Berliinis ajaloo huvilisele( teine maailmasõda)

Soovitage kohti kuhu Berliinis minna ajaloo huvilisega, eriti sõja-ajaloo. Saan aru, et kogu Berliin ongi üks ajalugu, aga äkki keegi suvatseb natuke täpsustusi teha. Tehnika muuseum kindlasti, aga ei ole leidnud kas oleks eraldi ka mingit relvamuuseumi(teine maailmasõda). Äkki oskab keegi punkrite külastuse kohta täpsustusi anda. http://berliner-unterwelten.de/tour-1.13.1.html KAs tasub võtta inglise keelse giidiga või ise lihtsalt külastatada? ja ka pommivarje torni kohta http://berliner-unterwelten.de/the-flak-tower-in-humboldthain-park.50.1.html Loodan et ei tule vastuseid, et kõik on internetis olemas.

https://www.dhm.de/ ajaloomuuseum, ise pole seal käinud veel aga sõjavärki peaks seal kõvasti olema. Unterweltenit minuteada ilma giidita ei saagi külastada. Ühel tuuril käisin aga kuidas nüüd öelda, veidi pikaks venitatud aga näha oleks rohkem tahtnud ja vähem loba. Hinna kvaliteedi suhe eriti hea ei olnud aga võib ju ära käia, midagi ikka. Samas kui huvi suurem ehk ongi parem kui selgitused põhjalikumad.

Berliinis on sõjaajalooga väheke keeruline, kuna külma sõja ajal oli sinna relvastuse kogumine keeruline. Kui huvi tehnika vastu, võib väisata Saksa tehnikamuuseumi Gleisdreiecki jaama juures. Kui aga hoopis inimlikum aspekt, siis võib S-Bahniga Oranienburgi ning väisata Saksa esimest koonduslaagrit, kus põhiliselt hoiti nö eliitvange ning kuhu 1945. aastal sovjetid sujuvalt oma laagri tegid.