Ayutthaya või Kanchanaburi ?

Ei suuda kuidagi otsustada, aidake, tulen Airasiaga Krabi- Bangkok, ärasõiduni aega 7 päeva, Bangkoki jaoks vist vähe palju, läheks otse Krabilt tulles emmasse -kummasse, ise mõtlesin ,et 3 viimast päeva olen Bangkokis , üle jääb siis 3 tervet päeva. Ahvatlevad tunduvad mõlemad , see selgeks tehtud, mida seal vaadata aga abi tahaks just aja suhtes. Äkki 3 päeva Ayutthaya jaoks liiga palju ja kahte kohta korraga pole vist ajalises mõttes mõistlik minna , läheb liiga rabelemiseks. Kes omapäi seal kolanud, andke abi !

Mina olin Ayutthayas ühe öö. Tulin rongiga Chiang Maist ning hommikul olin kohal. Päeva olin templites ja järgmine hommik Bangkoki. Üle paari päeva kohapeal pole seal tõenäoliselt midagi eriti teha. Peale kolme nelja templit on olukord nagu peale 5. õlle - tahaks veel aga erilist motivatsiooni enam ei ole. Angkori templitega võrreldes olid nad suhteliselt "lagunenud".

Hea tahtmise korral jõuad vabalt mõlemas käia tegelikult. Ayutthaya on Bangkokist kõigest 80km kaugusel.

Üks päev on Ajutthaya jaoks piisav.

Kui tahad kaht päeva veeta, siis tasub külastada Bang Pa Ini http://en.wikipedia.org/wiki/Bang_Pa-In_Royal_Palace. Ise sinna ei jõudnud, kuid väidetavalt peaks olema maaliline koht.

Kui oled käinud Baganis (Myanmar) või Angkoris, siis ei soovita Ayutthayasse minna. Nendega kohtadega Ayuttjaya võrdlust välja ei kannata.