marks66

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

253 meeldimist
73 postitust
1171 kommentaari
 

79 külastatud riiki, 41% maailma 195st riigist

84 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Sai Seišellidele piletid bronnitud, siiski mitte talvituma, vaid hilissügistuma.

Võtsin Arusha Rahvuspargis jalgsisafari. Olime kahekesi- mina ja giid, AK 47-d üle õla rõõmsalt kõlkumas. Muideks, lõvisid seal polegi, suurematest loomadest pühvlid ja kaelkirjakud, väiksematest tüügassead ja paavianid. Jalutasime-matkasime ühe joani, sain ka botaanilise ja zooloogilise sissejuhatuse. Samast firmast võtsin ka teise jalutuskäigu, kus läksime kohaliku noormehega mööda Kili nõlva tema vanemate kohviistanduse, kus korjasime ube ja röstisime, ühesõnaga- valmistasime arhailisel viisil kohvi. Jalutuskäigul hiilgas mu teejuht taimede tundmisega.  Päris Lõuna-või Kesk-Ameerika laadset botaanilist õppetundi vist Aafrikas polegi saanud, võib-olla siiski Lõuna-Aafrikas, kus giidi-autojuhiga tiirutasime 2 nädalat ringi. Tal oli auto erinevaid teatmikke täis.

Vist ikka vastastelt. Just eile vaatasin ja tabasin end selliselt mõttelt, kui nägin "miinust" vatse postitusele. Siis aga märkasin, et olid miinused ka teistele sarnastele kommentaaridele. Noh, need plussid ja miinused võivad nii mõnelegi destruktiivselt või siis hoopis õhkutõstvalt mõjuda:)

Käisime sel nädalavahetusel Soomaal uitamas ja ka Mukri rabas. Peatusime Vändra külje all SpaGlämpingus ööbimisega puumajas (majake puu ostas). Fantastiline ja rahulik koht! Peamajas kodune spa saunadega. Kodulehte neil eraldi ei ole, ülevaate saab Bookingus või FB-s.

Turist, siin vaidleks veidi vastu: Piirangute tõttu liiguvad inimesed vähem, tarbivad alkoholi vähem ja tänu sellele, toimub vähem liiklusõnnetusi, vähem kuritegevust. Vähem ületöötamist, vähem südamerabandusi.

Jah, inimesed liiguvad vähem, mistõttu kaasnevad terviseprobleemid, sh südametervise omad. Meediast käis ka läbi, et alkoholi tarbimine on kasvanud. Ületöötamine on kaugtöö puhul minu meelest pigem reegel kui erand. Lisaks muud kodukontori probleemid, millega pistavad rinda noored lapsevanemad. Tegelikult on ju hunnik tervise ja majanduslikke  probleeme, mida need piirangud põhjustavad. Keegi vist siin kirjutas tervis vs majandus. Kahjuks ilma majanduseta ei ole ka tervist, kasvõi sellest vaatepunktist, et peame millegi  eest üleval pidama oma tervishoiusüsteemi.  Aga et oleks õigesti arusaadav, siis ma ei ei eita piirangute vajadust, vaid püüan näha asja mõlemat poolt. Ülepingutatud piirangud siiski väärivad kritiseerimist. India olukord tekitab muidugi külmavärinaid, aga nähes neid nende äsja möödunud mass-pidustusi, siis meie Vabaduse platsi grupikallistamine oli sellega võrreldes köki-möki.

Kopi-peistin siia enda kirjutatud lõigu 2007.a Tripi foorumist: Zigmund-Hanzelka 3 köidet Aafrika raamatut olid lapsepõlve lemmikud. Sodisime vennaga ka gloobuse täis erinevaid marsruute kõikidel mandritel, et saada kokku üks korralik ümbermaailmareis autoga. Aga olid 70-ndad ja ei osanud siis küll uneski näha, et kunagi sõidad põhimõtteliselt kuhu tahad. Edasi tulid juba eelpoolnimetatud teised "Maailma ja Mõnda" sarjast raamatud: "Kon-Tiki", "Kalad laulavad Ucayalis", J.Senkevitš "Papüürusalusega üle Atlandi" (autoriga on mul õnnestunud ka ise kohtuda), jt. Siis kõik Durrelli raamatud, Herzog'i "Annapurna" ja Herbert Tichy: "Cho Oyu - Jumalate Arm".

Oot, meil Lõuna-Aafrikas oli safaril vint autos (peaaegu oleks ära kulunud), Arusha jalgsisafaril muideks AK47 üle õla.

Mäed, Issõk-Kul, kumõss...Käidud sai ju ammu, matkanostalgia vist:)

Minu esimene kokkupuude Kesk-Aasiaga oli kuskil 40 aastat tagasi-spordivõistlused Ashabadis (Turkmeenia), aga jäi ka muuks ringikolamiseks aega. 7-8 aastat hiljem sattusin uuesti Turkmeeniasse, aga juba kõrbematkama. Sinna aega jäävad ka kõikide teiste -stanide külastamised, matkamise eesmärgil:) Kui nüüd uuesti minna, siis Kõrgõzstani (Kirgiisiasse) arvatavasti.

Inspiratsiooniallikaid mängufilmide näol otseselt ei ole, paljud filmid ju mujal filmitud, mitte seal, kus tegevus toimub. Näiteks, matkates Aconcagua rahvuspargis Argentiina Andides teadsin, et seal on filmitud osa filmist "7 aastat Tiibetis". Sai isegi üle ühe silla mindud, mis ka filmis sees. Teadsin ka, et suhteliselt lähedal samas regioonis toimus filmi "Alive" tegevus, mis rääkis 1972.a seal mägedes allakukkunud lennukis olnud Uruguai jalgpallimeeskonna ellujäämisest, sh õigustatud kannibalismist. Angkor Wat ja "Tomb Rider" ei vääri vist eriti mainimist.

Rannas pikutav vingupill on siis topeltpaha:)

Olen mõned korrad Sansibaril käinud ja iga kord Pajes majutunud (ei ole nimed enam meeles, aastaid tagasi). Ja alati rentinud rolleri ringitöristamiseks. Umbes 15-20 min töristamiskaugusel Pajest asub selline mõnus söögikoht: https://www.therockrestaurantzanzibar.com/

apeksi-le tänud kenade piltide ja rännukihi üleskütmise eest! Enda nn metsikud Norra-matkad (3-4x) jäävad Eesti vabanemise esimestesse aastatesse, siis kui "Estonia" veel Läänemerd kündis. Muideks, kes mäletab veel Tallinn-Oslo bussiliini? Olen ka hiljem Norras käinud, aga juba tööasjus ja hotellides elanud. 

viktor54-ga on mul väga sarnane mõttelaad, tõsi, ma mingit telkimist kas siis Eestis või mujal lõplikult ei välista. Kui kolisin 5 aastat tagasi Eestisse, matkasin läbi suure osa RMK-matkaradadest, koeraga. Pikematel radadel ka telkisime. Nüüd aga avastasin hoopis teise probleemi- tahaks peatud Jõulude ajal koera ja naisega paar ööd mõnes puhkemajas Lahemaal, aga paljudes on esimene no-no. Suvel sõitsime ka palju ringi Eestimaal ja valisime kohti koera järgi. Vabandan, läks veidi teemast välja:)

Olen 3x sõitnud marsruudil Tallinn-Istanbul-Ankara-Alanya-Antalya-Izmir-ja tagasi. Aga see kõik toimus 90ndate esimesel poolel, kus põhiliselt Rumeenia ja Bulgaaria piiridel toimus paras kammajaa ja pistise andmine. Näiteks Bulgaaria piiril sain ükskord kiiremini üle tänu sellele, et piirivalvuril tekkis sümpaatia Estonia suhtes seoses parvlaev Estonia õnnetusega. Aga need pidevad pistise küsimised (alks, sigaretid, raha, ükskord ka fotokas, mis päästis vangikongist Bulgaarias). Aga see kõik juhtus 25 aastat tagasi. Peaks raamatu kirjutama nendest seiklustest, hakkavad juba ununema:)

Just (reede vastu laupäeva) veetsime ühe öö Soomaa serval kenas puhkekeskuses. 20 €/inimene, rõduga tuba vaatega jõele. Sööke sees mõistetavalt ei olnud, kuid kööki sai kasutada. Peale meid veel üks paarike terve keskuse peale.

See mees oli Ekspressi (reisi-) ajakirjanik Krister Kivi.

Need pesukarud olid tõenäoliselt koaatid ehk ninakarud.

2004: Singapur+Malaisia (Borneo).

Kuskil 15 aastat tagasi jäime ühes Lõuna-Aafrika rahvuspargis öösel lahtise džiibiga kuivanud jõesängi põhjapidi kinni. Istusin tagaistmel ning mingil hetkel tundsin, et džiibi kõrval, nii paari meetri kaugusel, mind keegi jõllitab. Keerasin oma digiseebika pimedusse ja vajutasin nupule. Käis välk ja pärast mida miskit suurt kargas eemale jõeäärsesse võssa. Pärast fotokast pilte sirvides avastasin, et olin jäädvustanud ühe suure isalõvi lauba koos laka ja kõrvadega ning ühe silma kulmukaarega. Oli teine olnud õige lähedal.

USA teemast küll mööda, aga kui juba laristamiseks läks...Mõned head aastad tagasi pidas mind Lõuna-Hispaania teel kinni politsei ja küsis: "kas oled joonud?", vastasin, et "ma ei joo" (mis ka tõsi). Sellepeale politseinik viipas sõbralikult ja ütles, et sõida edasi.

"Minu Jakuutia", "Minu Amazonas" ja "Minu maailmameri". Viimase raamatuga on huvitav seik, et lugesin seda, kui ületasin ise laevaga Atlandi ookeani ja mingil hetkel kattus raamatust loetu samal ajal marsruudiga (möödumine Roheneeme saartest).

Raul_R on grupibronni põhimõtted ilusasti ära seletanud. Olen ise teinud üsna palju grupibronne, sh Lufthansa, KLM-i, Norweigani, jt-ga. Harilikult tahavad lennufirmad 20% ettemaksu, alguses ei olegi nimesid vaja- ainult kohtade arv, nimed harilikult kuu enne lendu, lubatakse tasuta tühistada tavaliselt kuni 2 piletit, jm hüved. Jah, hind on veidi kallim, samas ei pea kogu raha kohe välja käima. Muidugi sõltub,  millal reis toimub ehk siis mitu päeva jääb bronni ja lendamise vahele. Grupibronn sobib hästi, kui see vahemik on rohkem kui kuu.