trip-krainetrip-ukraine-dark
Berliin - Varssav autoga

Oskab keegi infot anda, et kui Berliinist Varssavisse läbi Poznani sõita, kas tee Frankfurt Oderist Poznanini on kiirtee ja kas see on maksuline? ja kui on maksuline, et kas saab peale zloti ka krediitkaart maksmiseks kasutada? osad kaardid annavad et on kiirtee, osad annavad et on tavaline maantee ja osad annavad küll kiirtee, aga teist värvi märgistatuna. On seal keegi viimasel ajal auto või mõne muu vahendiga liikunud.

Seal jooksevad uus kiirtee ja maantee täpselt kõrvuti...lihtne eksida ja sellepärast vanemad kaardid seda ei näita. Kiirteel tuleb maksta kolmes kolm korda 11 zl kord. Maksta saab nii eurodes kui kaardiga. Kui eurodes maksad saad tagasi zlotte. Aga berliini poolt tulles ma Märtsis kiirteed üles ei leidnud ...sõitsin õigest otsast mööda ja ei julgenud enam kuskile ekslema minna, aga berliini poole sõites läksin mööda kiirteed väga normaalne. Uuus tee ikkagi.

On keegi ka Berliini poolt selle peale sõitnud?

No aasta aega tagasi oli Frankfurt Oderist selle kiirteeni ikka jupp maad. Täpselt ei mäleta, aga mingi 100 kilta küll, viimaks rohkemgi. Sõidad mööda E30-et ja hoiad silmad lahti, raske on seda mitte märgata.

et seal oli miski ringristmik enne kiirtee algust kui Berliinist tulla, 90 kraadise nurga all tuli vasakule pöörata. Otse minnes sai vana teed pidi Poznani sõita. Kiirtee algas oli tõesti pea vahetult enne Poznanit. Minu arvates peaks see nii ka maps.google.com ja viamichelin.com lehel üles joonistatud olema. Iseasi, et Poznani-Olsztyni kaudu sõites kulus vähem bensiini küll.

Saksa piirist on poolteist tundi kiirtee alguseni, märgid kenasti näitamas. Aga!!! teine ots on Lodzi all väljas, ei suuda hetkel meenutada küla nime vanal A2-l, mille juurest pealesõit oli (NB! Varssavi poolt tulles) tähistamata), tubli 300km on KIIRteed valmis, maksuputkasid ikka (õnneks) need 3 vana. Kahjuks paistab kiirtee Varssavi pool otsas vaid mets ja põld, st. järgmise jupiga kodu poole läheb aega...

andmed mai lõpu seisuga.

Muudetud: Berliini poolt tulles ju ringilt otse Franki piiri ja sealt otse...

Natuke ülevalpool, Lowicz´i asula juurest A2/E30 pealt 14. tee.