Autorent billiger-mietwagen.de kaudu

Tere ja kena suve jätku kõigile, siin või seal!


Küsimus on selline, et on soov rentida autot Hispaanias umbes pooleks kuuks. Varasemat kogemust ei ole aga olen lugenud häid kommentaare ka siit tripi foorumist saska lehe billiger-mietwagen.de kohta. 
Kuna Saksa keelt väga ei tunne siis küsin abi. Valisin sellise variandi kus kõik "linnukesed" oleksid rohelised ehk siis positiivne tagasiside teistelt kasutajatelt. Kusjuures lootsin, et äkki saab umbes 450 euroga hakkama aga kuna 3 uksega auto puhul (mini/economy) läheb 3 täiskasvanu ja pakkidega ilmselt liiga kitsaks siis tuleb võtta 4-5 ukseline ja hinnale tuleb kohe 150+ eurot juurde. Kindlasti tõstis hinda ka see, et panin ilma kilomeetri piiranguta + lisjuht hinna sees.

Aga leidsin näiteks sellise sobiva variandi: 


Kuidas see asi siis reaalselt käib? Maksan sakslastele selle 607 eurot (läbi PayPali nt) ja siis kui kohale jõuan siis ilmselt ilma krediitkaardita autot kätte ei saa ehk siis tuleb anda kaardilt Sunny Carsile (või mõnele muule)  tagatise mille hiljem tagasi saab? Saan ma õigesti aru, et auto kindlustus on põhimõtteliselt mul juba billiger-mietwageni poolt valitud.

Esimene kord ikka natukene keerulisem, seega igasugune nõuanne väga oodatud! :)


täpselt, Sunny poolt vahendatav firma bronnib kaardilt summa kuna kindlustus on Sunny oma. Ise kasutan automaatset google translate, võid valida sealt ka mõne teise pakkumise, mitte selle worry winneri, lihtsalt vaata, et oleks vähemalt good ja omavastutuseta kindlustus. Lisaks siis vaata, et vahendatav firma oleks ka lennuki saabumise ajal lahti kui hilja saabud. Ise viimane kord Malagas seepärast võtsin otse Goldcarist ja tehti ikka öösel unise peaga väike tünn ära nende poolt. Edaspidi jään vahendajate juurde. Mõtle palju kavas sõita, võibolla piisab ka piiratud km, kui kindel pole, võta piiramatu. Auto kättesaamisel ära lase endale midagi lisaks kaela määrida ja vaata, et teenindaja ise miskit juurde ei kirjuta, Goldcaris pakuti "tasuta" pirukat ja diislit ja pärast oli arvele otsa kirjutatud.

Lisajuht kindlasti lisab hinda, proovi ka ilma ja vaata palju vahe tuleb.

Tänud vastuste eest. Uurin veel jah maad ennne kui midagi ära broneerin. Arvasin ekslikult, et Sunny Cars on juba rendifirma aga siiski nemad ka vahendajad. Tegelt vaatasin, et sunnycars.de lehel inglise keel täiesti olemas ja minu arust isegi päris mugav kasutada.

Haha see pirukateema kõlas nagu diislit pakutakse piruka kõrvale joomiseks. Aga hea teada, et püütakse igasugu vidinaid pähe määrida.

Ma kasutaksin ka teemat ära.

Minek samuti Hispaaniasse ja kui varasemad rendikogemused on vaid otse rentijalt rentimisega ja täiskindlustused koos zero excessiga, siis seekord nii palju nende kindlustuste eest maksta ei tahaks, sest rendiperiood pikem kui varasematel kordadel ja kindlustused teevad rendihinna rohkem kui topelt kallimaks.

Plaan ka kasutada seekord billiger-mietwagen.de vahendust ja täiskindlustused siis neilt. Välja on valitud auto, mida vahendab omakorda AutoEurope ning rendifirma on Firefly.
Saan aru, et Firefly neid kindlustusi n-ö ei aktsepti ja bronnib mul a la 1400.-eur krediitkaardilt. See on ok. Midagi ma endale kaela määrida lisaks ei lase, vähemalt püüan :)

Aga, nüüd mu küsimus - millised on kogemused peale rendiperioodi, kas broneering vabastatakse sama aja jooksul, kui oleks rendifirmalt otse kindlustused võtnud? Kas rendifirmad on hakanud endale midagi "ette kujutama", mingeid müstilisi arveid bronnima? Seda siis juhul, kui autoga pole midagi juhtunud ja on kenasti samas konditsioonis tagastatud. Aga, kas on ka kellelgi midagi juhutnud, kas billiger-mietwagen.de on selles osas usaldusväärne, ajavad kliendi eest asja ka?

Varasemad kogemused on Budgeti ja Sixtiga ja pole kunagi probleeme olnud.

eelmine sügis Assooridel sõideti peegel maha parkides ja pamperile ka korralik kriim peale, miskit kinni ei hoitud, kuigi kindlustus oli vahendaja oma. St. kordagi pole pidanud mingeid  probleeme vahendajaga lahendama kuigi hoiatus on, et algul võetakse sinult. Arvan, et autoeurope ja billiger on nii suured kliendid, et nendega ei taheta jamama hakata, erinevalt kuskilt Ida-Euroopast reisisellidega, keda võib lödvalt lüpsta.

Püüan seda kindlustusasja juristi keeles kirjeldada. Kokku on Sinu toodud näites kolm firmat, igaühel oma funktsioon:

Billiger - leidsid auto tema lehelt, talle ka broneeringu eest maksad. Osa sellest rahast jätab ta endale, ülejäänu Auto Europile. Võimalikku kindlustusjuhtumisse ta asjaosalisena ei sekku, küll aga annavad nad vajadusel tasuta nõu (nende kodulehe järgi "kostenlose Beratung auch nach Fahrzeug-Rückgabe".
Auto Europe - jätab osa rahast maakleritasuna endale, osa kindlustusfirma preemiaks et see tagatisraha 1400€ kindlustaks, ülejäänu kannab üle Fireflyle;
* Firefly annab auto ja broneerib su kaardilt 1400€, mille hiljem vabastab või selle arvelt hüvitab kahju.
Kui nüüd midagi juhtub, siis esmalt kannab kulu Firefly, kes aga kuni 1400€ ulatuses saab selle su broneeringust maha võtta. Sina omakorda saad Firefly arve koos enda kaardiväljavōttega Autoeuropile esitada, kes omakorda paberid oma kindlusfirmale esitab, kes omakorda mahavõetud raha sulle tagasi kannab. Billiger ei tee seal muud kui et vōib su muret kuulata ja aidata õigele hüvitustee otsale saada.

Buldooza, kõik õige, just nii peaks asi toimuma. Aga nagu näite tõin, siis oli peegel puru ja taga ka korralikud kraapsud ja miskit ei võetud maha kaardilt.

Viimati Malagas otsustasin hilise saabmise tõttu, kui avatud olid ainult Firefly ja Goldcar, võtta otse Goldcarist auto täiskindlustusega ja ikka suudetu öösel meile tünn ära teha, edaspidi kasutan taas vahendajaid.


Minu skeem oligi väga lihtsustatud, tegelikkus on palju keerulisem :-) Nii näiteks võib rendifirmal olla oma kindlustus, mis plekib auto remondikulud kinni, mistõttu on rendifirmal mõttekam teha turuhinnaga 1000€ maksev remonditöö, kirjutada arvele 3000€ ja rõõmsalt vahe taskusse pista, jättes pealegi kliendile mulje firma suuremeelsusest. Olen pisut kindlustusfirma telgitaguseid nâinud ja nii see sageli käib.

aa, tänan, hea info. Mingist suuremeelsust ma rendifirmadelt küll ei usu:d

Aga kas olen valel teel, kui arvan, et autoeurope jne on olulised kliendid, aga mina kuskilt Eestist mitte nii väga. Seepärast on lihtsam kui sul seljataga suur tegija, kellele soovitakse ka hiljem müüa. 
Eks need Lõuna-Euroopa firmad üritavad sind nii või na tõmmata, kas ei "lähe" kaart läbi ja auto saamiseks pead nende kasko ostma, määritakse "tasuta" upr. kaela jne.

Tere taas!


Bronnisin endale lõpuks otse Sunny Cars kaudu kuna paljud billiger-mietwagen pakkumised olid just nimelt nende kaudu ja reeglina tunduvad ka head arvustused. Sunny Cars broneeris mulle Alamo auto.
Samas jätsin ka võimaluse broneeringu muutmiseks ja tagasilend Hispaaniast toimubki päev varem kui algselt plaanisin.
Seega veel selline küsimus: lennuk väljub Barcelona lennujaamast 12:30, mis oleks mõistlik/turvaline aeg auto tagastamiseks. Äkki 10:30? Alamol on esindus seal olemas ja avatakse hommikul kell 8.

Muideks kas Auto-Europe küsib tõesti tagatisraha 1400€ ? Või on see seotud sellega, et Buldoozal pikk rendiperiood?
Mul endal rent 15 päeva ja minu arust mingi 300 + eurot oli tagatis aga kui ka rohkem siis ei usu, et üle 800 €. Samas küsin veel üle kui nüüd auto tagastamise aja muudan ja kinnitan.

Auto võiks jah hiljemalt kl 10:30 tagasi olla, 2h on paras aeg lennujaamas. Loomulikult võib ka varem tuua.