Viimased kommentaarid

Olen elanud nii Portugalis (Algarves) kui ka Hispaanias, üle 10 aasta kokku. No ei ole mitte kohe nii, et Hispaanias liivarandu pole. On ja palju. Nii põhjas kui ka lõunas. Ka Hispaania Atlandi poolne edelarannik kuni Portugalini välja on üks väga heade liivarandade jada.

Mis puudutab paremat inglise keele oskust Portugalis, siis see on tõsi. Piisab, kui vaadata telekat või käia kinos Portugalis: filmid originaalkeeles ja all subtiitrid, Hispaanias aga kõik dubleeritud.

havoc, meie tegime Horombost kõrgemale ronimist u 500 m, nii 4200 peale. Andides Lõuna-Ameerikas olen ka korduvalt matkanud: kui ronisime Aconcagua't (6962 m), siis esimene aklimati päev oli esimeses laagris (Confluencia) 3400 m kõrgusel, kust tõusime 600 m ülespoole ja siis jälle alla 3400 m peale laagrisse magama, ülevalpool tuli neid laagreid ja aklimatipäevi veel. Samas olen lennanud Peruu pealinnast Lima'st, mis merepinna kõrgusel, Puno'sse Titicaca ääres(pea 4000 m) ja siis oli väga paha olla terve öö ja nõrkus järgmisel päeval. Vabandust off-topicu pärast, sest jutt ju Kili-st!

havoc annab asjalikku nõu, va -ühepäevane aklimatiseerime ei anna teile midagi. Kui teil on looduse poolt kõrguse taluvus, siis saate tippu, kui ei ole siis aklimatisseerimispäev teeb asja ainult halvemaks.

Ka ühepäevasest aklimatist on tavaliselt kasu (tõsi, palju sõltub organismist). Mägimatkajate kuldreegel ütleb, et matka kõrgel, maga all. Aklimatipäeval tehakse matk kõrgemale ja tullakse alla magama. Ideaalis peaks 3000 m-st ülespoole matkates tegema puhkepäeva iga 900-1000 m järel. Kili näitel, et kui esimene aklimatipäev (kui on) on Marangu raja näitel Horombo hüttides 3700 m kõrgusel, siis teine puhkepäev võiks olla Kibo hütis 4700 m kõrgusel, aga seal ei puhata pikalt, vaid keskkööl asutakse tipu poole rühkima.

Meie sõitsime Koh Changist Bangkoki minibussiga, mille tellisime suvalisest reisi-putkast tänaval (Koh Changil). Bussi hinnas ka praamipiletid. Saarele tulime ka minibussiga, aga seda Siam Rep'ist (Kambodža).

Olen roninud 2x Marangu rada ja mõlemil korral üks aklimati päev Horombos nagu sumsarr siin eelnevalt soovitas. Kili paketi tellisin ette ära esimesel korral ühest Keenia firmast (reis hakkas Keeniast), teisel korral aga Moshi's (Kili all) asuvast firmast. Täpsustan veel, et mõlemil korral sisaldasid paketid ronimisjärgset 4-päevast safarit erinevates rahvusparkides ja sama pikka rannalebo Sansibaril.

Tallinna lennujaam ju nii nunnu, lähengi sinna tihti soovitatust veidi varem, et juua rahulikult kohvi ja sirvida mõnda "raamatukokku" jäetud raamatut. Muideks, olen läinud ka eelmisel hilisõhtul, kuna lend väljus väga vara. Magasin magamiskapslis, hommikul jõin kohvi ja vaatasin, kuidas rahvast kinnikiilunud (väljusid hommikused tšarterid) turvakontrollist saabusid esimesed väsinud nägudega reisijad. Tõsi, see magamisvariant ei sobi lapsega reisimisel.

Viibisime Madagaskaril ühe nädala septembris. Kahjuks ei olnud see maailma suuruselt neljas saar meie seekordse reisi lõppeesmärk, seepärast ka nii vähe aega. Võtsime nädalase täistripi firmast GMT+3 (Great Madagascar Tours), http://www.great-madagascar-tours.com/

Reisisime kahekesi ja maksis 620 €/nägu. See sisaldas inglise keelt kõnelevat autojuht-giidi (rahvusparkides olid omad giidid) koos džiibiga, kesklassi hotelle (ja bangalosid) hommikusöökidega (söök on iseenesest väga odav), paadisõitu Pangalanes'i järvel, rahvusparkide sissepääse ja giide. Sõitsime idarannikule ja tagasi märksõnad Akanin'ny Nofy, Palmarium'i reservaat, Andasibe/Mantadia Rahvuspark. Nägime päevaseid ja öiseid leemureid nagu sifaka, indri (salvestasime nende vaalalaulu-sarnast "hüüdu"), bambusleemur, aye-aye, jne), erinevaid kameeleone, linde, putukaid, taimi. Tripp algas vastuvõtuga Antananarivo lennujaamas ja sinna ka meid "tagastati". 

No mõni vist ikka on:) Paraku Kagu-Aasias olen kasutanud "turistikaid". Kunagi töötasin Emiraatides, siis sai u kord nädalas Pärsia lahel püütud barrakuudasid ja ka marliine. Kalastanud olen veel nii lääne-kui ka ida-Aafrikas, Kesk-Ameerikas, jm-l.

Olen Sansibarile nii lennanud kui ka seda kiirlaeva kasutanud. Laev topitakse kohalikke triiki täis, samas on teisel korrusel konditsioneeri ja telekaga nn lennukiistmetega mõnus salong.

Olen Borneol käinud 3x, ükskord ööbisin KK-s (lähedal) siin: http://www.nexusresort.com/, kuid hind vist soovitust veidi kallim (sõltub muidugi kuupäevadest). Samas olen ka ööbinud kesklinnas ja rannas mõnulenud Tunku Abdul Rahman'i rahvuspargi saartel (linna vastas).

Tundub, et küsija sai sihtkoha valitud.

@Piretx, väike märkus- suvel ei ole Vahemeres soe vesi igal pool garanteeritud, sest esineb samasugune upwellingu protsess (süvakerge) nagu meil Põhja-Eesti randades. Probleem just Costa del Sol-is ja läänetuulega (meil P-Eesti randades idatuul süüdlane). Vahe selles, et kui meil langes juuli lõpus-augusti alguses näiteks Stroomi rannas veetemperatuur +3-4 kraadini, siis C. de Sol-is +16-17 (olles näiteks paar päeva varem idatuulega +21-22).

päike12- kahjuks need telefoninumbrid ongi mõeldud majutusasutuste teenindamiseks, tavakliendid peavad ikkagi helistama 800-ga algavatele numbritele ja valima oma keele (eestikeelset veel ei ole) ning ootama kõneootejärjekorras.

Soojalt soovitan ja ka lapsele peaks väga meeldima: https://www.xelha.com/ Looduslik akvaarium, võib ennast kilpkonnaks snorgeldada+igasugu muud tegevused. 

Cozumel on, jah, hea koht sukeldumiseks. 

Jah, ihi Bupa ka. Olen seda kasutanud (oli aastane kindlustus 1 kuu piiranguga) ja maksti ilusti välja eraarsti juures käimine.

Sõitsin koos koeraga läbi Euroopa (Gibraltarist Tallinnani) Citroen Berlingoga. Ruumikas ja nunnu, hea sõita kalale või golfama:)

In my opinion- 4 or 6. But if you sell just a entry ticket this is not considered as a package. The package, for example, is a entry ticket combined with the accommodation. 

Kui ainult London Eye'i piletit, siis ei ole pakettreis, aga kui koos lennupiletiga- siis vist on.

Alates 1. juulist 2018 on pakettreisiga tegemist näiteks ka juhul, kui:

  • reisija ostab ühest müügikohast kaks või enam eri liiki reisiteenust samaks reisiks ning need reisiteenused on valitud enne, kui reisija on andnud nõusoleku maksmise kohta ehk tegemist on ühe broneerimistoiminguga.
  • pakutakse, sõlmitakse leping või võetakse selliste reisiteenuste eest tasu ühtse või koguhinna alusel.
  • selliseid reisiteenuseid reklaamitakse, pakutakse või nende suhtes sõlmitakse leping, kasutades nimetust „pakettreis“ või sellesarnast nimetust, mis viitab asjaomaste reisiteenuste tihedale omavahelisele seosele.

Kesk-Ameerikast Costa Rica või Belize, Lõuna-Ameerikast aga Uruguay (rahulik+rand).

Mind jälle huvitab, et kas kajutis on mingi laud või miskit sarnast, mis oleks piisavalt sile, et saaks triipu tõmmata? Või kus on kohad laevas, kus saaks rahulikult "jointi" kimuda? Ja kui ma siis kajuti vett täis lasen, siis kas on ukse all mingi pilu, kuskaudu vesi võiks koridori vuliseda?

Kuid inimesi ei tundu olevat:)

P.S.  Olen ise seda riiki 2x külastanud, paraku nõuka ajal.

Inkognito- ei maksa sellist ebaõiglast üldistust teha, et "eesti firmadega alati probleemid". Esiteks, probleeme esineb kõikjal ja ka iseseisvalt reisi bronnides, teiseks on vastupidiseid- positiivseid- näiteid, kus reisifirma tegutsemine on reisijad päästnud reisi tuksi minekust. 

Minul ei õnnestunud MID-i kasutamine Brasiilias ja Vanuatul, kuid SMS vist nendes riikides ikka töötas, vähemalt moblaoperaatori tervituskõned tulid rõõmsalt sisse:)

Lp maree, kus Hispaanias 2013.  a lund ja lörtsi sadas mai lõpus? Tõsi, aprilli viimastel päevadel (2013. a) tabas ebaharilik külmalaine mitmeid Hispaania provintse, sadas tõesti lund riigi põhja-ja keskosas. Ja mägedes.