Berliin - transport

Hei!

Lähen mai algul esimest korda Berliini. Palun infot:

* Kuidas liikuda võimalikult odavalt lennujaamast kesklinna? Lend jõuab õhtul 22.30.

* Mis ühistranspordi vahend on linnas liikumiseks kõige odavam ja mugavam?

* Seoses covidiga - kas küsitakse covid passi vms, on kohustuslik test isegi juhul, kui oled vaktsineeritud? Mis piirangud hetkel Berliinis on?

* Lendan esimest korda Ryanairiga. Kas sellega on ka mingeid erisusi või nippe?

Lennujaamast linna S-Bahn (linnarong) S9, vajadusel ümberistumisega. Teine variant on regionaalrong, mis on veidi kiirem, aga ei pruugi olenevalt sihtkohast mõttekas olla. Lennujaam asub C-tsoonis, linna sõiduks on vajalik ABC-tsooni pilet. Berliini ühtsesse piletisüsteemi kuuluvad U-Bahn, S-Bahn, trammid, bussid, regionaalrongid ja linnalaevad. Kindlasti soovitan osta päeva- või pikema perioodi piletid, Berliin on suur ja väga hea linnatranspordisüsteemiga. Ise olen tavaliselt ostnud ABC-tsooni Berlin Welcome Cardi vastavalt reisi pikkusele. Piletiinfo bvg.de.

4
0

Nädala-paari eest oli Berliin veel igal pool siseruumides maskiga. Kui poes nina nuuskasin, tehti märkus, et mask peab ees olema, umbes sekundiga. 

Muidu reeglid on ikka sellised, millest mujal on juba loobutud. Restorani sisened vaktsineerimistõendiga ja maskiga, lauda istudes võtad maski ära, vetsu minnes paned ette ja kogu see muu ringmäng.

Mina kogesin kõikjal väga ranget kinnipidamist ringmängureeglitest.

0
0

Mask ainult ühistranspordis. Aga metroo kõige lihtsam ja odavam.

1
0

Olenevalt reisi pikkusest võib olla mõistlikum osta näiteks 7-päeva AB-tsoonide pilet ja lennujaama sõitmiseks lisaks 1,8 eurot maksev lisapilet. Võib osta paberpileti või mobiilipileti. Lennujaama raudteejaamas olevates piletiautomaatides võib olla järjekord, võib osta varem, pagasit oodates. Pilet peab olema ostetud enne sõiduki peale minekut, mobiilipiletitega läheb paar minutit. Piletikontrolörid on erariietes ja karmid aga õiglased.

Google mapsi sõiduplaneerija töötab üsna hästi, ka BVG oma äpp.

Ühistranspordis on kohustuslik FFP2 mask. Hotellides ja restoranides ei ole enam ametlikku sundi, aga paljud kohad siiski maski/testi eeldavad. Ka korona-tõendit sageli kontrollitakse.

0
0

Tuletan meelde et 2 tundi kehtiv pilet lubab sõita ühes suunas, mitte alguspunkti tagasi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased