Viimased kommentaarid

Oli vist Chill Skybar. Meil olid sandaalid ja lühikesed püksid. Asi selles, et baar kui selline polnud eesmärgiks, aga kuna juhtusime mööda minemast, siis arvasime, et läheme teeme mõned pildid katuselt tuledesäras Saigonist, aga allkorruse liftist kaugemale ei jõudnud. Saime aru. Läksime ühte teise, kuhu lasti. Nime ei mäleta, aga jõin väga nämma jäätisekokteili ja sain suurepärased fotod hilisõhtusest linnapanoraamist.

Käisime giidiga sõjamuuseumis (põhiliselt Vietnami sõja koledustele pühendatud)- http://warremnantsmuseum.com/ , ja Cu Chi tunnelites, kust sõja ajal kommud -vietkong- ennast varjasid ja jänkisid kimbutasid. Viimastes sai ka ise roomata lühikese jupi. Huvilised said lasketiirus kõmmutada sõja ajal kasutusel olevatest käsirelvadest. Teise giidiga tripi tegime Mekongi deltasse (ühepäevase). Omal käel kolasime ka linnas ringi, kusjuures ühte Saigoni kuulsasse katusebaari ei lastud meid sisse, kuna polnud vastavalt riides. Teise, vähem pretensioonikasse, siiski lasti. "Randusime" 3-päevaks Mui Ne-s, kuhu minibussiga loksumine võttis aega 6 tundi. Ho Chi Minh-st edasi sõitsime rongiga Hanoisse, sealt hiljem lennukiga juba Luang Prabang'i (Laos) ja sealt omakorda lennukiga Siam Rep'i (Kambodža), kust hiljem maad mööda Taisse.

Olen ka läinud hilisõhtul kohale, et varajasele lennule jõuda. Magasin magamiskapslis, hommikul jõin rahulikult kohvi ja jälgisin, kuidas pakettreisijad turvakontrollis tunglesid:) Elan, muideks, Tallinnas.

Aga proovige mõnda varjupaika, näiteks http://www.pawsmauritius.org/index.php/services/shelter
Neid peaks veel olema.

Reisibüroo kaudu bronnides ikka lennufirma reeglid. Olen teinud grupibronne Qatar'iga, KLM-ga, Iberia'ga, Norweigan'iga, kadunud Estonian'iga jne. Ei ole nii, et mida rohkem, seda kallim, vaid kallidusest tuleneb paindlikkus- kui teed bronni näiteks pool aastat ette 20-le inimesele, siis ei tea tihti, kas näiteks 5 kuu pärast keegi otsustab ümber, või tuleb reisija vahetus või jääb keegi tulemata. Grupibronni puhul maksad harilikult alguses 20% depot, siis tavaliselt kuu enne reisi ülejäänud summa ja annad reisijate nimed (mõnikord ka paar nädalat ennem reisi). Otse lennufirma kodulehelt või mõnest muust portaalist näiteks 20-le inimesele Uus-Meremaa piletite ostmine eeldab, et raha on kontol olemas, või siis reisijad välgukiirusel kannavad selle üle. Ja riski, et 5 esimest saavad "hea hinna", aga siis järgmistel läheb hind juba ülesse. Grupibronnil hind üks, kõigepealt saadetakse hinnapakkumine ja kui sobib, teed ülekande, st deposiidi.

Olen üsna mitmel korral vajanud grupipiletit, kuna tihti plaanin paari sõbraga minna, kuid kokku tuleb meid tihti üle 10-ne, kui reisiuudis levib:) Näiteks käisime nii Brasiilias, Tansaanias, Vietnamis, ja mujal. Alati teen grupibronni kas otse lennufirmaga või lasen selle teha reisibürool. Jah, hind tuleb mõnevõrra kalllim, kuid ei pea kohe nimesid sisestama, maksad tavaliselt 20% deposiiti ja kogusumma mõned nädalad enne reisi. Kui keegi jääb haigeks, vm põhjus ning ei saa tulla, saad tasuta nime vahetada ja tavaliselt saad paar piletit ka tasuta tühistada. Igal juhul valin selle variandi ja meelerahu tagatud.

No mis ma oskan kosta. Läks vaja, kui olin Hispaanias ja lendasin Indo-Hiinasse. Hind oli OK, kehtib EL-residentidele, erinevad paketid. Loe arvustusi neti-avarustest (Tripadvisor, jne). Mu endal vaja ei läinud, st kindlustusjuhtumit ei tekkinud. Olen kasutanud ka IHI-Bupa't, kes plekkisid kinni kõrvaarsti külastuse.

Eriti ettevaatlik tuleb olla "unhappy ending-u" pakkujate suhtes:)

Vatse, olen tšarteriga (hispaanlaste omaga) lennanud ka Costa Rica'sse, kasutasin ainult lendu. Pagana kitsas oli küll:)

Lennanud ka brittide, soomlaste ja ka eesti tšarteritega, kasutanud lendu, lend+majutust ja ringreise/ekskursioone. Või siis liinlennuga lennanud näiteks Indohiinasse ja tellides kohapealse 4-riiki hõlmava ringreisi Vietnami reisifirma käest. Parafraseerides apostel Paulust- oskan reisida nii organiseeritult kui ka organiseerimata (st kõik ise bronnides). Siiski, kasutan sagedasti ka oma individuaalreiside bronnimiseks mõne tuntud reisifirma teenust andes neile ise täpselt ette, mida tahan, või siis lastes teha pakkumisi. Lähenen reisidele oma piiratud aja ja juhtumi-põhiselt. Olen teinud mõne reisi oma elus:)

jaanusm, Tarbijakaitse kodulehelt, mis puudutab pakettreise:
Pakettreisiostja peaks esimese asjana tegema endale selgeks neli olulist mõistet:
pakettreis - kogumina ühe hinna eest müüdavad reisiteenused (näiteks transport, majutus, ekskursioonid), mida osutatakse vähemalt 24 tunni jooksul;
reisikorraldaja - reisifirma, kes koostab pakettreise ja müüb neid ise või teiste reisifirmade kaudu;
reisibüroo - reisifirma, kes müüb reisikorraldaja(te) koostatud pakettreise;
tagatis - reisifirmade kohustuslik kindlustus, millest kaetakse firma maksejõuetuse korral reisijate kojusõit ning hüvitatakse reisita jäänud tarbijate ettemaksud.

dim123, mina jälle jälgisin kohapeal 10 aastat (nüüd juba 3ndat aastat Eestis tagasi)- peamiselt Malaga ja Cadiz'i provintsis, veidi ka Huelvas ja Madridis. Lisaks on mul üks tüütu hobi- nimelt kirjutan ülesse igapäevased ilma-näidud oma asukohas, lisaks jälgin ilma anomaaliaid ka kaugemal. Ilma-anomaaliad on üleüldse mu lemmikteema:)

dim123, üldiselt Su jutt õige, v.a vaieldav on õhutemperatuur. Merevesi on küll soojem Alicantes. Vt näiteks http://w-weather.com/r/Malaga/Alicante/
Arvatavasti leiab ka teistsuguseid veebilehekülgi, mis näitavad, et Alicante kraad soojem näiteks juunis:)

Andaluusia laatade (feria-d) avapauk antakse Sevillas, laat ise 15-21. aprill http://feriadesevilla.andalunet.com/ Ehk siis soovitud festival!
Kui Rondasse minek, siis marsruudi võiks sättida nii, et teele jääksid imearmsad väikesed linnakesed ehk "valged külad" (pueblos blancos) nagu näiteks Casares: http://www.andalucia.com/casares/home.htm
Tõsi, üks neist küladest on siniseks värvitud, kuna seal filmiti smurfide seiklusi: http://www.andalucia.com/province/malaga/juzcar/home.htm
Tarifat juba mainiti, soovitan.

4 aastat tagasi võtsime täispaketi ühe Vietnami firma käest: https://discoveryindochina.com/ Reis: Ho Chi Minh (Saigon)-Hanoi (rongiga)-Halong Bay-Hanoi-Luang Prabang Laoses (lend) koos mitmete kohapealsete trippidega-Siam Rep (lend)-Koh Chang ja Bangkok (bussiga Siam Rep'is). Meid oli 11 ja kõik toimis nagu õlitatult. Võtsime täispaketi: majutus 3-4*, ekskursioonid-tripid (k.a Mekongi Delta), rong+kohapealsed lennud+2 päeva Halong Bay'l. Oli väga-väga rahakoti-sõbralik. Büroos töötas (töötab?) Giang'i nimeline neiu, kes oli meie ihu-konsultant ja kellega ka reisifirma Hanoi kontoris ka kohtusime.

Noh, kliima on selline huvitav nähtus, et teeb aeg-ajalt...üllatusi. Näiteks 1977. a sadas lund Bahamal. Mis puutub Taisse, siis Põhja-Tais mägisemas osas võivad temperatuurid langeda ka nullini ja esineda öökülma. Samas, Bangkok on teine teema, kuid erinevate tingimuste (tuul, jne) kokkulangemisel, võib temperatuur tõesti olla tavapärasest jahedam lühikest aega. Tuleb meelde mõne aasta tagune lend novembris Cancun'i, kus enne maandumist piloot ütles, et väljas +15. Mõtlesin, et kuulsin valesti. Järgmine päev aga oli juba tavaline +30.

Lendasin mõned aastad tagasi ja ei läinud "viimase hetke pakkumisega", vaid ostsin paar kuud ette (läks vist kuskil 300-400 euro vahel). Kas olete ise Hispaanias?

Võid vaadata Hispaania reisifirmade "viimase hetke pakkumisi" ( võlusõna siin on viajes ultima hora või ofertas ultima hora) nagu näiteks: https://www.viajes.carrefour.es/ofertas-ultima-hora
https://www.viajerospiratas.es/varios/last-minute-las-mejores-ofertas-de-ultima-hora_3883
https://www.atrapalo.com/viajes/ultima-hora_c148.html
Ise olen lennanud Pullmantur-i tšarteriga Madrist Cancun'i, kus ostsin ainult edasi-tagasi lennud, hotellipaketti ei võtnud.

Kas tal viisa on? Tourist visas for Egypt can often be obtained upon arrival in Egypt, for citizens of most countries (It is highly recommended to confirm visa particulars with the appropriate consulate, however).
However, citizens of the following countries are required to be in possession of a pre-arrival visa: Afghanistan, Algeria, Armenia, Azerbaijan, Bangladesh, Bosnia-Herzegovina, Chechnya, Croatia, Georgia, India, Indonesia, Iraq, Iran, Israel, Kazakhstan, Kyrgyz, Lebanon, Macau, Macedonia, Malaysia, Moldavia, Montenegro, Morocco, Pakistan, Palestine, The Philippines, Serbia, Slovenia, Sri-Lanka, Tajikistan, Thailand, Tunisia, Turkmenistan, Ukraine, Uzbekistan and all African countries.
Kas ta Kiievi saatkonnast ei saa küsida järgi? Või saan ma millestki valesti aru?https://www.facebook.com/Egyptinkiev/ Veebileht millegipärast ei avanenud.

Olen läbi Doha lennanud nii korda kümme, viimati veidi üle nädala tagasi. Seal erinevad nn jaamad (üks suur terminaal ja 5 "jaama"- A,B,C,D,E), mille mõnede ja terminaali vahel käib rong. Näiteks, lennates Aucklandist tagasi Euroopasse (Helsingisse) pidime kasutama rongi, aga Helsingi-Doha-Auckland lennul mitte. Mina 50 min ümberistumisega oma närve ei kulutaks, kuid- nagu Veigo kirjutas- kui lennud ühel piletil, siis QA ise toimetab, kui miskit valesti.

Head pildid, nii mõnigi tuttav nägu:) Olen ka geoloog ja olin selle reisiplaaniga kursis. Ei saanud osaleda, kuna sõitsin veidi hiljem Vanuatule. Võib-olla panen järgmisel aastal pundi kokku Kamtšatka-tripiks, sest tehti selline ettepanek.

Andri, jälle pean ühe lingid lisama:) Käisin Ambergris Caye'lt snorgeldamas Shark Ray Alley'l: http://www.holchanbelize.org/dive.html, http://www.atlasobscura.com/places/shark-ray-alley Põhimõtteliselt ujud külg-külje kõrval ammhaide ja astelraidega. Teine kuulus koht Belizes, mis maailmakuulus sukeldujate seas (kus ka käisin), on Blue Hole: http://www.atlasobscura.com/places/great-blue-hole Sinna aga sõitsime mandrilt. Samas, Tulumi rand on üks maailma ilusaimate hulka kuuluv ja lihtsalt rannapuhkuseks super.

Just, langatuslehter on seotud põhiliselt ikkagi karstiga, s.t kui karbonaatkivimite (lubjakivi või dolomiit) lõhedes liikuv vesi seda lahustab ja purustab, moodustades karstikoopaid. Liikuv vesi muutub jõeks (salajõeks), mille lagede kokkuvarisemise tagajärjel tekivad langatuslehtrid (nimetatakse ka karstilehtriteks, kuid mõnikord ei ole tegemist karstiga). Eestikeelne nimi sellepärast, et ka meil on omad cenote'd:)

Mina sulistasin Yukatanil siin (ja mõnes cenote's veel): http://www.grancenote.com/ Kah Tulumi lähedal asub. Geoloogina pean mainima, et cenote'l on ka eestikeelne nimi: (sügav) langatuslehter:)