Viimased kommentaarid

Praeguseks testi tegemisest möödas 44 tundi ja vastust ametlikult ei ole, st ei digilugu ega synlabi lehel. Olemas synlabi sms mis tuli järgmisel hommikul kell 8. Aga smsiga ju kuhugi ei saa. Vaja ju ikka sertifikaati. 

Lõpuks vastus tuli 69 tunniga. Reisile igatahes ei oleks jõudnud. (Lohutuseks paljudele, et lasin teha ka antikehade proovi, võibolla siis vastus viibis selle pärast)

Mina eelistan alati võtta üks odavamaid pakkumisi läbi neti (rentalcars jne.)

ja ainult rent maksta. Kohapeal auto kätte saamisel muidugi võtta peale täiskindlustus. Eriti Lõuna Itaalia liikluskultuuriga on üsna kindel, et mingi kriipsuke või kraapsuke tuleb peale. Sina ise võid ju tubli ja osav juht olla aga iga kolmas tagurdab oma autoga täiesti ilma peeglisse vaatamata ja sõidab peateele ette sest temal on ju kiire. Muidugi odavatel autorendi firmadel on  alati sinu tellitud auto otsas ja saad mõne väikese punni (viimati oli elamus Lancia Ypsiloniga) aga kui prestiiž lubab sõita  siis manööverdamisel ja parkimisel on väikestel punnidel päris suur eelis. Muidugi kui ei ole kaasas ämma äia ja 5 last. Aga muidu jõudu parima valiku tegemisel.

Soovitan ka soojalt neid safari tuure. Evis ise(omanik) on  nagu duracelli mehike (väsimatu , nali ja naer kestab päeva lõpuni). Esialgu tundub hind kõrge, aga tuur kestab pika päeva ja näiteks Blue Lagoonile minnes peaks rentima dziibi või siis kohapeal ATV, tuleb kokkuvõttes peaaegu sama.  Aga väga vara ei tasu neilt tuuri broneerida. Kuu aega ette broneerimisel, nad unustasid meid lihtsalt ära.  Uuesti broneerides  tuli järgmisel päeval kohe kaks dziipi hotelli järele.

Eelmine nädal sai käidud Eestist Valgast kuni Lõuna-Saksamaa ja Austria. Kõige hullemad teetööd on Lätis. Ootad öösel foori taga 5-7 minutit, olenemata kas teiselt poolt kedagi tuleb. Eelmise aasta suvel öösel kella 4 ajal saadud trahv, pani meid kõik foorid ilusti ära ootama. Mõned sutsakad teetööd Leedus. Augustowi-Ostrow tundus minnes 70 kilomeetriga tunnis pikk, aga vähemalt liikus, tagasi tulles vähe kiirem. Aga kõik toimub ühes reas ja rekadest mööda ei saa. Rekade vaba pühapäev Austriast kuni Poola Lodzini tundus ülikiire. Ainult üks avarii ummik. Tsehhi läbisime mõlemal suunal max 3 tunniga. E67 le tegime korraks ühe sutsu sissesõitu. Mõlemal korral olid putkade tõkkepuud ülevad ja maksmist küll ei nõutud. Esimene peatus oligi kotkapesa. Kui Poola ööbimised välja arvata. Soovitaks nii, et pühapäev minna ja pühapäev tulla. Vähemalt Varssavi kõrvalt minnes on vähe lahedam.

Kõigepealt infoks. Easyjet Tallinnast maabub Milaano terminal nr.2 ( väike terminal,kust ainult Easyjetid tegutsevadki). Kuhu Airbaltic maabub ei oska öeldagi, ei ole hetkel aega uurida ka,aga vahemaa kahe terminali vahel ütleb, et 15 minutit sõitu bussiga. Peaterminal, kust väljub metroo milaano kesklinna on nr.1 Kahe terminali vahel peaks olema tasuta buss käigus. http://www.milanomalpensa-airport.com/en/directions-and-parking

Oktoobris 2016 oli terminal nr2 väljumisel, kohe selline lett, kust sai shuttle bussi pileteid. Suured sildid üleval maksis 8.- üks ots( edasi-tagasi tuli kindlasti odavam) aga endal ei olnud vaja. Buss väljus kohe maja eest. Kui nüüd soovida kokku hoida, siis võibolla tasub ära sõita peaterminali. Ja sealt osta metroo pilet (kas siis päeva, nädala või kuidas reisiplaanid on) Metroo Milaanos väga lihtne ja mugav liikumisviis. Ah ja selle metroo valiks ka siis kui on tööpäevane tipptund. Siis võib shuttle buss lennujaamast linna sõita 20 minuti asemel 1-2 h.

Praegu pakub hästi soodsalt novembriks Easyjeti lende Malpensast Rooma. Kui on aega ja kuupäevad ei ole kindlad, siis mina näiteks kombineeriks Tallinnast lennu Easyjetiga Milano Malpensale, olenevalt päevast 4-5 tunni pärast edasi lennu Rooma. Tagasi tulles võibolla oleks siis odavam rong Milaanosse ja Ryanair Bergamost. Rongi sõit oleks muidugi päris pikk ja väsitav.

Ootaks ikka infot. http://www.cinqueterre.eu.com/en/cinque-terre-card Natuke arusaamatu, kas päevase rongipiletiga 16.- täiskasvanu kuulub ka matkaraja külastamine? Kas pileti peab kuskil raja alguses masinas valideerima või on mingid inimesed oma putkades? Ja ikka millist rada kindlasti läbida, et oleks ikka ilus ja olks tunda ,et on matkamine? Tänan väga kui keegi viitsiks ikka vastata.

Hei! Kas olen õigesti aru saanud, et on ülemine ja alumine rada ning alumine on tasuline? Kui on plaanitud matkamiseks terve päev, mida teadjamad soovitavad. Kas sõita rongiga Monterossosse ja sealt alustatada või hoopis Riomaggiorest ja tagasi tulla rongiga? Sooviks ilusaid vaateid ja ikka ronimist, siis millist rada valida ja kuin palju näiteks 8 tunniga läbi jõuab matkata?

Tänan Rein Reinhold. Võibolla oleks üldse kohe mõtekas hoida Genova poole ja minna matkama Cinque Terre radadele... Genovast ühistranspordiga sinna jõuda tundub päris raske. Tore oleks kui keegi veel annaks mõtteid. Natuke on veel aega plaane kokku panna.

https://loco2.com/destinations/barcelona-almeria-train 11 tundi ja umbes 93 eurot. Rongiga. Vuelinguga lend 1,25 tundi pakub soodsamatel päevadel otselendu 34,99 ühe otsa piletit.

Pariisis hop on hop off buss, hetkel 10% soodukat kui sul on kindlad kuupäevad teada. http://eng.bigbustours.com/paris/home.html?gclid=COLMo4mg1MsCFYIxcgodbyMAqw Arvan, et metrood ei maksaks ka karta. Väga mugav ja lihtne viis saada punktist A punkti B.

Hei. Meie sõitsime sinna BArcelonast rongiga. Rongijaamas ostsime komlekspileti rong, mis väljus Plaça Espanya, kus sa siis valisid ära kas mäkke lähed selle väikse rohelise rongiga või aero(köisraudteega)Montserrat-Aeri peatus. Minu arvates tasub ära osta edasi tagasi pilet rongile ja köisraudteele. Pileti hinnad http://www.fgc.cat/eng/bitllets_oci_turisme.asp See kollase kapsliga minek päris äge. Võib olla hirmutav kui kõrgust väga kardad.Auto parkla oli ka seal, kus algas köisraudtee. Aga rongiga minnes pead teadma, kus maha minna, sest aero pileti ostes ei saa sa rongiga sõita ja mäkke mineva rongi piletiga ei saa köisraudteega sõita. Barcelonast tulles köisraudtee peatus on enne kui mäkke mineva rongi peatus.Ära saad veel osta ka kloostri juurest veel ülespoole mäkke mineva santa joan ja santa cova koobaste pileti. Meie ostsime seal kohapeal santa cova rongi pileti. Lahedalt süstib nagu otse püstloodis mäkke. Seal on matkarajad , isegi kuni 10 km. Koobas muidugi on olematu, aga vaated on ikka väga ilusad. Tagasi tulime jala kloostrini umbes 3 km.ja siis jälle köisraudtee ehk cable car. Klooster on on tasuta. Söögi hinnad kohvikus nagu ikka turistikates. Valige kindlasti ilus ilm, mugavad riided ja jalanõud, ning päev möödub linnulennul.

Kohe on kevad ja võibolla on reisil veel käimata.Võin siis oma kogemusi natuke jagada. Kõik otsisin enne ise internetist välja. Kaardi saime ööbimiskohast, Oli ka kodust välja prinditud Google kaarte kaasas oma välja mõeldud marsuudiga, kindlasti saab kaarte ka infopunktist. Tänapäeva nutitelefonid on asendamatud. Korraks ööbimiskoha WIFI-s käia ja siis GPSiga edasi.Sagrada Familia oleks vist tore ette broneerida aja kokkuhoiu mõttes. Park Güelli tasuline osa oleks võinud isegi olemata olla. Muidugi park on ikka ilus. Monserrat klooster jättis kustumatu mulje. Planeerida sinna terve päev ja rong läheb kohale ja toob ilusti tagasi linna.KAs ma sinna 2 aastasega oleks läinud on muidugi küsitav. Suures kaubanduskeskuses ei käinud. Ööbisime samas linnaosas kus Sagrada FAmilia ja seal oli väikseid oma tänava poode, kus süüa osta küll ja küll. Kui šopata siis võibolla Rambla tänaval. Kuigi kaup on üsna ühesugune. Ah ja purskaevu Sõu tasub ikka kindlasti vaadata. Lõbustuspargis ei käinud, aga lapsega võibolla tasub minna. Ausalt öelda loomaaed on ka niru. Eelmise aasta lõpus läks delfiini Sõu maja loomaaias remonti.Võibolla nüüd on ilusam aga Leedus Palangas ja isegi Soome Tampere lõbustuspargis on delfiini sõu ka palju ägedam, aga kui enne näinud ei ole siis on kindlasti huvitav. Rand on linnas on omapärane. Ranna puhkuse jaoks aga on küll teised kohad, linnast väljas. Pühapäeval sai vanakraami turul käidud, umbes nagu Aunaste täika. Võibolla keegi saab siit natuke infot. Kui on mingit täpsemat soovi, võin ikka soovitada. Vastupidamist kõigile kes esimesi reisi samme teevad! Alati tundub et seda juba on küsitud, aga info võib ju olla aastast 2010. Kas see on alati adekvaatne enam. Päikest kõigile!

http://www.martinval.com/index.php/en/ Eelmisel aastal ööbisime. Kõik vajalik olemas. Asukoht ideaalne kui soovida Barcelona kesklinnas ööbida.Hommikusööki ei pakuta, aga kohti kus süüa on ümberringi tohutult. Julgeme soovitada kui soovid soodsamalt hakkama saada. Aga nüüd vist läheks ka linnast välja või isegi linna äärde. Ühistransport on väga odav( osta 10 korra kaart) ja metrooga liikuda linnas väga lihtne.

Infoks juuni 2015 Rongiga RER B. Lennujaamast CDG → Chatelet Les Halles → kesklinna maksis täiskasvanule 9,90, lapsele oli odavam vist 7 üheotsa pilet.

Käisime perega 3 päeva linna mööda juuni 2015. Eiffel- ostsime piletid netist mitu kuud enne ära, Jumalaema kirik- tasuta, tornis ei käinud, Arc the Triomphe-tasuta , üles ei läinud ja kella 10 ajal hommikul oli päris rahulik. Luxemburgi aed valmistas pettumuse, oli tuuline ilm ja ma ei saanud aru mida nad seal tolmus istuvad ja naudivad, ei mingeid ilusaid haljastus elemente ega lilli. Pompidoud vaatasime väljast- omapärane. KAtakombides seisime järjekorras 2 tundi(alla 17 aastased saavad isikut tõendava dokumendi alusel tasuta sisse (esmaspäeval oli kinni)- oli kah, aga kas see seda ootamist väärt oli ei oskagi kommenteerida. Sacre-Coeri kirik oli ilus ja vaade linnale tasub alati ära näha. Kui on võimalus kindlasti minna õhtul tuledes linna vaatama, sama kehtib Eiffeli tulede mängu kohta. Käisime ka Eiffeli vastas asuva Aquariumi ukse juures, lootes osta perepiletit
(mida saab ainult selle Pariisi kaardi alusel) siis tundus tavapilet nii kallis ja see aquarium nii väike ja niru, et ei läinudki. Armee muuseum- Napoleoni sarkofaagiga oli päris huvitav, aga tohutu ala kus läheb aega ja väiksemaid lapsi kindlasti ei huvita. Ega kolme päevaga väga palju rohkem ei jõuagi. Ah ja käisime selle rotilõksu poe aknaid vaatamas kus roti topised rippusid lõksude vahel- http://www.coolstuffinparis.com/julien_aurouze_and_co.php Muidu oli päris tore ja kui natuke nuputada saab ka väiksema rahakotiga Pariisi käidud.

juuni 2015 oli 2 tärni hotellis 0,99 päev-linnamaks

Lihtsalt infoks, käisime perega juunis Pariisis. Ei ole väga suured reisilised olnud, aga saime hakkama Pariisi transpordiga.Lennujaamast RER-B ga kesklinna. Pileteid sai osta kaardiga( huvitava rullikuga sai keelt valida)10 aastasel oli soodsam. Matkasime ainult kesklinna tsoonides 3 päeva ja kõige soodsam oli osta 10 piletikaupa osta ühistranspordi pileteid. Suurtes jaamades ümber istuda, mitte maa-alt välja tulla. Printida omale metrookaart kaasa ja kõik on väga arusaadav. NAtuke raskem oli aru saada kuhu poole see metroorong sõidab, aga näpuga järge ajada kaardilt ja kui istudki valele poole minevale rongile tuled järgmises peatuses maha, ning lähed teisele poole perroonile ja sõidad õigele poole. Peaasi et ei tule väravatest välja siis kaotab pilet kehtivuse. Ja seda et pilet hoida alles sõidu lõpuni on ka juba eelnevalt öeldud, sest mõnes kohas ei saa maa-alt välja kui pileti masinasse lased.Kui ei saanud aru, küsisime inglise keeles ja kõik üritasid vastata(kas või kätega kui keelt ei osanud)

Tampere lõbustuspark Särkänniemi on super mille jaoks tasub aega varuda terve päev.Kas see nüüd päris kesk-soome on aga seda tasub külastada.