Autorent Kemeris

Tere

Kuidas liiklus linnast väljas? Kas Kemeri lähistel on midagi autoga ette võtta (ca~100km raadiuses)?

Ette võtta on vägagi, hipilinn olympus, tauruse mäed ja palju muud

arvesta ainult sellega, et bensiin maksab ca 27 eeku liiter ja tanklaid on üsna hõredasti.

Kas kaardid, teeviidad jne. on loetavad st. arusaadavad? Huvitav, kas on nn. I-punktid või on hotellides saadaval kultuurimälestisi või loodusimesid tähistavaid teatmikke? Või on Novatours nii pädev...

Kas keegi on sõitnud Kemerist rendiautoga Antalyasse? Sooviks minna üheks päevaks vanalinna ja jahisadama kanti. Kas sinna lähedale saab autoga kuidagi? kas parkimine on tasuline? Või tasuks auto jätta kusagile kaugemale (tasuta parkimine oleks muidugi parim variant) ja liikuda edasi bussiga? taksoga? Mida soovitate? Kuna meil kaasas ka lapsed, siis kas Antalyas on midagi eriti lahedat, mida nendega võiks seal teha?

soovitaksin sõita Kemerist Antalyasse bussiga, sest nii on ilmselt lihtsam ja kindlasti ka odavam,sest bensiin on türgis väga kallis. Lisaks on teedel tihtipeale varitsemas politseinikud, kes üritavad trahvivad liiklusreegleid eiranuid turiste suurte trahvidega )ise nägin, kuidas rendiautod olid maha võetud ja giid ütles, et neid trahvitakse eriti meelsasti).Seega kui isegi rendite auto, siis kiirust ületada ei soovita! Ise sõitsime Kemerist Antalyasse tavalise kohaliku liinibusiiga, mis väljus Kemeri bussijaamast (kui ei eksi siis see meie mõistes üsna väike bussijaam asus Atatyrk monumendi läheduses). Kohapeal võib giidi käest täpsemalt järgi küsida (paluda näiteks kaarti ja sellele märkida jaama asukoht)Bussid väljuvad üsna tihedalt. NB! bussiga saab küll Antalyasse, kuid mitte otse vanalinna või jahisadamasse (jahisadam sisuliselt asubki vanalinna piirkonnas). See buss sõidab hoopis mingisse Antalya lõpp-busiijaama ja ei lähe vanalinna piirkonnas läbi. Seega tuleb minna varem maha. Variante on mitmeid: minna maha trammipeatuse juures, kust tramm viib vanalinna või minna maha Antalya suurima kaubanduskeskuse (Migros oli vist selle koha nimi. igal juhul tegemist väga suure kaubanduskeskusega, kus on hinnad fikseeritud)peatuses ning võtta sealt edasi takso. Meie tulime selle keskuse juures maha ja võtsime sealt edasi takso vanalinna, mis läks maksma 10USD üks ots (taksojuhile tuleb öelda "old town" ja kaubelda hind u 10 dollari peale. kui ei kauple siis küsitakse väga soolast hinda, nagu türgis ikka :-) Tagasi saime sama lihtsalt: võtsime vanalinnast takso ja ütlesime Migros ning kauplesime hinna 9 dollarile. Migrose juurest läksime Kemeri bussi peale ja olimegi õnnelikult tagasi. Bussi on sellised väiksemat sorti ja valget värvi kui ma ei eksi ning neil on ka reeglina ees kiri "Antalya" või näiteks "Kemer" jne (põhimõtteliselt ei ole võimalik istuda vale bussi peale ning alati võib ju ka bussijuhi käest ka üle küsida). Tagasiminemisega ei tohiks hilja peale jääda, sest siis enam bussid ei liigu või liiguvad suuremate vahedega. Antalyas on ilus, kuid üsna räämas vanalinn, kuid ei oska öelda kas see lastele huvi pakub...vaevalt. Kohe vanalinna müüride juures ongi põhimõtteliselt Antalya kesklinn, kus on arvukalt erinevaid poodidega tänavaid ning kus saab edukalt shopata (hinnad oluliselt odavamad kui Kemeris), kuid jällegi kahtlen kas lastele see huvi pakub... Ei oskagi nimetada laste jaoks huvitavat kohta, mis asuks Antalyas... Pigem käiakse seal vanalinna ja shoppingu pärast.

Vaadata on omajagu - saab minna nii Antalya poole või siis teisele poole (Olympus jne) ja ka mägedesse. Bensiinihind on kallis küll, aga kui inimesi mitu, siis väga hull ei olegi. Bensiinijaamade vähesuse üle küll kurta ei saanud, neid tee ääres ikka oli - ei hakanud ka bensiini 1-2 liitri kaupa ostma... Politseid näha oli küll, tülitama ei tulnud keegi. Ega ei kihutanud ka - mis seal ikka kihutada, pigem vaatad rahulikult ringi. Sildid, viidad täitsa ok, autorendifirmast sai mingi kaardi ka ja sealt saab küsida soovitusi ka, kuhu minna ja mida teha. Orienteerumisega mingit muret küll ei olnud. Mägedes sõitmine oli ikka täiega kaif - soovitan. Liiklus ei ole hull, austust kaasliiklejate suhtes märksa rohkem kui Tallinnas. Kui liiklusrütmile pihta saada, väga meeldiv koht sõitmiseks. Teed on ka täitsa ok. Igatahes soovitan ise autoga ringi käia ja kui veel peaks Türki sattuma, siis kindlasti valin autorendi enne kui igasugused muud võimalused.

Kõik ütlevad, et Antalyas ei ole midagi huvitavat laste jaoks, aga veepark??? Nojah see läks vist meelest :D