päike12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi
227 meeldimist
3 postitust / 428 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina ei kõhkleks hetkegi, kui valikus on hotell transiittsoonis, või 14 tundi Sheremetjevo lennujaamas. Võtaks hotelli.

Pileti muutmisel oli väga suur vahe, kas läbi vahendaja või Aerofloti, kelle lennud need on. 

Esiteks, läbi vahendaja oleks pidanud juurde maksma.
Teiseks, kui Sul oleks olnud otse Aeroflotist ostetud, oleks majutatud Sind transiittsoonis hotelli.

Riskid on alati kordades muudatuste puhul väiksemad, kui ostad lennufirmalt otse.

Pikemad lennud ostan alati otse lennufirma käest, vajadusel on kellega suhelda.

Tee igaks-juhuks viisa, äkki seda hotelli sulle ei pakuta. Sheremetjevo kõrval kohe mitu hotelli, 14 tundi lennujaamas, no ma ei tea.

Lisatud:
Kui Aeroflot muutis  tagasilennu Sinu nõusolekul hilisemaks 14 tundi, ei anna Sulle keegi mingisugustki hotelli. Olid ju selle vahetusega nõus.

Sõidan seda vahet palju. Tund on ikka sellisel kellaajal väga nibin-nabin.

Pakun, et 1,5 h. on normaalne. Aga ega ringi mööda ka ei võida, sest rekka on rekkas kinni, mööda ei saa.

Ma isegi erinevatest portaalidest ei leia sellist hotelli. Kas nimi on ikka õigesti kirjutatud?

tinz1

Järelikult ei ole sa kunagi Songkran festivali ajal Tais viibinud, muidu oleksid aru saanud mida albert999. vihma/vee all mõtles.
Aga vaata järele.
Päikest.

Kui ikka on tõsine hirm, et päikest ei näe, mina jätaks reisi ära.

Ira Lepp.

Tundub, et kirjutad AM juhilubade kohta, need on kuni 50 cm3.
Buldooza jutt on õige, pole mina nii väikese kubatuuriga Tais näinud, veel vähem tänavapildis. Tavaline ikka Honda Click, 125cc.

Ilma lubadeta sõidu eest maksad kohapeal 500 bahti. Kannab sind registrisse ja 24 h. võid sõita, ilma uuesti traffi maksmata. Seda ka siis kui load on, aga pole A kategooriat.

Minul pole keegi eales, rolleri rentimisel küsinud juhilube.

Arvesta sellega, et lubadeta maksad  500 bahti, ilma kiivrita + 500 bahti. Kiivrit peab seaduse järgi kandma ainult juht, soovitan soojalt, mõlemale kiiver pähe.

Margus Nurmik,

Ära seda 150cc rollerit ikka kõigile soovita. Üsna terav teine. Sina, mina sõidame sellega, aga suurem enamus sõidab ikka Honda clickiga. Asjalik rollu.
See kas enda reisidokument e. pass anda mingi rollu eest panti, on sinu isikliku sisetunde küsimus. Mina pole 15.a jooksul seda kunagi teinud ja ei tee ka edaspidi. Kiiver kindlasti pähe ja särk selga, kaine meel ja kõik laabub.
Kui politsei ei "nokkinud" siis muidugi ei olnud vaja lube näidata.
Päikest.
improved: jõudsid rollu osas ette.

Rentisin veebruaris kolmest erinevast kohast rollut. Lube ei küsinud keegi, jätsin neile  värvilise koopia passist. Võib-olla mõjus hästi, et värviline, muidugi ma ka juba soliidses eas.

Rahvusvahelised load ei ole jah kehtivad, nagu näiteks sakslastel jne. on kehtivad.
Rahvusvahelised load kehtivad ainult koos Eesti siseriiklike lubadega. Minul on aidanud, kui kõigepealt esitan rahvusvahelised ja siis kohmitsen otsides eesti lube, on vaadatud ainult esimesi ja lastud edasi sõita.

Kui sõidad rollut, siis mulle randadest meeldib Patongist põhja: Karon beach lõpp, Surin beach (nii ja naa), Surinist järgmine, Bang-Thao beach keskel, see on minu lemmik ,sest sealt lähen ma kalale, nii juba mitmeid aastaid.

Patongist lõunasse:  Kata Noi beach, Naihan Beach.
Olen käinud Phuketil väga paljudes randades, aga need on jäänud minu lemmikuteks.
Elanud olengi enamjaolt Patongis, sel aastal Kamalas, kui viibin Phuketil.
Kui sõidad rollut, pole vahet kus Phuketil elad.

Kodutöö tegemata, hinne 2 .  Phuketi kohta on Tripis kirjutatud väga palju. Kriblan Sulle veidikene, aga ei ulata kandikul.

Märts-aprill-mai on kõige kuumemad kuud Phuketil. ( vaata, weather in Phuket). Olen olnud märtsi lõpus, enam ei lähe, sest kuumus tapab. Vihma võib tulla, siis korralikult, aga ainult tund aega.
Rahavahetusest ja kurssidest oli mõni nädal tagasi Tripis suur arutlus. (otsi).
Kui raha on palju, on ATM kõige õigem valik. Rahavahetuse putkasid on Patongis iga 100m tagant, kõigil kursid aknal ja ei mingit tüssamist.
1300eur kahele, 11 päeva tuleb normaalselt, ilma laristamata välja, jagate ju ka majutust. 
See, et sõidad rollut, on suur pluss ja kokkuhoid, see annab Sulle vabaduse valida randade vahel, samuti sõidad läbi delfinaariumid, loomaaiad, Big Budha, jne. Phuketil on u.40 randa ja Patong beach on neist saast. 
Saada sõnum.

Tere Andres.

Tore lugeda, et Teil reis õnnestus.
Minu jaoks jäitegi ainukesteks eestlasteks Tais. Teiega kohtusime  Kamala rannas, olite just siis reisi algusfaasis.
Ise käisin vahepeal nädala Põhja-Tais. 

Hilinenud pagasit ei pea kunagi jääma kuhugi x lennujaama ootama. Sina reisid ikka edasi . Pagas tuuakse sulle järele. 

Kui saabusid tagasi reisilt läbi Soome, Eestisse (ja see on sinu elukoht) ei kompentseeri sulle keegi midagi.
Kui see pole sinu elukoht, siis teatud aja möödudes, ostes hädavajalikke tarbeid, kompentseeritakse  teatud kulud (vaata kindlustust).

See, et lasid pagasi pärast, oma tagasituleku piletid tuulde, oli Sinu valik ja ei kuulu mingisuguse kompenseerimise alla. Ikka juhtub.

Elagu muusikud ja nende kõnepruuk.

Väga Tallinna kesksed olete. Tundub, et ainult sealt reisitakse. Elan Lõuna-Eestis ja minul pole vahet (kilomeetritelt) kas Tallinnast v. Riiast. Küll on Riias autoparkimine odavam. Näit öised lennud.

Kui tallinnlased on varmad pakkuma reise Soomest, siis Läti, ka Leedu jääb tahaplaanile.
Minule tuleb tunduvalt kallim lennata Tallinnast, veel kallim Soomest.
Pealegi ei selgitanud küsija, kust reisi alustada soovib.

Lisatud:Ka minu enamus, Pärnu tuttavaid lendavad aastaid Riiast. Kasutavad meelsasti Aerofloti teenuseid. Parkimine Riia lennujaamas 72eur kuu, valvega parkla, talveriided jätad autosse jne.

Mariell

Miks peaks lendama Tallinnast Riiga. Kas Riiast ei sobi otse lennule minna?

kunnar

Muidugi on 0 omavastutus, rendifirmade lisateenistus. Ise aga ei kujuta ette kui poleks võtnud 0 omavastutust e. täiskindlustust,  mida oleks pidanud maksma Nizzas (peeglit polnud hommikul küljes) ja Salous (sõideti sisse tagatiiba)
Olen aastaid võtnud kindlustuse Avis Eesti kontorist, 0 omavastutusega (ei reklaami), seda sellel lihtsal põhjusel, et saan siin kõik paberid aetud. Olen Avis Preferred klient, mis tähendab, et kõik rendiks vajalikud dokumendid on eeltäidetud. Võtan auto ja ei huvita üldse, mitu kriimu tal peal on.
Septembris WRC ralli ajal Marmarises on kahjuks teisiti. Avisest saan küll auto, aga 0 omavastutusega,  tegelevad türklased. Läheb põnevaks, õnneks olen paar päeva ennem kohapeal, kui autot vaja läheb ja eks siis näeb.
 
Lisatud: Minul on autot vaja puhkusel olles. Ei jõua mina neid kriime ja varjamata puuduseid näha ja leida. Ei hakka ka öösel autot valvama. Pole ka jurist,et hakata nendega hiljem kemplema. Sellepärast rendingi, tõenäoliselt kallima, aga kindlama variandi, siit Eestist.

Eelmisel aastal oktoobris WRC rallil Salous, sõideti hotelli ees öösel, korralikult sisse tagatiiba. Auto oli võetud kogu sealviibimise ajaks, siis ei hakanud politseiga jändama, seda enam ,et autoga sõitmist see ei seganud.

Auto oli võetud Avisest, 0 omavastutusega.
Tagastamisel juhtisin vastuvõtja tähelepanu juhtunule, lõi ainult käega.

Külastage väljaspool Barcelonat, Santa Maria de Montserrat Abey, minge ülesse kindlasti Cable car"iga saate suurema elamuse. Olen ka autoga mäkke sõitnud aga see polnud nii muljetavaldav. Barcelonast on erinevaid viise ja trippe sinna jõudmiseks.

Kolm aastat tagasi Suvarnabhumi lennujaamas, edasilennul Phuketisse parandas Tai näitsik sõbral nime ära. Jürist sai Jueri. Vibutas ainult sõrme ja ütles, et nii ei tohi kirjutada.

Vabandad küll, aga miks see tekst on inglisekeelne?