Autorent ja juhtimisõigus

Tere! 

Mõned küsimused, mis on netist leitud info põhjal veidi segaseks jäänud ja hea oleks saada kommentaare inimestelt kes ise on Sri Lankal käinud ning nende teemadega kokku puutunud. 


1. Autorent väljaspool Colombot. Kuidas on väiksemates linnades sellega? Kui uurida rentalcarsist nt, siis näitab ainult Colombot ja lennujaama. Google Mapsi aga sirvides tundub, et on ka ikka mujal linnades kohalikke autorendi firmasi. Kas neid on palju, on need usaldusväärsed ja kuidas hind? Ehk on soovitusi anda. Väiksemate linnade all mõtlen nt Galle, Kandy, Matara, Ella jne. 

2. Juhtimisõigus. Kas international driving permit (IDP) saab hakkama või on kindlasti vajalik kohalik driving permit? Ehk siis vaja IDP või juhiluba kohaliku maanteeameti poolt ära kinnitada. Kas autorendi firma saab ka kohaliku driving permiti hankida?

3. Autorent - kas on mõtet? Need kes on rentinud ise, kas tasus ära? Või pigem oleks tagantjärgi juhi palganud või ühistranspordiga liikunud. Plaan oleks paar päeva ühes kohas olla ja siis edasi minna teise kohta. Enda autoga oleks kindlasti mugavam kui soov järgmisesse linna liikuda või linna lähedal olevatesse kohtadesse sõita. Samuti aga oleks päevi kui auto ilmselt seisaks niisama. 

Hei

Kõige mugavam vist ikkagi võtta juht autoga, kuna selliselt saab stressivabalt liikuda, samas võib 20km nelja-viie tunniga ummikus seigelda olla kindlasti lahe mingi hetkeni, kuni tüdimus saabub. Google maps näitab ilusasti väikeseid vahemaid, kuid liiklus on väga tihe, mis koosneb lehmadest, kitsedest, hobustest, elevantidest, jalgratastest, rolleritest, kaubikutest ja teistest kokku klopsitud liiklusvahenditest. Teine asi puudutab kohalike politseinike poolt pakutatavat "abimaksu", mida turistilt hea nõuda. Minu tavalise juhiloaga hakkasid ka vaidlema, kuna sõitsin rolleriga Galle piirkonnas.

https://discoversrilanka.com/pages/drivers-license-requirements-to-drive-in-sri-lanka

rentalcars.com:
Nõuded Juhilubadele

Auto kättesaamisel peavad vastutaval juhil ja lisajuhil olemas olema esitamiseks kehtivad juhiload enda nimel.Kõik juhid peavad omama kehtivaid juhilube vähemalt 12 kuu jooksul.

Kui sul pole just Sri Lanka juhiluba, siis vajad ühte järnevatest:

 • Soovitatavalt: Sri Lanka autoregistri ühingu poolt heaks kiidetud rahvusvaheline juhiluba või
 • maanteeametist saadud ajutine juhiluba.

Rahvusvahelise juhiloa heaks kiitmiseks on kolm võimalust:

 • Soovitatavalt: Kui oled endale auto ära broneerinud, siis skanni oma pass, juhiluba ja rahvusvaheline juhiluba (esileht ja fotoga leht) ning rahvusvahelise juhiloa ingliskeelne tõlge (juhul, kui see pole inglise keeles). Seejärel saada need e-posti aadressile elitesrilanka@yahoo.com vähemalt 3 tööpäeva enne auto kätte saamise kuupäeva. Nad kiidavad sinu rahvusvahelise juhiloa heaks ja ütlevad, kuidas saad tasuda 40,00 €, milles sisaldub maks;
 • Kui oled jõudnud Sri Lankale, siis mine oma passi, juhiloa ja rahvusvahelise juhiloaga asutusse Automobile Association. Sinu loa heaks kiitmine võtab aega umbes 3 tundi;
 • Kui lähed enne autolaenutusleti juurde, siis tuleb üks teenindajatest sinuga kaasa. Sinu loa heaks kiitmine võtab aega umbes 3 tundi ja läheb maksma 40,00 €, milles sisaldub maks.
 • Sri Lanka autoregistri ühing on avatud tööpäeviti 9.00–16.00. Selleks, et saada hoopis ajutine juhiluba, mine palun maanteeametisse (Department of Motor Traffic) ja võta kaasa oma juhiluba (ning selle ingliskeelne tõlge, kui see pole inglise keeles), pass ja passipildi mõõtmetes pilt. See võtab aega vähemalt 5 tundi ja läheb maksma 40,00 €, milles sisaldub maks.

  Maanteeamet on avatud tööpäeviti ajavahemikus 9.00–15.30.


  Identifitseerimise Vormid
  Pass on kohustuslik.

  Kas autorendil on mõtet? Kui sõita mõistad, siis kindlasti!

  Autorent annab täieliku vabaduse liikuda täpselt siis ja just sinna, kuhu parasjagu soovid ning ei pea kellegi teisega arvestama.
  Kohaliku maanteeameti poolt väljastatav juhtimisõiguse kinnitus on vajalik ning meile organiseeris selle rendifirma. Saatsin dok koopiad meilile ning vajaliku paberi sain koos autoga kätte.
  Mind pidas politsei korra kinni (asja eest), tegi ligi 10€ trahvi ning rohkem kokkupuudet politseiga ei olnud,
  Meil näitas google maps üpris õiget sõiduaega.
  Marssuut oli Colombo-Anduradhapura-Nuwara-Eliya-Tangalle-Galle-Colombo ning reis toimus 2018a alguses.