marks66

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

234 meeldimist
72 postitust
1131 kommentaari
 

79 külastatud riiki, 41% maailma 195st riigist

84 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kuskil 15 aastat tagasi jäime ühes Lõuna-Aafrika rahvuspargis öösel lahtise džiibiga kuivanud jõesängi põhjapidi kinni. Istusin tagaistmel ning mingil hetkel tundsin, et džiibi kõrval, nii paari meetri kaugusel, mind keegi jõllitab. Keerasin oma digiseebika pimedusse ja vajutasin nupule. Käis välk ja pärast mida miskit suurt kargas eemale jõeäärsesse võssa. Pärast fotokast pilte sirvides avastasin, et olin jäädvustanud ühe suure isalõvi lauba koos laka ja kõrvadega ning ühe silma kulmukaarega. Oli teine olnud õige lähedal.

USA teemast küll mööda, aga kui juba laristamiseks läks...Mõned head aastad tagasi pidas mind Lõuna-Hispaania teel kinni politsei ja küsis: "kas oled joonud?", vastasin, et "ma ei joo" (mis ka tõsi). Sellepeale politseinik viipas sõbralikult ja ütles, et sõida edasi.

"Minu Jakuutia", "Minu Amazonas" ja "Minu maailmameri". Viimase raamatuga on huvitav seik, et lugesin seda, kui ületasin ise laevaga Atlandi ookeani ja mingil hetkel kattus raamatust loetu samal ajal marsruudiga (möödumine Roheneeme saartest).

Raul_R on grupibronni põhimõtted ilusasti ära seletanud. Olen ise teinud üsna palju grupibronne, sh Lufthansa, KLM-i, Norweigani, jt-ga. Harilikult tahavad lennufirmad 20% ettemaksu, alguses ei olegi nimesid vaja- ainult kohtade arv, nimed harilikult kuu enne lendu, lubatakse tasuta tühistada tavaliselt kuni 2 piletit, jm hüved. Jah, hind on veidi kallim, samas ei pea kogu raha kohe välja käima. Muidugi sõltub,  millal reis toimub ehk siis mitu päeva jääb bronni ja lendamise vahele. Grupibronn sobib hästi, kui see vahemik on rohkem kui kuu.

See on ontsilla ehk tiigerkass. Sarnane- kuid veidi suurem- tegelane on otselot. Ka jaguarundit kutsutakse millegipärast tigrilloks. Suured kaslased on aga puuma ja loomulikult Kesk-ja Lõuna-Ameerika tippkiskja jaaguar.

Triibuline madu on tõenäoliselt korallmadu

norsuga nõus. Mõned teised entomoloogilised isendid nagu näiteks sääsed või täid, on hoopis ebameeldivamad. Ka (malaaria-) sääse võid reisilt kaasa tuua. Ja prussakaid võib krõbistada alkoholivaba õlle kõrvale:)

Olen Granadast jalgsi (saab loomulikult ühiskondliku transpordiga) läinud ülesse Pradollano suusakuurortisse ja sealt mitmetele matkaradadele. Kui huvitavad ka mäetipud ranniku ääres, siis on mitu huvitavat matkarada selliste tippude otsa nagu El Cielo (Nerja juures), La Concha (kõrgub Marbella kohal), La Torrecilla (Sierra de las Nieves'i kõrgeim tipp). Ja ka Gibraltaris on üsna huvitav matkarada- Mediterranean Steps. Üks link ka: http://www.andalucia.com/environment/protect/sierra-nevada/walks.htm

Käisime eelmise aasta septembri lõpus ja oktoobri alguses, 10 päeva kokku. Ennem olime Madagaskaril. Vihma ei saanud kogu selle aja vältel. Elasime St Pierre's. Reisi eesmärk (teaduslik) olid vulkaanid ja seetõttu matkasime koos kohalike vulkanoloogide-seismoloogidega loomulikult ka Piton de la Fournaise ümbruses. Jäi aega veel snorgeldamiseks ja golfi mängimiseks Bourbon'i golfiväljakul.

Käisime ka Fairy Springs'is ning võtsime ATV-safari liivadüünides.

Eks need õhu- ja veetemperatuurid ole veidi individuaalsed ka- kes näiteks vajab ujumiseks vähemalt +25 kraadiga vett, kes lepib vähemaga. Minule on näiteks kuni +25 varjus õhutemperatuur optimaalne (kui rääkida suvistest temperatuuridest), vette võin minna alates +17-18, üle +30 on juba liiast. Õhu puhul mängib rolli ka õhuniiskus.  Ja sihtkoha ootus ehk siis milline ilm teatud geograafilises asukohas teatud aastaajal valitseb. Paraku võib ka siin anomaaliatele sattuda. Näiteks ei eelda, et Dubais 3 päeva järjest vihma kallab, aga nii paraku juhtus 1997. a (vist) jaanuaris. Õnneks ma töötasin tol ajal seal, aga turistid olid küll paanikas. Või +16 (liiga kõrge) Gröönimaa keskosas. Või +12 (liiga madal) hilisõhtuses Cancunis, millest õnneks hommikuks oli järel vaid ootamatu mälestus.

Aga miks ma (üldse) naeratan:

1) mulle naeratatakse, naeratan automaatselt vastu;
2) mul on lihtsalt hea tuju;
3) sain just meeldiva kogemuse või elamuse osaliseks (söök, film, vastassugupool, nali, lemmikloom, ilus ilm, kena loodus);
4) meenus meeldiv kogemus (vt eelmist punkti);
5) naeratan viisakusest või etiketist;
6) naeratan, et varjata oma tegelikke tundeid (viha, solvumine, ükskõiksus, tülpimus);
7) olen poolearuline;
8) olen laksu all;
9) olen külast (linnast, maalt), kus kõik naeratavad;
10) olen Jokker (why so serious?);
...

Kanada firma (kontoreid üle maailma), endine Gapadventures. Seiklesin nendega Peruus kümmekond aastat tagasi. Lendasin ise kohale, olin nädalakese omaette  ja siis ühinesin väikese (11 in) rahvusvahelise grupiga ( Kanada arstid, USA tudengid, norra ja briti noorpaarid). Rändasime kolm nädalat koos nii mägedes (sh telkides) kui ka vihmametsas. Kaasas saatjana ja asjaajanana väga suure kogemusega üldgiid, igas kohapealses riigi erinevas osas oma spetsiaalne giid (näiteks vihmametsas väga professionaalne loodusgiid, kes oskas rääkida erinevatest taimedest ja aitas märgata loomi-linde). Kokkuvõtvalt- väga hästi orgunnitud, oli tore seltskond, kellega ka kontakte ja fotosid vahetatud. Seega soovitan.

Ilm võib jupsida ikka mõnikord ja tuua kaasa ebameeldivaid üllatusi, kuid üldiselt on nii, et veebruari keskmine päevatemperatuur Da Nangis on +22,3 ja märtsis +24,2, merevesi vastavalt +22 ja +23. Valitseb troopiline mussoonkliima.

to jaanusm:

Olen paaril korral Zanzibaril majutunud just Paje kandis. Ei oskagi põhjendada miks, kuid esimesel korral, 11 aastat tagasi, avastasin rolleriga ringi täristades sellise koha: https://book.therockrestaurantzanzibar.com/
Pole kindel, kas siis restol üldse veebisait oli, kuna oli peaaegu tühi, ainult mõned lauad-toolid. Kahlasin läbi vee ja ronisin sisse, pärast mida tuli kaldalt keegi tegelane ja küsis, et kas tellida tahan. Tellisin ühe koola, kuid oleks saanud kala ka.

Meie võtsime Hanoist 2-päevase Ha Long Bay kruiisi. Jäime väga rahule.

Mina käisin Mindanaol Filipiinide kõrgeima mäe-  Apo vulkaani- pärast. Osa  aega viibisin ka Davao City-s.

Teemaalgatajale- kahjuks ei vasta 2 nädalat pikajalise majutuse kriteeriumile. Lisaks on Andaluusia pindalalt kahe Eesti suurune, annab aga jalutada ja möödudes midagi vaadata. Võiks oma soove ja tahtmisi rohkem täpsustada.

Veigol õige tähelepanek, millele seletust aga ei oska pakkuda. Ega ka venelasi igal pool ei ole, nad ikka enamasti seal, kus saab vene keeles asjad aetud, st on "sissesöödetud" koht venekeelse teenindusega nii söögikohtades, poodides kui ka hotellis.
Vatse, olen rännanud brittidest seljakotimatkajatega koos Peruu Andides.

Hetkel Võrtsu ääres Vaiblas (Viljandi maakond, Eesti, Euroopa). Kuumadest ilmadest siin vaid helge mälestus, väljas +16-18, öösel +10-12, kõle loodetuul, vihmatab aeg-ajalt, vesi siiski veel ujutav.

Huvitav-huvitav, Joosepx:) Mina teenisin ka Kaliningradis stroi-batis (Baltiiski Floti all), kus toimus sarnane tegevus. Nimelt hakati avama uut kasarmut, mida ümbritses lihtsalt...muld. Kuna kole muld oli vaja ära "tuunida", siis saadeti meid öösel autodega kuhugi kolhoosi heinamaale mätaste vargile. Kaevatud mättad "istutasime" ümber kasarmu ja kui kõrged ohvitserid tulid järgmine päev avamisele, siis laius ümebr kasarmu mullavööndi asemel heinamaa. Kui kunagi aega leian, kirjutan hilis-70ndate ja 80ndate reisidest ning matkadest 6ndikul planeedil, Läänemerest Baikalini, Koola poolsaarest Turkmeenia lõunaosani. Pulli sai:)

Ei saa aru, miks Estravel aidata ei saanud? Asjalik konsultant ükskõik millises normaalses reisibüroos on võimeline küsitud reisi "kokku õmblema" eeldusel, et mõiste "Euroopa" asendate veidi konkreetsema sihtkoha sooviga. Teid ju 20, mis tähendab, et lennupiletitele tuleb teha grupibronn. Tahate ikka lennukiga ju? Lihtsalt mainin ka, et lennupilet+hotell on ka pakettreis.

Veigo, olen Ngorongoros käinud 2 korda ja teisel korral õnnestus ka gepardit näha ja pildistada, leopardi olen muuhulgas näinud Lake Manyara's. Mulle Ngorongoro meeldib, kuigi (vist esimesel korral) oleks üks hullunud pühvel meie džiibi ümber ajanud, kui tõusime kaldeera (käesoleval juhul õigem nimetus kui kraater) servale mööda kitsast teed, et siis hakata sealt alla laskuma kaldeera põhja.

Võite minna ka teisele poole Malagat, Nerja'sse näiteks. Muideks, ka Malagas endas võib ankurduda. Torremolinos ja Benalmadena Costa (Benalmadena Pueblo üleval mägedes ja teine linnaosa Arroyo de la Miel samuti rannikust veidi ülespoole) on kokku kasvanud, Fuengirola rohkem eemal. Sellest valikus võtaksin Fuengirola, sest ta on ka Malagast (ja lennujaamast) tuleva linnalähedase rongi lõpp-punkt. Tõsi, liini tahetakse pikendada kunagi Esteponani (teispool Marbellat).