Viimased kommentaarid

Olen Borneol käinud 3x, ükskord ööbisin KK-s (lähedal) siin: http://www.nexusresort.com/, kuid hind vist soovitust veidi kallim (sõltub muidugi kuupäevadest). Samas olen ka ööbinud kesklinnas ja rannas mõnulenud Tunku Abdul Rahman'i rahvuspargi saartel (linna vastas).

Tundub, et küsija sai sihtkoha valitud.

@Piretx, väike märkus- suvel ei ole Vahemeres soe vesi igal pool garanteeritud, sest esineb samasugune upwellingu protsess (süvakerge) nagu meil Põhja-Eesti randades. Probleem just Costa del Sol-is ja läänetuulega (meil P-Eesti randades idatuul süüdlane). Vahe selles, et kui meil langes juuli lõpus-augusti alguses näiteks Stroomi rannas veetemperatuur +3-4 kraadini, siis C. de Sol-is +16-17 (olles näiteks paar päeva varem idatuulega +21-22).

päike12- kahjuks need telefoninumbrid ongi mõeldud majutusasutuste teenindamiseks, tavakliendid peavad ikkagi helistama 800-ga algavatele numbritele ja valima oma keele (eestikeelset veel ei ole) ning ootama kõneootejärjekorras.

Soojalt soovitan ja ka lapsele peaks väga meeldima: https://www.xelha.com/ Looduslik akvaarium, võib ennast kilpkonnaks snorgeldada+igasugu muud tegevused. 

Cozumel on, jah, hea koht sukeldumiseks. 

Jah, ihi Bupa ka. Olen seda kasutanud (oli aastane kindlustus 1 kuu piiranguga) ja maksti ilusti välja eraarsti juures käimine.

Sõitsin koos koeraga läbi Euroopa (Gibraltarist Tallinnani) Citroen Berlingoga. Ruumikas ja nunnu, hea sõita kalale või golfama:)

In my opinion- 4 or 6. But if you sell just a entry ticket this is not considered as a package. The package, for example, is a entry ticket combined with the accommodation. 

Kui ainult London Eye'i piletit, siis ei ole pakettreis, aga kui koos lennupiletiga- siis vist on.

Alates 1. juulist 2018 on pakettreisiga tegemist näiteks ka juhul, kui:

  • reisija ostab ühest müügikohast kaks või enam eri liiki reisiteenust samaks reisiks ning need reisiteenused on valitud enne, kui reisija on andnud nõusoleku maksmise kohta ehk tegemist on ühe broneerimistoiminguga.
  • pakutakse, sõlmitakse leping või võetakse selliste reisiteenuste eest tasu ühtse või koguhinna alusel.
  • selliseid reisiteenuseid reklaamitakse, pakutakse või nende suhtes sõlmitakse leping, kasutades nimetust „pakettreis“ või sellesarnast nimetust, mis viitab asjaomaste reisiteenuste tihedale omavahelisele seosele.

Kesk-Ameerikast Costa Rica või Belize, Lõuna-Ameerikast aga Uruguay (rahulik+rand).

Mind jälle huvitab, et kas kajutis on mingi laud või miskit sarnast, mis oleks piisavalt sile, et saaks triipu tõmmata? Või kus on kohad laevas, kus saaks rahulikult "jointi" kimuda? Ja kui ma siis kajuti vett täis lasen, siis kas on ukse all mingi pilu, kuskaudu vesi võiks koridori vuliseda?

Kuid inimesi ei tundu olevat:)

P.S.  Olen ise seda riiki 2x külastanud, paraku nõuka ajal.

Inkognito- ei maksa sellist ebaõiglast üldistust teha, et "eesti firmadega alati probleemid". Esiteks, probleeme esineb kõikjal ja ka iseseisvalt reisi bronnides, teiseks on vastupidiseid- positiivseid- näiteid, kus reisifirma tegutsemine on reisijad päästnud reisi tuksi minekust. 

Minul ei õnnestunud MID-i kasutamine Brasiilias ja Vanuatul, kuid SMS vist nendes riikides ikka töötas, vähemalt moblaoperaatori tervituskõned tulid rõõmsalt sisse:)

Lp maree, kus Hispaanias 2013.  a lund ja lörtsi sadas mai lõpus? Tõsi, aprilli viimastel päevadel (2013. a) tabas ebaharilik külmalaine mitmeid Hispaania provintse, sadas tõesti lund riigi põhja-ja keskosas. Ja mägedes.

Olime väikese seltskonnaga veebruari (mitte käesoleva aasta) alguses Gambias. Nii ookeani kui ka basseinivesi olid ikka väga ujutavad. 

Oli vist Chill Skybar. Meil olid sandaalid ja lühikesed püksid. Asi selles, et baar kui selline polnud eesmärgiks, aga kuna juhtusime mööda minemast, siis arvasime, et läheme teeme mõned pildid katuselt tuledesäras Saigonist, aga allkorruse liftist kaugemale ei jõudnud. Saime aru. Läksime ühte teise, kuhu lasti. Nime ei mäleta, aga jõin väga nämma jäätisekokteili ja sain suurepärased fotod hilisõhtusest linnapanoraamist.

Käisime giidiga sõjamuuseumis (põhiliselt Vietnami sõja koledustele pühendatud)- http://warremnantsmuseum.com/ , ja Cu Chi tunnelites, kust sõja ajal kommud -vietkong- ennast varjasid ja jänkisid kimbutasid. Viimastes sai ka ise roomata lühikese jupi. Huvilised said lasketiirus kõmmutada sõja ajal kasutusel olevatest käsirelvadest. Teise giidiga tripi tegime Mekongi deltasse (ühepäevase). Omal käel kolasime ka linnas ringi, kusjuures ühte Saigoni kuulsasse katusebaari ei lastud meid sisse, kuna polnud vastavalt riides. Teise, vähem pretensioonikasse, siiski lasti. "Randusime" 3-päevaks Mui Ne-s, kuhu minibussiga loksumine võttis aega 6 tundi. Ho Chi Minh-st edasi sõitsime rongiga Hanoisse, sealt hiljem lennukiga juba Luang Prabang'i (Laos) ja sealt omakorda lennukiga Siam Rep'i (Kambodža), kust hiljem maad mööda Taisse.

Olen ka läinud hilisõhtul kohale, et varajasele lennule jõuda. Magasin magamiskapslis, hommikul jõin rahulikult kohvi ja jälgisin, kuidas pakettreisijad turvakontrollis tunglesid:) Elan, muideks, Tallinnas.

Aga proovige mõnda varjupaika, näiteks http://www.pawsmauritius.org/index.php/services/shelter
Neid peaks veel olema.

Reisibüroo kaudu bronnides ikka lennufirma reeglid. Olen teinud grupibronne Qatar'iga, KLM-ga, Iberia'ga, Norweigan'iga, kadunud Estonian'iga jne. Ei ole nii, et mida rohkem, seda kallim, vaid kallidusest tuleneb paindlikkus- kui teed bronni näiteks pool aastat ette 20-le inimesele, siis ei tea tihti, kas näiteks 5 kuu pärast keegi otsustab ümber, või tuleb reisija vahetus või jääb keegi tulemata. Grupibronni puhul maksad harilikult alguses 20% depot, siis tavaliselt kuu enne reisi ülejäänud summa ja annad reisijate nimed (mõnikord ka paar nädalat ennem reisi). Otse lennufirma kodulehelt või mõnest muust portaalist näiteks 20-le inimesele Uus-Meremaa piletite ostmine eeldab, et raha on kontol olemas, või siis reisijad välgukiirusel kannavad selle üle. Ja riski, et 5 esimest saavad "hea hinna", aga siis järgmistel läheb hind juba ülesse. Grupibronnil hind üks, kõigepealt saadetakse hinnapakkumine ja kui sobib, teed ülekande, st deposiidi.

Olen üsna mitmel korral vajanud grupipiletit, kuna tihti plaanin paari sõbraga minna, kuid kokku tuleb meid tihti üle 10-ne, kui reisiuudis levib:) Näiteks käisime nii Brasiilias, Tansaanias, Vietnamis, ja mujal. Alati teen grupibronni kas otse lennufirmaga või lasen selle teha reisibürool. Jah, hind tuleb mõnevõrra kalllim, kuid ei pea kohe nimesid sisestama, maksad tavaliselt 20% deposiiti ja kogusumma mõned nädalad enne reisi. Kui keegi jääb haigeks, vm põhjus ning ei saa tulla, saad tasuta nime vahetada ja tavaliselt saad paar piletit ka tasuta tühistada. Igal juhul valin selle variandi ja meelerahu tagatud.

No mis ma oskan kosta. Läks vaja, kui olin Hispaanias ja lendasin Indo-Hiinasse. Hind oli OK, kehtib EL-residentidele, erinevad paketid. Loe arvustusi neti-avarustest (Tripadvisor, jne). Mu endal vaja ei läinud, st kindlustusjuhtumit ei tekkinud. Olen kasutanud ka IHI-Bupa't, kes plekkisid kinni kõrvaarsti külastuse.