Viimased kommentaarid

Kui ca 7 aastat tagasi esimest korda Balil olin ja vaikuse päevast midagi kuulnud ei olnud veel siis oli selline juhus: elasime ise Sanur Beachil aga olin mehele teinud üllatuseks 3 ööd Ubudis Kupu Kupu Barongis ja täiesti teadmatult ajastanud sealt lahkumise vaikuse päevale. Broneeringu ja makse tegin kuid varem ja vaikuse päevast sain teada alles sinna sisse registreerides, pandi valiku ette et sellele päeval lahkumine on välistatud ja peame veel ühe öö eest maksma, see oli umbes 350 usd dollarit, peale suurt vaidlust nendega saime 50% soodustust kuna ma siiski oleksin eeldanud et nad mind juba broneerimese ajal oleksid sellest teavitanud, oleksin lihtsalt nihutanud neid öid ettepoole v tahapoole. Kupu Kupu ise muidugi oli nii vaimustav et meeleldi veetsime seal veel ühe öö ja hotelli siseselt polnud vaikuse päevast mingisugust märki, köik toimis tavapäraselt. Rohkem pole sellel ajal enam sinna sattunud käime tavaliselt veebruaris juba.

Tegime selle läbi, lennukiga Labujanbajo, fantastilised vaated lennukiaknast, paat oli tellitud , köigepealt tundus paras logu aga löppkokkuvöttes olidki nad köik sellised , ajas asja ära, Komodo saar oli nii ja naa, draakonid olid ühte kohta kokku aetud turistidele vaatamiseks, suured kruiisilaevad olid seal lahesopis ankrus ja turiste oli palju, Rinca saar meeldis palju rohkem, draakonid liikusid vabamalt ringi ja saar ise ilusam. ühe öö ööbisime paadi peal ja siis lendasime tagasi. Tegelikult igate pidi väärt tripp ja draakonid on vägevad.

Olen kasutanud mitmel korral, on ilusasti toiminud.

Läheme nüüd viiendat aastat järjest veebruari löpp, märtsi algus ja siiani pole pidanud pettuma, oleme kogu saare ja ka lähedalolevad saared läbi söitnud. Vihma mönikord öösiti. Parim aeg minna, turistihooaeg pole veel pihta hakanud, hinnad on odavamad ja rahvast vähem.

Just tulime tagasi, ööbisime Rafflesi hotellis, kallis aga fantastiline. Marina Bay Sandsi kohta niipalju et väljaspoolt jätab sügavama mulje kui seestpoolt, nende väheste aastate kohta mis avatud olnud juba nii ära trööbatud, ainuke asi mis neil on, ongi see katuse bassein ja sinna saavad vaid hotelli külalised muidu ei midagi erilist. Vaateratas nii ja naa, samuti ei midagi erilist, öösafari ok kuigi Balil safari pargis oli öösafari palju elamusterohkem, Sentosa ja Universal Studios meeldis väga, pole Ameerika löbustusparkides käinud nii et vörrelda ei oska. Hotellis panime enda laadijad pistikutesse, ei oska nuüd öelda kas seal olid seinakontaktid kohandatud kuidagi. Olime kolm päeva seekord ja jäi tunne et nii palju veel teha ja käia nii et kindlasti järgmisel Aasia reisil ka seal peatus. Oleme lennanud Finnairiga, ja Qatariga ja Lufthansaga, seekord Singapore Airlines ja siiani parim, magasin 8 tundi jutti nii minnes kui tulles, väga mugav oli ja filmide valik ka super, köik uued filmid olid olemas.

Mulia on on töeliselt fantastiline hotell, väga luksuslik :) meie seal ei ööbinud ja aga käisime mitmel korral söömas ja afternoon teed joomas.

Kas keegi juhtub olema Balil ajavahemikus 19.02.2016-25.02.2016 vöi siis märsti esimesel nädalal. Reisime ise koos tütrega kes on 5 aastane ja mötlesin et tore kui leiaks talle seal olles möneks päevaks mängukaaslase. Reisi esimese poole oleme Seminyakis ja märtsi esimese nädala Ubudis.

Lennanud Cathayga ja Qatariga ( viimasega paaril korral ) , Lufthansaga ainult Ameerikasse. Cathay puhul meeldis teenindus väga , söök ja jook oli kogueag olemas, IFE ka tipp topp, ruumipuudus on ju economy klassis alati. Alustan lende alati Stockholmist ja Cathayga tuli liiga pikk tiir sisse nii et järgmisel korral valin kahjuks midagi muud et lennutunde vähendada,Qatar ok aga tuleb vaadata et Dohas liiga pikk aeg oodata ei jää. Veebruaris lendan taas Balile ja vaatasin et Emiratesil head pakkumised nii et järgmisena töenäoliselt proovin neid.

Andromeeda, me läheme nüüd veebruaris juba neljandat korda Indoneesiasse, pöhipeatuspunkt on Bali aga seekord tahaks Raja Ampatis ja Wakatobil ära käia, Raja Ampat on muidugi pöhi prioriteet, vaatame kui suureks eelarve läheb kas jöuame seekord Wakatobile v ei. Köik korrad oleme reisi alustanud 15-20 veebruari vahel ja pole märganud et vihmasadu suur probleem oleks, minu meelest sajab enamasti öösel, olen küll lugenud et kirjutatakse et kellegil olla samal ajal palju sadanud. Seda märkasin ka muidugi et kui ühes kohas sadas siis möni km eemal ei tulnud piiskagi.

Olen 2 aastat järjest käinud Balil veebruaris, sinna jöudsime 14/2 ja tagasi märtsi alguses, vihma sadas vaid öösiti ja kaks korda ka päeval selle kolme nädala jooksul, sama oli ka eelmisel aastal. Floresil ja Komodol ka käisimie, seal kurdeti et liiga kuiv ja üldse pole sadanud. Järgmisel aastal läheme taas veebruaris, vihm pöhimötteliselt olematu. Mul pole kaardiga veel probleeme olnud aga mönel meie seltskonnast tuli hiljem köne pangast et Balil olla proovitud nende kaardiga raha välja vötta ( kui ise juba kodus olime ), seda räägivad köik et tuleb ette vaadata kus kaardiga maksad. Rahaautomaate kasutasime küll julgesti. Raha vahetades lugesin ka ise alati kord/kaks üle, nii mönigi kord juhtus et "kogematta" olid nad valesti lugenud.

Tegutsenud pikka aega juba ( 1957 ), keegi küsis sama küsimuse Rootsi reisifoorumis ja sai tagasi ainult positiivset vastukaja nii et peaks olema küll päris usaldusväärne.

Töötan ise Stockholmis hotellis ja vöin kirjeldada mismoodi meil see toimib. Ilma kaardiandmeid sisestamata pole Booking.com -is vöimalik tuba broneerida. Kui inimene jääb tulemata siis järgmisel hommikul logime sisse Booking.com lehele ja paneme kirja et see klient oli no show, see siis vabastab hotelli just nimelt sellest komisjonitasust ( sesoses sellega peaks ka broneerijale vastavasisuline meil postkasti minema ). Peale seda saadab Booking.com hotellile uue meili kus on kirjas et see klient jäi tulemata ja kui suur on summa mis on lubatud kliendi krediitkaardilt vötta ( tavaliselt siis esimene öö ).Loomulikult proovime siis selle summa ka kätte saada aga mönikord see ei önnestu erinevatel pöhjustel, näiteks 0 krooni kontol, visa electron kaart, vale kehtivusaeg kaardi puhul, mönikord vöib juhtuda ka lihtsalt nii et on unustatud kaardinumber sinu broneeringule lisada hotellis ja hiljem seda informatsiooni enam Booking.comist kätte ei saa. Olen töötanud mitmetes erinevates hotellides ja rutiinid on samad, kas kohe järgmisel hommikul vöi üldse mitte.

Me oleme hetkel 5-kesi siin, tagasi koju 7. märts. Gili Trawanganil saime ka eestlastega kokku. Homme liigume paariks päevaks Ubudi, muidu peatume Seminyakis.

Me peatume Seminyakis, 2 ööks läheme Lombokile ja 2 ööks Gili Trawanganile ka. Hetkel meid siis juba 4 suurt ja 1 väike.

25/12 on köik poed kinni ja alates siis 26/12 suured allahindlused nii et siis on kindlasti riideid odavam osta kui Eestist. Kes muidugi suuri sisseosta plaanib teha siis mina liiguksin kesklinnast eemale, nt Nacka Forum v Skärholmeni centrum v Barkaby outlet. Mina sööks hoopis kuskil Hiina buffees, köht terveks päevaks täis ja natuke teistsugune kui Eestis. Kui plaanis ühistransporti kasutada siis osta ikka päevapilet, nelja söiduga on tasa juba. Taskuvargaid on kesklinnas palju nii et rahakotil peaks silma peal hoidma.

Meie käisime 2011 Stockholmist, vötsime läbi reisibüroo lennu ja hotelli ( www.globetrotter.se ) 8 ööd koha peal ja 47 000 sekki Meeru resort http://www.meeru.com/ ja all inclusive beach jacuzzi villa. Kohapeal mingisugust raha ei läinud nii et see summa jäi ka löpparveks, ilma all inclusivita läheb topelt kallimaks, saar oli fantastiline ja tegemist oli küllalt, mitmed tasuta ekskursioonid olid sees. Beach villa oli ok aga jacuzzit ei kasutanud kordagi nii et see oli täiesti mötetu Otsus. Eelnevalt uurisin et Meeru tihti broneerib üle tubade arvu ja saadab külalisi tasuta laevareisile, mötlesime et kui meile pakutakse siis ka vötame selle ja nii läkski. 2 päeva jahiga merel, see oli köige fantastilisem kogemus, soovitaks väga. Koju tulles uurisin ja leidsin et algusega Londonist reis sama saare peale tuli ca 15000 sekki odavama nii et leian et Londonist on odavam reisi alustada. Kokkuvöttes oli nii et esimeseks ööks saime jacuzzi water villa, siis järgmine öö jahi peal merel ( seal oli peale meie veel 3 paari ) ja peale seda saime selle villa mis algusest peale olime broneerinud. Water villa oli muidugi väga fantastiline aga hinna poolest kallim.

Qatar Airwaysiga Stockholmist lennates taheti ka kaarti näha ( mille olime vahepeal kinni pannud ja uue saanud ). Esimene vastus oli et siis nad peale ei lase aga löpuks pidime mingisuguse blanketi täitma mis siis Dohasse saadeti et seal jätkulennuga probleeme ei tuleks.

Turkish Airlines lendab ka alla 4000 SEKI Stockholmist Kuala Lumpuri, piletid saadaval kuni selle aasta löpuni.

Emiratel on praegu imeodavad hinnad Stockholmist Jakartasse , Dubais küll pikk ooteaeg aga alla 4000 seki T/R

Hetkel vöib ju kasutada äriklassi pakkumist Prahast ja mugavamalt lennata.

Kui Rootsi isikukoodi ei ole ja mölemat osa kaasa ei anta siis tulevad ikka väga suured probleemid. Aitasin just ühel tuttaval neid asju ajada, ostis jaanipäeval siit auto ja omanik andis ainult del 1 kaasa ja ütles et korraldab siin autoregistris asjad ise ära. Eestis ainult del 1-ga ei ole autot vöimalik arvele vötta. Jaanipäevast siis tänaseni on üritanud pabereid ajada, nüüd löpuks tänu minu kohalikule vahelesegamisele said paberid korda ja auto Eestis arvel. Kui on keegi tuttav Rootsi poole kelle arvele saaksid auto esialgu kirjutada siis parem sest ega nad eriti mölemat tehnilise passi poolt kaasa ei taha anda.

Olime nii Eilatis kui Jeruusalemmas kui ka Tel Avivis. Hinnatase Eilatis kõige kõrgem aga odav polnud seal kuskil. Õhtusöök kahele ca 70 euri, tavalises restoranis koos pudeli veiniga. Lõunasöök natuke odavam kui just kuskilt putkast hamburgerit ei võtnud. Firmariiete valik väga hea, poode päris palju aga taas kõik palju kallim kui näiteks Stockholmis kus ise elan. Ei ostnud tõesti midagi kaasa sest kõik palju kallim, isegi alkohol oli Rootsi hindadest kallim. Meil oli ka rendiauto kuna sõitsime ise ringi nii surnumere äärde kui ka Jeruusalemma. Autorent oli odav ca 15-20 eurot päev aga kuna nad ise just kõige osavamad autojuhid ei ole siis on suur tõenäosus et mõnes parklas su auto ära rihitakse ja tuleb autorendile selle eest lisaraha maksta. Atraktsioonid Eilati ümbruses on suhteliselt lahjad ja pilet neisse maksab palju, näiteks Kings City nö lõbustuspark, 50 euri pilet kahele ja täiesti mõttetu käik. Samas IMAX 3D kino oli väga lahe, ostsid pileti kahele 40 euro eest ja said kolm päeva kõigile filmidele vaba pääsme ja mõned filmid olid päris mõnusad. Surnumeri oli tõesti lahe elamus ja selle eest ei pidanud isegi mitte maksma. Üldiselt meile Eilat meeldis, soe päike ja head restoranid. Shoppama sinna mõtet pole minna aga puhkama küll.

Möned üksikud toidupoed on lahti aga pöhimötteliselt on 1. jaanuar surnud päev. Linnas pole eriti midagi teha sellel päeval. Eks enamus restorane ja kohvikuid on ka suletud.

Sellele aadressile küll meili ei saa saata, tuleb tagasi koguaeg.