Viimased kommentaarid

Kesk-Ameerikast Costa Rica või Belize, Lõuna-Ameerikast aga Uruguay (rahulik+rand).

Mind jälle huvitab, et kas kajutis on mingi laud või miskit sarnast, mis oleks piisavalt sile, et saaks triipu tõmmata? Või kus on kohad laevas, kus saaks rahulikult "jointi" kimuda? Ja kui ma siis kajuti vett täis lasen, siis kas on ukse all mingi pilu, kuskaudu vesi võiks koridori vuliseda?

Kuid inimesi ei tundu olevat:)

P.S.  Olen ise seda riiki 2x külastanud, paraku nõuka ajal.

Inkognito- ei maksa sellist ebaõiglast üldistust teha, et "eesti firmadega alati probleemid". Esiteks, probleeme esineb kõikjal ja ka iseseisvalt reisi bronnides, teiseks on vastupidiseid- positiivseid- näiteid, kus reisifirma tegutsemine on reisijad päästnud reisi tuksi minekust. 

Minul ei õnnestunud MID-i kasutamine Brasiilias ja Vanuatul, kuid SMS vist nendes riikides ikka töötas, vähemalt moblaoperaatori tervituskõned tulid rõõmsalt sisse:)

Lp maree, kus Hispaanias 2013.  a lund ja lörtsi sadas mai lõpus? Tõsi, aprilli viimastel päevadel (2013. a) tabas ebaharilik külmalaine mitmeid Hispaania provintse, sadas tõesti lund riigi põhja-ja keskosas. Ja mägedes.

Olime väikese seltskonnaga veebruari (mitte käesoleva aasta) alguses Gambias. Nii ookeani kui ka basseinivesi olid ikka väga ujutavad. 

Oli vist Chill Skybar. Meil olid sandaalid ja lühikesed püksid. Asi selles, et baar kui selline polnud eesmärgiks, aga kuna juhtusime mööda minemast, siis arvasime, et läheme teeme mõned pildid katuselt tuledesäras Saigonist, aga allkorruse liftist kaugemale ei jõudnud. Saime aru. Läksime ühte teise, kuhu lasti. Nime ei mäleta, aga jõin väga nämma jäätisekokteili ja sain suurepärased fotod hilisõhtusest linnapanoraamist.

Käisime giidiga sõjamuuseumis (põhiliselt Vietnami sõja koledustele pühendatud)- http://warremnantsmuseum.com/ , ja Cu Chi tunnelites, kust sõja ajal kommud -vietkong- ennast varjasid ja jänkisid kimbutasid. Viimastes sai ka ise roomata lühikese jupi. Huvilised said lasketiirus kõmmutada sõja ajal kasutusel olevatest käsirelvadest. Teise giidiga tripi tegime Mekongi deltasse (ühepäevase). Omal käel kolasime ka linnas ringi, kusjuures ühte Saigoni kuulsasse katusebaari ei lastud meid sisse, kuna polnud vastavalt riides. Teise, vähem pretensioonikasse, siiski lasti. "Randusime" 3-päevaks Mui Ne-s, kuhu minibussiga loksumine võttis aega 6 tundi. Ho Chi Minh-st edasi sõitsime rongiga Hanoisse, sealt hiljem lennukiga juba Luang Prabang'i (Laos) ja sealt omakorda lennukiga Siam Rep'i (Kambodža), kust hiljem maad mööda Taisse.

Olen ka läinud hilisõhtul kohale, et varajasele lennule jõuda. Magasin magamiskapslis, hommikul jõin rahulikult kohvi ja jälgisin, kuidas pakettreisijad turvakontrollis tunglesid:) Elan, muideks, Tallinnas.

Aga proovige mõnda varjupaika, näiteks http://www.pawsmauritius.org/index.php/services/shelter
Neid peaks veel olema.

Reisibüroo kaudu bronnides ikka lennufirma reeglid. Olen teinud grupibronne Qatar'iga, KLM-ga, Iberia'ga, Norweigan'iga, kadunud Estonian'iga jne. Ei ole nii, et mida rohkem, seda kallim, vaid kallidusest tuleneb paindlikkus- kui teed bronni näiteks pool aastat ette 20-le inimesele, siis ei tea tihti, kas näiteks 5 kuu pärast keegi otsustab ümber, või tuleb reisija vahetus või jääb keegi tulemata. Grupibronni puhul maksad harilikult alguses 20% depot, siis tavaliselt kuu enne reisi ülejäänud summa ja annad reisijate nimed (mõnikord ka paar nädalat ennem reisi). Otse lennufirma kodulehelt või mõnest muust portaalist näiteks 20-le inimesele Uus-Meremaa piletite ostmine eeldab, et raha on kontol olemas, või siis reisijad välgukiirusel kannavad selle üle. Ja riski, et 5 esimest saavad "hea hinna", aga siis järgmistel läheb hind juba ülesse. Grupibronnil hind üks, kõigepealt saadetakse hinnapakkumine ja kui sobib, teed ülekande, st deposiidi.

Olen üsna mitmel korral vajanud grupipiletit, kuna tihti plaanin paari sõbraga minna, kuid kokku tuleb meid tihti üle 10-ne, kui reisiuudis levib:) Näiteks käisime nii Brasiilias, Tansaanias, Vietnamis, ja mujal. Alati teen grupibronni kas otse lennufirmaga või lasen selle teha reisibürool. Jah, hind tuleb mõnevõrra kalllim, kuid ei pea kohe nimesid sisestama, maksad tavaliselt 20% deposiiti ja kogusumma mõned nädalad enne reisi. Kui keegi jääb haigeks, vm põhjus ning ei saa tulla, saad tasuta nime vahetada ja tavaliselt saad paar piletit ka tasuta tühistada. Igal juhul valin selle variandi ja meelerahu tagatud.

No mis ma oskan kosta. Läks vaja, kui olin Hispaanias ja lendasin Indo-Hiinasse. Hind oli OK, kehtib EL-residentidele, erinevad paketid. Loe arvustusi neti-avarustest (Tripadvisor, jne). Mu endal vaja ei läinud, st kindlustusjuhtumit ei tekkinud. Olen kasutanud ka IHI-Bupa't, kes plekkisid kinni kõrvaarsti külastuse.

Eriti ettevaatlik tuleb olla "unhappy ending-u" pakkujate suhtes:)

Vatse, olen tšarteriga (hispaanlaste omaga) lennanud ka Costa Rica'sse, kasutasin ainult lendu. Pagana kitsas oli küll:)

Lennanud ka brittide, soomlaste ja ka eesti tšarteritega, kasutanud lendu, lend+majutust ja ringreise/ekskursioone. Või siis liinlennuga lennanud näiteks Indohiinasse ja tellides kohapealse 4-riiki hõlmava ringreisi Vietnami reisifirma käest. Parafraseerides apostel Paulust- oskan reisida nii organiseeritult kui ka organiseerimata (st kõik ise bronnides). Siiski, kasutan sagedasti ka oma individuaalreiside bronnimiseks mõne tuntud reisifirma teenust andes neile ise täpselt ette, mida tahan, või siis lastes teha pakkumisi. Lähenen reisidele oma piiratud aja ja juhtumi-põhiselt. Olen teinud mõne reisi oma elus:)

jaanusm, Tarbijakaitse kodulehelt, mis puudutab pakettreise:
Pakettreisiostja peaks esimese asjana tegema endale selgeks neli olulist mõistet:
pakettreis - kogumina ühe hinna eest müüdavad reisiteenused (näiteks transport, majutus, ekskursioonid), mida osutatakse vähemalt 24 tunni jooksul;
reisikorraldaja - reisifirma, kes koostab pakettreise ja müüb neid ise või teiste reisifirmade kaudu;
reisibüroo - reisifirma, kes müüb reisikorraldaja(te) koostatud pakettreise;
tagatis - reisifirmade kohustuslik kindlustus, millest kaetakse firma maksejõuetuse korral reisijate kojusõit ning hüvitatakse reisita jäänud tarbijate ettemaksud.

dim123, mina jälle jälgisin kohapeal 10 aastat (nüüd juba 3ndat aastat Eestis tagasi)- peamiselt Malaga ja Cadiz'i provintsis, veidi ka Huelvas ja Madridis. Lisaks on mul üks tüütu hobi- nimelt kirjutan ülesse igapäevased ilma-näidud oma asukohas, lisaks jälgin ilma anomaaliaid ka kaugemal. Ilma-anomaaliad on üleüldse mu lemmikteema:)

dim123, üldiselt Su jutt õige, v.a vaieldav on õhutemperatuur. Merevesi on küll soojem Alicantes. Vt näiteks http://w-weather.com/r/Malaga/Alicante/
Arvatavasti leiab ka teistsuguseid veebilehekülgi, mis näitavad, et Alicante kraad soojem näiteks juunis:)

Andaluusia laatade (feria-d) avapauk antakse Sevillas, laat ise 15-21. aprill http://feriadesevilla.andalunet.com/ Ehk siis soovitud festival!
Kui Rondasse minek, siis marsruudi võiks sättida nii, et teele jääksid imearmsad väikesed linnakesed ehk "valged külad" (pueblos blancos) nagu näiteks Casares: http://www.andalucia.com/casares/home.htm
Tõsi, üks neist küladest on siniseks värvitud, kuna seal filmiti smurfide seiklusi: http://www.andalucia.com/province/malaga/juzcar/home.htm
Tarifat juba mainiti, soovitan.

4 aastat tagasi võtsime täispaketi ühe Vietnami firma käest: https://discoveryindochina.com/ Reis: Ho Chi Minh (Saigon)-Hanoi (rongiga)-Halong Bay-Hanoi-Luang Prabang Laoses (lend) koos mitmete kohapealsete trippidega-Siam Rep (lend)-Koh Chang ja Bangkok (bussiga Siam Rep'is). Meid oli 11 ja kõik toimis nagu õlitatult. Võtsime täispaketi: majutus 3-4*, ekskursioonid-tripid (k.a Mekongi Delta), rong+kohapealsed lennud+2 päeva Halong Bay'l. Oli väga-väga rahakoti-sõbralik. Büroos töötas (töötab?) Giang'i nimeline neiu, kes oli meie ihu-konsultant ja kellega ka reisifirma Hanoi kontoris ka kohtusime.

Noh, kliima on selline huvitav nähtus, et teeb aeg-ajalt...üllatusi. Näiteks 1977. a sadas lund Bahamal. Mis puutub Taisse, siis Põhja-Tais mägisemas osas võivad temperatuurid langeda ka nullini ja esineda öökülma. Samas, Bangkok on teine teema, kuid erinevate tingimuste (tuul, jne) kokkulangemisel, võib temperatuur tõesti olla tavapärasest jahedam lühikest aega. Tuleb meelde mõne aasta tagune lend novembris Cancun'i, kus enne maandumist piloot ütles, et väljas +15. Mõtlesin, et kuulsin valesti. Järgmine päev aga oli juba tavaline +30.

Lendasin mõned aastad tagasi ja ei läinud "viimase hetke pakkumisega", vaid ostsin paar kuud ette (läks vist kuskil 300-400 euro vahel). Kas olete ise Hispaanias?