Balkanimaade autoreis

Tere

Rendiautoga Makedooniast läbi Kosovo Serbiasse, on see teostatav?

Olen aru saanud, et Kosovot ja Serbiat järjest ei ole mõtet üritada. Ise olen sisenenud kolmandast riigist eraldi Kosovosse (kevadel 2022) ja Serbiasse (sügisel 2022 ja kevadel 2024).

Rendiautoga võib olla keerulisem, kogemus puudub.

1
0

Bulgaariast renditud autoga sôitsin Rumeenia poolelt tulles need samad piiriületused vastupidises järjekorras ja siis kôik toimis. Nädalasel "kiire ring ûmber Bulgaaria" tuuril siis edasi veel Albaania, Kreeka ja tagasi Bulgaariasse. Mingit liikluskindlustust oli Kosovo jaoks vaja piirilt osta siis. Aga see oli ka päris mitu aastat tagasi.

1
0

Meil ka pikem ring plaanis, et Makedooniast alustame Kosovo kaudu Sarajevosse ja Albaaniast tagasi Makedoonia. Aga vist jääb siiski Kosovost Serbiasse minemata.

1
0

Serblastele ei meeldi, kui tuled Kosovost otse Serbiasse ja pole enne Serbiast Kosovosse sisenenud. Nende jaoks on Kosovo osa Serbiast ja järelikult oled Serbiasse Põhja-Makedooniast sisenenud illegaalselt, sest sellel piiril Serbia piirivalvet ei ole.

Kuna kõiki Balkani riike saab külastada ka ID-kaardiga, siis pidi see variant vahel ID-kaardiga ilusti toimima, sest sellele keegi ju kuskil Kosovo templit pole löönud.

Vastupidi kõik ilusti toimib, sest kolmandast riigist otse Serbiasse sisenedes oled nende jaoks ametlikult piiri ületanud. Kosovos keegi millestki probleeme ei tee.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased