Autoturg Rootsis

Kas Rootsis Stoki-Gävle lähedal on ka autoturge, müügiplatse? Kust saakas nende kohta infot? Netist olen vaadanud, aga rootslased ei vasta kahjuks meilidele. Kas lisanduvad ka mingid maksud kui ostan sealt auto? Tänud igasuguse info eest. :)

Rootsist on lihtne autot osta. Kaasa pead saama reg. tunnistuse esimese ja teise osa. Del 1 ja Del 2. A 4 suurused. Vahel ei taheta anda mõlemat kaasa. Las siis helistab Vägverket- isse ja küsib järele selle, et kas peab kaasa andma mõlemad reg. tunnistused. Muidu tekib Eesti ARKis probleem. Ühtegi maksu maksma ei pea. Rootsi autode kohta on võimalik saada infot nii avariide, tehniliste probleemide ( ülevaatus ) kui ka läbisõidu kohta.

Tänud, aga kust saab vaadata avariide ja läibisõidu kohta?? Saan aru et Rootsi riigile ei pea midagi maksam, aga kas Eestis tuleb midagi juurde?

Kui Rootsi isikukoodi ei ole ja mölemat osa kaasa ei anta siis tulevad ikka väga suured probleemid. Aitasin just ühel tuttaval neid asju ajada, ostis jaanipäeval siit auto ja omanik andis ainult del 1 kaasa ja ütles et korraldab siin autoregistris asjad ise ära. Eestis ainult del 1-ga ei ole autot vöimalik arvele vötta. Jaanipäevast siis tänaseni on üritanud pabereid ajada, nüüd löpuks tänu minu kohalikule vahelesegamisele said paberid korda ja auto Eestis arvel. Kui on keegi tuttav Rootsi poole kelle arvele saaksid auto esialgu kirjutada siis parem sest ega nad eriti mölemat tehnilise passi poolt kaasa ei taha anda.

Sama siin! Ostsin auto. Kohe ära ei toonud. Del 2 saatis endine omanik Vägverketisse. Ja Del 2 saadeti soomlasele ( jutt käib ikka Rootsist auto ostmisest ) 3 korda kodusele aadressile, sest minule Vägverket seda seadusejärgi anda ei tohi. Pea kaks aastat sai asjatatud kuni jõulude ajal helistas ema, et mingi kiri on tulnud Rootsist. Ümbrikus oli Del 2!
Del 2 tõestab, et autol uus omanik ja uus omanik hakkab maksma aastamaksu ja kindlustust. Endine omanik tahab neist maksudest vabaks saada. Sellepärast tahavadki rootslased selle Del 2 ise Vägverketisse saata.
Info autode ajaloo kohta on eelmise aasta Autolehes kuskil artikkel.