marks66

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 13 aastat tagasi


221 meeldimist
72 postitust
1111 kommentaari

 

79 külastatud riiki, 41% maailma 195st riigist

84 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Aga miks ma (üldse) naeratan:

1) mulle naeratatakse, naeratan automaatselt vastu;
2) mul on lihtsalt hea tuju;
3) sain just meeldiva kogemuse või elamuse osaliseks (söök, film, vastassugupool, nali, lemmikloom, ilus ilm, kena loodus);
4) meenus meeldiv kogemus (vt eelmist punkti);
5) naeratan viisakusest või etiketist;
6) naeratan, et varjata oma tegelikke tundeid (viha, solvumine, ükskõiksus, tülpimus);
7) olen poolearuline;
8) olen laksu all;
9) olen külast (linnast, maalt), kus kõik naeratavad;
10) olen Jokker (why so serious?);
...

Kanada firma (kontoreid üle maailma), endine Gapadventures. Seiklesin nendega Peruus kümmekond aastat tagasi. Lendasin ise kohale, olin nädalakese omaette  ja siis ühinesin väikese (11 in) rahvusvahelise grupiga ( Kanada arstid, USA tudengid, norra ja briti noorpaarid). Rändasime kolm nädalat koos nii mägedes (sh telkides) kui ka vihmametsas. Kaasas saatjana ja asjaajanana väga suure kogemusega üldgiid, igas kohapealses riigi erinevas osas oma spetsiaalne giid (näiteks vihmametsas väga professionaalne loodusgiid, kes oskas rääkida erinevatest taimedest ja aitas märgata loomi-linde). Kokkuvõtvalt- väga hästi orgunnitud, oli tore seltskond, kellega ka kontakte ja fotosid vahetatud. Seega soovitan.

Ilm võib jupsida ikka mõnikord ja tuua kaasa ebameeldivaid üllatusi, kuid üldiselt on nii, et veebruari keskmine päevatemperatuur Da Nangis on +22,3 ja märtsis +24,2, merevesi vastavalt +22 ja +23. Valitseb troopiline mussoonkliima.

to jaanusm:

Olen paaril korral Zanzibaril majutunud just Paje kandis. Ei oskagi põhjendada miks, kuid esimesel korral, 11 aastat tagasi, avastasin rolleriga ringi täristades sellise koha: https://book.therockrestaurantzanzibar.com/
Pole kindel, kas siis restol üldse veebisait oli, kuna oli peaaegu tühi, ainult mõned lauad-toolid. Kahlasin läbi vee ja ronisin sisse, pärast mida tuli kaldalt keegi tegelane ja küsis, et kas tellida tahan. Tellisin ühe koola, kuid oleks saanud kala ka.

Meie võtsime Hanoist 2-päevase Ha Long Bay kruiisi. Jäime väga rahule.

Mina käisin Mindanaol Filipiinide kõrgeima mäe-  Apo vulkaani- pärast. Osa  aega viibisin ka Davao City-s.

Teemaalgatajale- kahjuks ei vasta 2 nädalat pikajalise majutuse kriteeriumile. Lisaks on Andaluusia pindalalt kahe Eesti suurune, annab aga jalutada ja möödudes midagi vaadata. Võiks oma soove ja tahtmisi rohkem täpsustada.

Veigol õige tähelepanek, millele seletust aga ei oska pakkuda. Ega ka venelasi igal pool ei ole, nad ikka enamasti seal, kus saab vene keeles asjad aetud, st on "sissesöödetud" koht venekeelse teenindusega nii söögikohtades, poodides kui ka hotellis.
Vatse, olen rännanud brittidest seljakotimatkajatega koos Peruu Andides.

Hetkel Võrtsu ääres Vaiblas (Viljandi maakond, Eesti, Euroopa). Kuumadest ilmadest siin vaid helge mälestus, väljas +16-18, öösel +10-12, kõle loodetuul, vihmatab aeg-ajalt, vesi siiski veel ujutav.

Huvitav-huvitav, Joosepx:) Mina teenisin ka Kaliningradis stroi-batis (Baltiiski Floti all), kus toimus sarnane tegevus. Nimelt hakati avama uut kasarmut, mida ümbritses lihtsalt...muld. Kuna kole muld oli vaja ära "tuunida", siis saadeti meid öösel autodega kuhugi kolhoosi heinamaale mätaste vargile. Kaevatud mättad "istutasime" ümber kasarmu ja kui kõrged ohvitserid tulid järgmine päev avamisele, siis laius ümebr kasarmu mullavööndi asemel heinamaa. Kui kunagi aega leian, kirjutan hilis-70ndate ja 80ndate reisidest ning matkadest 6ndikul planeedil, Läänemerest Baikalini, Koola poolsaarest Turkmeenia lõunaosani. Pulli sai:)

Ei saa aru, miks Estravel aidata ei saanud? Asjalik konsultant ükskõik millises normaalses reisibüroos on võimeline küsitud reisi "kokku õmblema" eeldusel, et mõiste "Euroopa" asendate veidi konkreetsema sihtkoha sooviga. Teid ju 20, mis tähendab, et lennupiletitele tuleb teha grupibronn. Tahate ikka lennukiga ju? Lihtsalt mainin ka, et lennupilet+hotell on ka pakettreis.

Veigo, olen Ngorongoros käinud 2 korda ja teisel korral õnnestus ka gepardit näha ja pildistada, leopardi olen muuhulgas näinud Lake Manyara's. Mulle Ngorongoro meeldib, kuigi (vist esimesel korral) oleks üks hullunud pühvel meie džiibi ümber ajanud, kui tõusime kaldeera (käesoleval juhul õigem nimetus kui kraater) servale mööda kitsast teed, et siis hakata sealt alla laskuma kaldeera põhja.

Võite minna ka teisele poole Malagat, Nerja'sse näiteks. Muideks, ka Malagas endas võib ankurduda. Torremolinos ja Benalmadena Costa (Benalmadena Pueblo üleval mägedes ja teine linnaosa Arroyo de la Miel samuti rannikust veidi ülespoole) on kokku kasvanud, Fuengirola rohkem eemal. Sellest valikus võtaksin Fuengirola, sest ta on ka Malagast (ja lennujaamast) tuleva linnalähedase rongi lõpp-punkt. Tõsi, liini tahetakse pikendada kunagi Esteponani (teispool Marbellat).

Kui oled üle 12 tunni transiitreisija, siis nõutakse (võivad nõuda) vaktsiineerimispassi. Lendasin eelmisel aastal 2x läbi Nairobi, ühel korral oli transiit 9 h. Nii, et Elja, ei pea tegema. 

Olen kasutanud Ihi-Bupa't ja Globelink International'i (globelink.co.uk). Bupa maksis näiteks kõrvaarsti külastuse kinni ilma igasugu probleemideta.

Üks Antananarivo probleeme on ka aeg-ajalt tekkiv üsna paks sinakas sudu, hingata pehmelt öeldes keeruline.

Lingile, mille lisas arden25, klikates ja sealt veel ühe kliki kauguselt leiame, et otsebuss lennujaamast Marbella bussijaama maksab 6,15 eurot, sõidab 40-45 min. On ka teisi busse, kallemaid.

Marmolada võiks ju ka möödaminnes vallutada. Ise ronisin tippu 1997. aastal.

Martin, ka meie kasutasime GMT+3! Autojuht-giid oli Carl.

Meie aga võtsime ühelt kohalikult reisifirmalt täisteenuse: hotellid, džiip koos juht-giidiga, rahvusparkide külastused, paadisõidud, osad söögid, jm. Poiss oli autoga lennujaamas vastas ja viis meid esimeseks ööks hotelli Antananarivos, järgmisel hommikul ootas meid ülitäpselt hotelli eest ja sõit itta läks lahti. Tagasiteel kordus sama valemiga. Rääkis head inglise keelt ja tutvustas kohalikku eluolu. Rahvusparkides olid omad giidid, aga ekstra juurde ei maksnud. Käisime kahekesi septembris 2018. Madagaskarilt lendasime Reunionile hiljem.

Veetsin mõned päevad idüllilisel Lankayan'i saarel, Sandakanist 90 min kiirpaadiga Hästi mõnus snorgeldada, minisaarele teeb poole tunniga ringi peale, põhjanurgas on väike valvepost kahe automaatidega relvastatud sõduriga. Vt. https://www.sipadan.com/Lankayan.php 

FD62, need pika kärsaga riiakad, kuid armsad tegelased Iguazus, on koaatid ehk ninakarud.

Meie 3-nädalane tripp oli lühidalt selline: BA-Mendoza (kaugliini bussiga)- matk Aconcagua rahvuspargis-tagasi BA-sse-Iguassu (lennuk)-BA-praamiga Montevideosse (Uruguai)-Punta del Este (Uruguai)-Montevideo-BA. Uruguais rendiauto. Järgmine kord võtame ette lõunaosa.

постой брат, nüüd! Teemaalgataja soovitab vene keelt õppida ja YT-st end vene eluga kurssi viia, aga teda ennast ajab vist saadav piirideta info veidi segadusse, sest on "kuulnud et eestlasi seal eriti ei armastata ja rohkem häiriks kui mingid georgi lintidega fashistid kallale tuleksid" ja "valik on vist tohutult suurem kui Eestis või Euroopas, vähemalt mulje on jäänud.. Ja eeldaks et vist odavam ka..". Teemaalgatus iseenesest normaalne, kuigi ka veidi kahtlev, infot otsiv. Alles paar päeva tagasi oli uudis, kuidas eesti numbrimärkidega auto juhilt küsiti piiril vene poole peal 7000 € tagatist, kuna sõitis liisingus autoga. Septembri alguses oli asi õige hull, nüüd vist peaks olema ametnike kinnitusel asi jonksus. Uudis septembrist: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/liisinguautodega-paasemine-venemaale-on-raskendatud-narva-piiripunktis-on-elavas-jarjekorras-ooteaeg-hiigelpikk?id=83570657