Viimased kommentaarid

mina lendasin 22,mai 

Olin samuti hädas selle testi vajalikkuse osas Rootsi ja edasi koju lennul.

Lugesin välja reeglitest, et transiitalalt lahkumata pole vaja testi. Tõesti seda ei küsitud Rootsist Eestipoole minnes. Küll aga küsiti Malaga lennujaama välisuksel! Lõppude lõpuks oleneb kõik siiski lennufirmast ja see on tõesti äraarvamatu !

Vabalt jõuad ! Eriti praegusel ajal kui pole rahvast ega lende ... Maabudes polnud isegi ühtki piiri ega muud kontrolli. Umbes 3 näd tagasi ja nädalapärast siis lendan taas sealtkaudu koju.

Kas  su jätkulend on teisel päeval ja väljud jaamast ? Transiidil ei tehta vahepealset testi. Olin sama teemaga mures ja jõudsime edukalt kohale. Siia poole läbi Milan Malpensa ja tagasi Bergamo.Transiidipuhul ei olnud vaja ega olnud selleks ka aegagi.Lendude vahe 2h. Muul juhul pead lugema transiidi kestvus aega. See on riigiti erinev. Näiteks lätis oli see 12h ja googel pakkus Italy-s 36 h Tundub veidi kahtlane aga kodukalt otsi vastust.

jah nad müüvad pileteid mille lendude ära jäämisest on teadlikud. Näiteks minul tühistatud ja ka raha tagastatud lend on jälle müügis !!!

Ma arvan et oleks enne reisi pidanud  näpu viibutama oma 10 sõbra poole , sest no anna kannatust, kambad ongi need kohad kus kolded tekivad. Lennul sa võõraga ei kaisuta, ei vennastu. Küll aga seltskonnas on kõik ühine. Minu lennul ei pakutud isegi pudelivett, et vähendada ohtu levimisel. 

Lendasin ma Eestist kui ohtlikumast riigist OLULISELT väiksema suhtarvuga paikka. Vahe kümne kordne, 600 sest 60 sesse. Mis põhjusel oleks olnud koju jäämine parem. Kodus me niisama ju testi ei tee, aga reisile minnes tegin 2 testi paarinädalase vahega. Ilmselgelt teevad seda ka teised reisijad, nii on ju reeglid. Kuidas see nyyd vastutustundetu on , aru ma ei saa?

Kohale jõudnu kogemus peamine on cov test ja QR koodid

Vaja on Kanaaridele reisimiseks:

1. negatiivset ja inglise,prantsuse, hispaania, vene keelset Cov19 testi sertifikaati esitada kõigis riikides, alates Eestist kaasa arvatud. 

KOGEMUS-Seda tõesti kontrolliti, pilgu peale heitmisega. Mingit andmebaaside võrdlust ei toimunud kusagil. Seega vabalt oleks võinud selle endale ise "tekitada." Seda peavad küsima ka hotellid ja teised maj, asutused saabujailt. Huvitav et seda küsiti meilt isegi Tln-s lennuka hotellis. 

2. Igasse riiki sisenedes on vaja registreerida end selle riigi terviseameti lehel. Ka  transiidil olles. iga reisijakohta eraldi. Lennufirma saadab sulle ka selle kohta korduva teate ja lingi kus seda saab teha. Nimetatakse seda doc küll passiks, ankeediks jne. Sisu kõigil üks, mille tulemusel saad väga vajaliku QR koodi. Seda saab alla laadida nii telefoni kui paberkandjale. Häda korral saad ka printida ankeedi, mida käsitsi täita.

KOGEMUS- minul kõik need lehed eri riikides streikisid( mis on ülimalt kummaline) vahetasin ka kolme arvutit arvates, et seadetes on probleem, tulemus sain küll kinnituse oma registreeringu kohta, kuid ilma QR koodita. Tln-s oleksin peaaegu maha jäänud. Õnneks aitas see prinditud  koodita kinnitus veenda , et ma olen püüdnud seda saada. Ütleme et lõpuks sain peale aga pinget oli sellega. Mujal kontrolliti neid paberid samuti, ent suht pinna pealselt. sellele muidugi ei tasu loota. Kinnitused olid siis Läti, Italy, Spain terviseametitest. Kõige põhjalikum kontroll QR koodi osas oli siis lõppriiki sisenemisel. Mingil põhjusel täitsime ka lennukis samasuguse ankeedi kahes eksemplaris ja teine neist jäi endale, mille pidid riiki sisenedes esitama. Ütleme et topelt ei kärise. 

3. Nõue on broneeringu olemasolu majutuses mis ON kantud hispaania mingisse Turismi registrisse. 

KOGEMUS- see ei huvitanud küll mitte kedagi. Uurisin ka teiste kogemust, sama lugu. Nad on väga huvitatud igast turistist ja kindlasti ei hakka selle pärst sind tagasi saatma. Ise aga ei tahtnud riskida ja et tegelikult ma hotelli ei läinud (läksin lapse juurde, mis pole lubatud) siis tegin ühe tasuta tyhistamis võimalusega bronni, printisin välja ja seejärel tyhistasin selle. Raha küll broneeriti aga sain selle paaripäevaga tagasi. Järgmine kord ma ilmselt ei teeks sedagi, sest tean et neil puudub systeem ja tahtmine ja vajadus seda kontrollida.

EI SAA, GRUPP ÕNNETUID LONDONIS JÄI MAHA,kus juures sain 2.01 teate reisibüroolt et transiit on lubatud. Tulemuse kohta loe alt.

https://tenerifekompass.com/koroona.html?fbclid=IwAR2GoMq3NXcHRpqsrF0uHaZesFRHh40dES3pDuq-845oFYDc7SOY6-LGcmA

Aitähh,  meenutamast et kontrolli , kontrolli ja veelkord kontrolli, 

1.O1 Hõiskasin rõõmust, et saab lennata ja 2.01 juba enam ei saa! Ehki 3.01 reisibüroo Estravel vastas mulle transiit on lubatud, Keda uskuda, kust saab Õigeima vastuse. Igatahes näib, et reis lükkub tulevikku, sest alternatiiv pole rahakoti sõbralik.

Selge pass alles loomisel. 

Tänan vastajaid.   Kuna C testid on nii kulukad ja ajalises mõttes lühikese kestvusega, on mul hetkel mõttekam riskida vist sellega, et ostan samale päevale(15.01) uue edasilennu pileti kahele 64£  koos fast track -ga.  Riskides lennule mitte jõudmisega. Lendude vahe 1h 

Lootusega, et praegusel ajal on rahvast jaamades vähem.  Kui miski läheb untsu on mul kahe päeva pärast endised piletid ka alles.

oh,  ühel bussireisil ammusel ajal oli meie "kuningannaks" vanatüdrukust egotsentriline vanem proua, kes polnud iial kuulnud teistega arvestamisest ega üldse nõus mingeid kompromisse tegema.

Alustuseks võttis ta endale kaks iste kohta, teise oma "sooblinahast" kasukale, sest see läheb muidu kortsu! Ei huvitanud teda see, et igal kohal on oma reisija. Iga hääl või teekonarus või mis iganes teda häiris, vajas sõda ja oma tahtmise täitmist. Giid oli tema arvates ainult talle kuuluv. Keegi muu ei tohtinud temaga suhelda, huvitavaid küsimusi küsida. Bussijuht pani muusika, hea muusika, no sellise mis peaks kõigile sobima. Proua käratas pange see vait, siis tõusis järsult püsti ja marssis ette ja keeras raadio kinni.  Kinni-lahti-kinni sõda. Inimesed nurisesid temaga ja surusid ta oma kohale. Lõbus seltskond keskel alustasid laulu, mis te teete esiotsa rahvas ... kõik tulid lauluga kaasa ja oli väga lõbus, aga tädi kriiskas  et tema tahab keskpäeval magada.  Põhimõtteliselt 24/7 oli tal iga asja peale tige kobin. KÕIK oli halb, teda on petetud, valetatud, ka linnad polnud sellised, mida tema arvas need olevat. Peatused on liig pikad või lühikesed. Ilm paha, väljasõit liig vara või hilja. Teised süüdi kui ta oma hotelli ei leidnud, seistes ise hotelli ees teiselpool teed. Ta ei tunnistanud oma eksimusi ja nõudis, kes hotelli sinna pani?!!! Lõpuks kedagi enam ei huvitanud mida ta  arvas, Koju sõites oli piiril järjekord pikk aga tädi pidi järgmine hommik tööl olema. Leedust - Eesti võtab sõit oma 8-10 h aega ja meie arvestusega me jõuaksime kohale temale "õigeks ajaks," aga tädi nii saamatu kui ta oli teatas et tema hakkab ise minema. Võttis oma kohvri ja lohistas seda üle piiripunkti. Kõik olid kobaras bussi eesotsas ja elevil mis saama hakkab. Piirikad said oma koosa ja tädi kamandati putkasse. Me ei tea mis seal juhtus, ju onud said aru, et tegu on haige inimesega ja lasid ta edasi. Kuidas tädi seiklus sellel 700km läks me ei tea aga oma seltskonnas jäi imelikult sündmustevaeseks. Naersime kiiks nimega "Juta" tegi omal moel reisielu huvitavaks. Kui me lõpuks piiri ületasime, siis olime ootusvalmid teda kuskil hääletamas leidmas. Oli juba öö ja pime ja nähtavus olematu. Hääletajaid teel ei olnud. Finaal oli äge, samal ajal kui me jõudsime oma sihtpunkti kodukoha bussijaama, vuras sinna ka üks rekka-auto ja välja libistas end sealt meie showman-Lady Juta. :) :) 

Aplaus ja meie " fan-koori " kisa saatel. Oli üks mälestusterohke reis nii heas kui halvas.

laps on Londonis ja tahtis sõita koju (Tenerife) ja koju sõidul ei pea olema neg testi Londoni lennujaamas. Ta võib valida hisp jõudes pika karantiinis oleku aja või tegema kohapeal testi. 

Minul Eestist tulles jah on vaja igal juhul testi.

Ja TÕESTI saime järgmine päev TEATE, et Tenerife eri olukord, nõrgemad reeglid said/saavad juba otsa. :(

Tead selle vere asjas ma nüüd küll vähratasin, ikka proovivõtu ajaga...

Aga nüüd OLULINE INFO JÄRGMISTELE , see mida kirjutas 

smallisland eile, paar rida üleval pool, täna mu lapsega juhtuski. Lennule ei saa kiirtestiga , tegu oli Jet2-ga. Samuti ei saa ilma testita Hispaania resident, et see kodumaale saabudes teha. Nii ei peaks olema, aga fakt on, et tuleb osta uus lennupilet ja teha test. Helistasin ka Inglise saatkonda ja sain teada, et põhjus võib olla näiteks transiidi tsoonist väljumine.

Oma lennule  teen kindlasti  testi kodumaal.

Ahaa seda testi ei küsita lennujaama saabumisel vaid lennufirma letis ehk enne pardale minekut. Seega ma siin kaalun lennu muudatust kas jätta endiselt Ryanair või võtta AirBaltic.  Nii saan aru et lähen AB lehele asju uurima + arvestan riiki sisenemise reeglitega.

tänud odavam ja muretum on see kodus ära teha ja loota et kõik ajad kehtivad, Tänud vastamast, 

Veel vaid see et kui kanaarid aktsepteerivad kiirtesti siis kas see sobib ka UK transiidiks, vahepeal lennujaamast lahkudes.

Ise küsin, ise vastan Lennufirma lehelt leidsin lingid eri riikide nõuetele.

Spain 

 Negative C19 PCR or Transcription-Mediated Amplification (TMA) test (Rapid Test approved & certified by the EU) certificate written in Spanish, English, French or German (or legal Spanish translation) and performed in the 72 hours before arrival into Spain

UK 

** For more detailed public health advice and UK entry requirements, visit https://www.gov.uk/uk-border-control.**

**

There are 2 types of transiting:

‘airside’ - you do not pass through UK border control before you leave on your connecting journey

‘landside’ - you do pass through UK border control, but come back through it and leave the UK within a short amount of time (usually 24 hours)

ehk ma ei tea ikka kas eestis tehtud testist piisab kui ma olen UK-s 49 tundi transiidil

**

ma helistasin erinevatele testi tegijate tel.-le ja sain väga segast infot. Üks ütleb et testile pannakse kpv ja kellaaeg testivõtu ajaga teine ütleb, et kirja pannakse väljastamise aeg, kolmas et 24 h ja neljas 72 h   ja need olid info telefonid. Kust saada õiget infot ? 

kordan veel Lend 15.01  majutusse minek  2 ööd 48 h saab täis kl 12.00 

edasi lend aga 14. 00 kui kehtiks 72 h  reisi algusest oleks ok  aga lisandub ju testi saamise aeg  oma 12h vähemalt. so 60h kokku + viimase lennu aeg 4, 5 h  peaks jaguma aga jah sõltub siis kumb aeg kehtib  UK ja Hisp jaoks. On kogemust kellelgi ?

Olen hotelli töötaja ja näen tihti et booking.com klient omab  Genius staatust, kuid ei kasuta seda. Teeb proneeringu tavahinnaga. Meie ise siis seda soodustust talle ei paku. Selleks et saada Genius pakkumisi pead sa 1 .Liituma ise genius programmiga ja viima lõpule 5 majutust/ööbimist 

2. broneeringuid tehes ka geniuse soodustuse soovi määratlema. Peale otsingute kuupäevade lisamist ilmub valikute päisesse 5 aknaga rida, millest viimane on genius. Vajuta sellele ja alles siis kui ta on roheline , ilmuvad sulle need pakkumised. 

3. Geniuse hindu pakuvad vaid need hotellid , kes on selle programmiga liitunud. Geniust ei anna sulle, mitte iga hotell. 4. Tihti need hotellid, kes liituvad tõstavad hindu veidike, sest vastasel juhul "kulu" kahekordistub hotelli jaoks. Tuleb maksta vahendustasu booingule ja lisaks geniuse hinnavahe tõttu saamata jäänud eurod. Miks siis üldse hotell liitub, on see et nende nimi ja pakkumine tõstetakse ettepoole. See on mõttekas kui su hotell asub sadade teiste seas samas piirkonnas. Kui oled oma küla ainus hotell, siis kaob mõte ära.  

5. Geniusega liitunud hotell saab aasta jooksul valida 30 päeva , kus ta genius hindu ei paku. Võib olla et need on juhtumisi just sinu valitud kuupäevad. 

6. vead. Hotellil on oma broneeringu süsteem, kust siis vahendajad ( näit, booking.com/ agoda jt) saavad kontrollida oma otsingu mootorite abil kehtivaid hindu. Kui hotelli ITI-mees on valesti sisestanud hinna , parema või halvema, oma systeemi, saadki sellise. 

7. Ühel hotellil võib olla kokkuleppeid, liitumisi erinevate broneeringu vahendajatega ja need ei pruugi olla ühesugused. 

 8. Toa hind sõltub veel asjaoludest:  asukoht, vaade, suurus, toa tüüp, toitlustus, tühistamis tingimused.  

 9. Mida tihti näen et klient loeb infot valesti, eriti lastega. Toa max mahutavus ei võrdu toa hinnaga. Laste eest tuleb lisa vastavalt vanusele. Hind on arvestatud ikka toa tüübi järgi on see siis single, twin/dbl  või triple (1,2 või 3 in toas). Muudel juhtudel loe ka selgitusi hoolega.

esmalt lugesin muidugi piletilt , broneeringult infot aga ei saanud vastust. Ju ei osanud leida.Tänan marti384 selge vastuse eest.

Alustama peab ikka ise endast. Naeratus on üks osa isiksusest. Mõnel loomulik ja meeldiv ja teisel nii võlts, et pigem olgu olemata. Aga palju tähtsam on võime mõista, kuulata, muuta suhtumist ja luua head meeleolu ja kui vaja seda parandada, siis nii, et ei alaväärista ega solva ega käse ega kuuluta oma tõde.   Kas sa oma postitusega seda teed, kui see on oma rahvast nii mahategev ?Mulle küll inimesed naeratavad , täiesti võhivõõrad. Naerata ise ja saad sama vastu . Ja kui ei naeratata võiks ju mõelda , et tal on praegu raske aeg - näiteks lein või mure või pikaajaline valu. Igapäev juhtub õnnetusi ja kurbust. 

Ah kui palju on mu tekstides vigu, sest mul on väga päevinäinud läpakas, mille klaviatuuril pooled tähed ei allu tippimisele. Tahaks ju norm kiirusel oma mõtteid sõrmede alt välja lasta ja kohe automaatselt käib enter klahv otsa. No ja siis avastan  ja oigan, mis sinna teksti  nüüd taas on sattunud. Vahel  remondin oma kirjatükke, kui mahti saan.Ma eelistan pigem kulutada reisimisele, kui omada viimasepeal või uut tehnikat. See on minu valik ja nende apsakate tõttu ma end kehvasti ei tunne, sest need on arvuti apsakad ja mitte minu. Minu nobe näpp tippis kus vaja aga ilmumine lehele on ise teema.Nii et kõik vead pole tingimata rumalusest. Paluks rohkem empaatiat.

 Ostsin just eile õhtul  piletid TLL - ST ja  STN- TFS  siis Raynair + Jet 2   väjumistega kl 11 ja 16.20Kui sul väljumine tõstetud etepoole loobu sobimatuse tõttu ja Osta Jet 2 lennule

Olin segaduses kelle kodulehele minna. Katsetasin nii LOT kui SAS ja mõlemad leidsid mu broneeringu. LOT il link muuda kuupäeva. Mida lähen nüüd katsetama. Vaatab mis hinna nad mulle tekitavad. Üritasin broneeringu väliselt leida need lennud ja otse leida hindu aga kuidagi ei klappinud need lennud. Palju oleks loota nüüd veel nii soodsat piletit leida 65€  TLL-TFSAga aitähh kõigile kui on häid uudiseid annan teada. 

APPI milline paanika su peas. Kõik mõeldavad kahtlused, imestan et selliste muredega inimene üldse lennata tahab ja on suutnud seda.Loogika võiks öelda et Eesti asjadest kirjutataksegi Eesti lehtedel ja need lennu lood pole ju katastroofid. Ohutuse tagamiseks tehtud lisa  tööd, mis omakorda väike firmas lennukite vähesuse tõttu põhjustavad hilnemisi jneVastupidi see näitab hoolsust ja turvalisuse nimel ei võta viimast, et rohkem teenida.Miks sa arvad et euroopa lennul on 150€ kahtlane hind, aru ma ei saa. Üsna tavaline hind. Minu soodsaim lend maksis 16€  Teiseks kuidas hind sinu lennu turvalisust mõjutab? Kõik lennufirmad teevad aegajalt soodukaid. Ega siis sooduka tegemise ajaks ei palgata eraldi kehvemaid ja vähesekogemusega piloote. Nii Rayanair kui Wizzair on pidevalt meedia tähelepanu all, miks sina nende probleemidest kuulnud pole on raske kommenteerida. Nad on teada tuntud oma hädadega. Samas viimaste aastate alla kukkumised pole üldse ka nendega seotud, veel vähem on muresid Nordical. Paljud õnnetused on üldse lennukivälised- inimlik eksitus maalt, troonid. linnud jne Sel puhul ei päästa  sind ükski eriti kallis ja tunud lennufirma kellesse näid uskuvat.Ma ei tea kas see jutt sind nüüd rahustab aga miks sa tegeled oma hirmude üleskütmisega.

Rendi auto 68 Km, tund sõitu ja kohalehk ei ole öösel ka kõige tihedam liiklus, mida karta. Gps näitab teed ja pole miskit keerukat.Aaa mis põhjusel kohe otse DUS ei lenda?