Bergamost Veneetsiasse rongiga

Tere!

Palun infot selle kohta, et kui sõita bergamost rongiga veneetsiasse, kas siis on targem osta kohe piletid internetist ära või hoopis pigem kohapealt? 25 juuli on sõit. Ning bergamo lennujaamast saab bussiga rongijaama eks? Ja viimane küsimus, ega ei pea passi kaasa võtma, piisab ainult ID kaardist ?

Tänud igasuguse info eest! :)

targem on osta varem, siis on saada parema hinnaga pileteid. Lennujaamast saab jah bussiga ja rong Bergamost läheb Veneziasse vist Brescias ümberistumisega. Aga üldiselt naabrimehe jahhid on suht asjakohased jah.

Selge, suur tänu info eest! :)

Ümberistumisi võib olla ka 2. NB! Perronil tuleb rongipilet komposteerida. Muidu on piletita sõit.

  1. Piletid on kasulik ette ära osta eriti ülikiirrongidele (frecce). Palju odavam. Regionalesid ei ole vaja ette broneerida (ma isegi ei tea, kas saab), selle võib automaadist osta. Komposteerida tuleb neid pileteid, kus kohareserveeringut ei ole (regionaled). Teistel võib, kui tahad (siis kui sul vaja pärast tõestada on, et sa seal rongis olid, näiteks kui see hiljaks jääb või katki läheb ja sa tahad Trenitalialt kompensatsiooni)
  2. Bergamo lennujaamast saab bussiga rongijaama, kontrolli ainult ajagraafikut. Võib olla kasulikum (kiirem/odavam olenevalt bussi- ja rongigraafikutest) ka Milano Centralesse sõita, võrdle.

http://www.trenitalia.com/ ja http://www.italotreno.it/ on sinu sõbrad.