reisil? Ööbiks kämpades ja väga ei priiskaks. Autoks on 2,5TD Kas 20-23000 oleks mõeldav. Tänud ette.

Käisin eelmisel aastal(kaks persooni) ja suutsin kulutada 12 tuhat. Viis läks kütusele ja seitse elamisele. Teel oli kaasas kaks resti õlut ja liiter viskit, loomulikult ka snackid autos nosimiseks, tuleb välja küll kui väga ei laiuta. Head reisi!

on sul selle marsruudi reisikirjeldus ? Kas gardalandiga jäite rahule ? Meil plaanis enamvähem sama marsruut. Tänud ette.

Meie ka käisime eelmine august Garda ääres. Gardalandiga jäime rahule (lapsed ka). Soovitaksin ainult minna tööpäeval ja kohe hommikul, sest on päevapilet ja pea iga asja juures järjekord. Mida õhtu poole, seda pikemaks järjekorrad lähevad. Meie avastasime pimedas, et paljudele asjadele ei jõudnudki (läksime poolest päevast alles). Garda ääres oli meil ööbimine (kamping Eden, ka väga soovitan). Sealt sõitsime pea iga päev kuhugile (Veneetsiasse, Veronas käisime ooperis Aidat vaatamas ja muidu ümber järve tiirutasime). Hästi armas on Garda ääres väike linn Sirmione (eriti õhtul päikeseloojangu ajal). Kui midagi täpsemat teada tahate, siis vastan meelsasti meiliga.

Ja meil on leenu505athot.ee

Itaalias on muid kohti ka, kui Veneetsia ja kuidas saab reisi hinnaks arvestada ITAALIAS ainul bensu ja majutuse? Seal on ju nii lõputult vaatamisväärsusi, mille iga pilet maksab ca 10 EURi. Kui midagi vaadata ei taha, pole küll mõtet autosõidu peale aega kulutada, vaid lennukiga Riminisse, nädal kohapeal ja lennukiga tagasi, tuleb odavam kah. Aga meie käisime autoga Lõuna-Itaaliani välja (vapustav kogemus!), siis arvesta ca 1 kroon kilomeeter kiirteemakse, sest seal mägedes sa küll kõrvalteedel sõita ei taha, ekstreemsuse mõttes mõne koha läbida võiks muidugi. Meil läks koos majutuse, piletite, kütuse, kiirteemaksude jne peale 2 inimest + laps kokku 45 000 kaks nädalat. Kusjuures ööbisime enamasti kämpades. Ja need on mida lõuna poole seda koledamad ja kallimad. Vahel oli 2tärni hotell odavam. Aga lennuki või bussireisi vastu ei vahetaks seda autoreisi mingil juhul! Aga ei soovita minna augustis - siis kõik kohad puhkavaid sakslasi täis ja hinnad ka kallimad, aga kui ostu soovid siis august on seal alede kuu.

Kordan eespoolt Kaiduri soovitust. 2 nädalat miinimum, kolm paras. Siis ei pea tuli takkus kihutama. Perega reisiks on auto vägagi hea. Näeb oluliselt rohkem ja pole planeeritud tormamist. Seda juhul, kui pole algaja autojuht. Eelnev väiksem reisikogemus kulub ka ära. Muidu on ehk liiga palju avastamist. Auto peaks olema suurem ja ruumikas. Muidu on asjad üksteise otsas hunnikus ja käib pidev "ladumine". Kilometraazi ja bensukulu arvutab AutoRoute välja. Ööbimine ja igasugused vaatamisvärtused on omaette kulu. Tallinn-Rooma ots võiks olla 34 tundi roolis, 2800km ja bensiinikulu 4600.-EEK. See on varuga - 14l linnas ja 9l/100km. Need numbrid on umbkaudsed ja kindlasti muutuvad.