päike12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

366 meeldimist
4 postitust
665 kommentaari
Viimased kommentaarid

Õige, soeta endale sputnik, saad lennata kuhu hing ihaldab.

Mida kiiremini saab kogu maailm vaktsineeritud, seda kiiremini seljatame koroona.

Mina vaktsineeriks kohe esimesel võimalusel.

Jah, lugesin kokku ning Bali kohta on tehtud Tripis ainuüksi 131 alapealkirja, millest iganes Bali kohta.

Kas tõesti ei leidnud sealt endale vastuseid?

@Buldoosa

Millisest dokumendi väljastamise õigusest sa räägid mis Eestil puudus? Ehk millist dokumenti polnud võimalik saada?

Mitte kellelgi ei ole kunagi keelatud minna ARK-i ja võtta endale rahvusvaheline juhiluba (papiraamat). Minul on see juba kolmas, ehk 3x3aastat.

Midagi ei ole jäänud ebaselgeks. Olen sellest isegi siin Tripis kirjutanud mõni aasta tagasi. Pole sõnakestki lausunud konventsioonidega liitumiste kohta. Olen sellest lihtsalt teadlik. Äkki said ka sina teada,et Tais võib seaduslikult sõita papiraamatut omades.

Minu küsimus oli Tur1st-ile, kus ta väidab, et papiraamatut ei olnud võimalik varasemalt väljastada.

Seepärast küsingi ka sinult, milliseid dokumente ei ole õigus Eesti riigil väljastada? Pean siin silmas rahvusvahelisi juhilube.

@E.T

Jah olin selliseid juhtumeid kuulnud, Eks see papiraamat oligi mõeldud selleks, et tavapolitseinik tee ääres ei tea millistel maadel on see lubatud. Ennast on päästnud vähemalt korda kümme.

Kui oleks juhtunud mingi õnnetus, siis oleks p...

E.T

See on küll hea uudis. Tuleb välja, et kellel Tais papiraamatud taskus on kõik seaduspärane. Juurateadlased saavad ka muude piletitega hakkama.

Tean seda väga hästi. Ka ameerikas ei kehtinud Eesti siseriiklikud ega rahvusvahelised juhiload  seda juriidiliselt.

Olen aastaid saanud rahvusvaheliste (papiraamatuga) juhilubadega läbi Tais. Mis ei ole seaduspärane. Piisab ainult taskust väljavõtta. Samas on trafitud neid kellel ainult tavalised load.

Lihtsalt küsisin miks varasemalt ei olnud võimalik papiraamatut  VÄLJASTADA , mitte seda kus see kehtib. Seda tean ma isegi.

Tur1st.

Miks ei olnud varasemalt võimalik papiraamatut väljastada?

Lisatud: Papiraamat kehtib 3 aastat ja mul on juba kolmas raamat. Tais olen sellega alati hakkama saanud. Kaasas ka muidugi "päris" juhiload.

Eesti õiguskeelsussõnaraamat pakub vastele tibla-venelane. Mida mina olen valesti öelnud?

veigo

Trip.ee kasutustingimuses on selgelt kirjas :Palun kasuta postitustes ilusat emakeelt.

Millist emakeelt see tibla kasutab ja kellele see ropendamine meeldib? Kas sulle, või on ta ise toimetuse liige, et tema kirjutusi ei kustutata?

veigo

Äkki mõni moderaator ikka julgeks öelda, miks minu kirjutis dim123 kohta kustutati?

Miks üks tibla võib siin ropendada ja laiutada, ning meie riigi kohta halvasti öelda, aga kui mina julgen midagi öelda, siis minu kommentaarid kustutatakse?

Kas sellist Trippi tahategi?

Mis Bookingu % puutub, siis Tallinnas on see 20%, ja maapiirkondades alates 15%, kuni lõpmatuseni. Ehk kui nähtavaks tahad oma maj. asutust teha, siis tuleb neile  rohkem maksta.

Ma küsisingi "haaletaja" käest millist dialüüsi tehakse tema väite kohaselt 4x päevas?

Väga võimalik, nii see alati kahjuks pole,et inimene endale ilma abita dialüüsi teeb. Peritoneaaldialüüs on võimalik teostada kodus. Hemodialüüs (mis oli ka minu sõbral), sai teha ainult haiglas. Kahjuks on mõlemil suured ohud.

haaletaja:

 Ega sa äkki ei aja segamini insuliini süstimisega, seda tehakse küll kuni 6x päevas. 4x päevas teha dialüüsi(verevahetust)?  4xpäevas dialüüsi, utoopia!  Dialüüsi ei tehta üle 3x nädalas, max. . Dialüüs on ikka täielik verevahetus.

On küll võimalik. Aasia kohapealt olen skeptiline, aga euroopas pole probleemi. Väga suur töö on selles osas raviarstil, kes peaks kokku leppima haiglaga, millises riigis ,linnas viibid. Sinna saadetakse ka kõik vajalik edasiseks raviks.

Lisatud: Ise olin koos oma sõbraga 3a. tagasi Barcelonas. Sama asi, 2x nädalas käisime haiglas. Loomulikult vajas ta pärast dialüüsi tuge.

Lisatud: Mäletamist mööda oli ka valikus Kanaari saared, mis oli arstidel lihtne kokku panna.

tyyna

Olen oma töö iseärasuse tõttu andnud 3 proovi. Tahaks ka teada miks peaks andma vereproovi?

bdsm

Tule taevas appi, lubasid ju Tripist lahkuda. Aga ära tee seda, loodame ikka arstide abile, kes sind lõpuks aitavad.

Tavalise reisitõrke kindlustusega ei saagi nt. pandeemia puhul raha tagasi.

Minul oli tehtud Seesam kindlustus, koos laiendatud  reisitõrkega. Jõudsin seda teha vahetult enne pandeemia puhkemise väljakuulutamist. Mai alguseks olid kõik kulutused (lennud, hotellid) kaardil tagasi.

Sellepärast kasutangi kindlustusmaaklerite teenust, sest saan otse esitada oma soovid ja nemad otsivad mulle vastava kindlustuse.

See ei ole odavaim variant aga ka maaklerid tahavad palka saada, kes viitsib kindlustus tingimustesse süveneda, andku minna, eks elu õpetab,

tyyna,.

Küsigi seda kindlustusmaakleritelt, kes sellist kindlustuskaitset pakub.

bosser

Järelikult sul ei olnud tehtud reisitõrke laiendatud kaitset.

tyyna

Kõige lihtsam on see, kui küsid seda kindlustusmaakleritelt. Googeldades on neid hulgim.

Maliliisu

Praegu reisi aastaks etteosta, on nii ja naa. Kui hind on hea siis tasub. Samas raha tagasi saamise tagab ainult selle vastu kindlustamine. Neid kindlustusfirmasid on juba mitmeid turul tagasi kes selle garanteerivad. Vahet pole kellelt osta, tähtis on kindlustus. Ise eelistan läbirääkimisi reisifirmaga otse, mitte vahendajaga.

LiisM.

"Vanasti kui kõik paberil käis ja korraldajad Tallinnas asusid? Kas kõik korraldajad asusid ainult Tallinnas?

Elan Tartus, olen 57a vana. Ainukene kord pidin 1989a. käima Moskvas Kanada saatkonnas viisat tegemas. Reisinud olen 35a.  Pole kunagi pidanud elukoha tõttu paberite pärast Tallinna sõitma.

Pole mingit vahet, kui reisimine ebaõnnestub, või ei saa/taha minna, kui sul puudub selle vastu KINDLUSTUS. Siis on p......!

Liisa H

Soovitan sulle Credo Kindlustusmaaklerid OÜ.

Ise olen kasutanud u. 10 a. ja igati rahul. Esita oma soovid ja saad erinevate firmade pakkumised, millest valid meelepärase.

SEE EI OLE REKLAAM JA MINUGA SEOTUD!

Mine kooli, õpid lugema ja kirjutama.

Liisi Laanemäe

Reisiblogi on alati tore lugeda, kui ta on hästi, mitte päevikuvormis kirjutatud. Matkaautodega reisimise populariseerimises pole ka mida paha öelda. Kas nüüd matkaautoga reisimine on turvalisem kui kuskil metsatalus, puhkemajas, motellis, apartmendis jne. on küsitav.

Pean ise juba 19a. majutusasutust L-Eestis, järve kaldal, samuti tegelen matkaautode ja haagissuvilate rentimisega. 

Trip.ee-s on hulgim majutusasutuste ja igasuguste muude reisitarvete  müüjat, kas hakkame ka iseendale reklaami tegema?

Häiris mind see, et üks matkaautode rentimisega tegeleva firma juhatuse liige võttis nõuks hakata siin, kirjutades blogi, ka oma firmat reklaamima.

LiisM. Vabandan, et ei süvenenud nimedesse.