Topeltmaksustamine booking.com-s

Tere

Olen päris palju kasutanud booking.com kaudu majutust. Tavaliselt on olnud kõik nii, nagu lubatud (va. Austraalias, kus ühene tuba oli mitu korda üksinda 4-ses või isegi suuremas toas). Ma ei ole muidugi maksmisi korralikult kontrollinud.
Seekord Ungaris peatusin mitmes kohas ja Janscar hotell oli mu meelest makstud, kuid seal vastati, et nad ei taha MITTE KUNAGI ettemaksu ja pidin maksma. Pärast nägin, et pangakontol oli 2 makset. Igaks juhuks küsisin booking´st, kas see on Janscari makse ja sain jaatava vastuse. Olen saatnud nii Janscarile kui bookingule 3 kirja, kuid ei mingit vastust ega tagasikannet.
Ilmselt tuleks ettemaksed välja printida, et segadust vältida.

Üldiselt ma arvan et pead bookinguga suhtlema, sest hotellidel on valik kas nad arveldavad ettemaksuna või kohapeal. Kui  Hotell on selle võimaluse sulgenud, siis EI  peaks saama teha ettemakset bookingus. On võimalik et bookingus on keegi seda kas kogemata muutnud või millalgi jätnud sulgemata. Seega ei saa hotell seda muuta. Nüüd bookingu ja hotelli vaheline arveldamine käib 1 x kuus. Enamasti on siis tegu tasaarveldusega. Hotellid maksava bookingule müügist % ja kui krediitkaardi makse võimalus on lahti siis kannab booking  vastavad summad peale % maha arvamist hotellile.

Nüüd sinu loo puhul peab booking selle loo hotelliga klaarima. Kui oled esitanud neile mõlemad makse tõendi / väljavõtte. Tõenäoliselt ta ei esita arvet ega ülekannet hotellile ja peab sulle tagastama kogu summa.
Veelkord seda juhul kui hotellil ON bookinguga säte et kaardimakse netis on suletud. Helista bookingusse ja nõua selgitust ja tagasi helistamist. Samuti pane kirja kõik  nimed kellega suhtled ja küsi tel. kes konkreetse asjaga tegeleb. Mitte see  nr kuu esmalt kellad. 
Jõudu. Ehk on abiks.

Tere epp13, Bookingu kohta on siin foorumis päris palju pajatatud. Olles ise majutusasutuse omanik ja ka Bookingu koostööpartner on minule antud olukord tavaline e. mõistetav. 

Annan sulle Booking Eesti kontaktid. Tegutsevad kiirelt ja korrektselt, pealegi eesti keeles.
6694904
6694905
6694900
Tallinn, Laeva tn. 2
Ikka Päikest.

päike12- kahjuks need telefoninumbrid ongi mõeldud majutusasutuste teenindamiseks, tavakliendid peavad ikkagi helistama 800-ga algavatele numbritele ja valima oma keele (eestikeelset veel ei ole) ning ootama kõneootejärjekorras.