Viimased kommentaarid

 Olen reeglina käsipagasiga reisija. Kõik lennud Tallinnast ja Riiast on ülim kontroll  ALATI olnud. Tagasi lennud kust iganes pole mingit jahti kottidele  IIAL kogenud . See on baltimaade "kuulekus" ja "tublidus"  kahjuks.

Rahavahetuspunkte ka palju. Meelde jäi see mis asus suure ja väikese Ciovot ühendava silla juures st. väikesel Ciovol silla ligi. Kurss oli enamasti üsna ühesugune. Maksime ikka Kunades . Olen teinud mitu tripi horvaatiasse. Suuri soodukaid saime okt lõpus  samas meid oli ka punt 12in.


https://pasteboard.co/It074Cb.jpg

Trogiri väike ciovo on tilluke ent melu rohke nii päeval kui õhtul. Saarekesele teed jala 15-20 min ringi prale. Seal müügilette igal nurgal. Kindlasti ei kõnni mööda. Meie oma oli mitte kõige suurema melu sees. Märkisin kaardile mis meeles ja kust me lõpuks ostsime ja ka allahindlust saime.

Huvitaval kombel olen märganud et lätlased tulevad aina rohkem mu väikesesse kodulinna rahvus ja riiklikel pühadel puhkama. Sellised 2-3 päevased tripid Haapsallu. Ka talvisel ajal. Sel ajal  on meil ikka väga vaikne ja see torkab silma kui neid meie väike hotellis mitmed pered/paarid. Leedukaid näeb vaid seoses tööreisiga. Mujal POLE neid palju kohanud. Isegi kui lendan Riia kaudu edasi on pooled lennukis muu keelsed. Alati leidub nende hulgas eestlasi rohkelt ja neid rahvaid kes on tulnud lätit külastama.

Mis ajast eesti ja läti keel slaavi keele sarnane on ? see küll puhas jama !

kivi - raske on piirduda 1-2 ga aga tuleb teha valik. Katsun siis võimalikult eri-ilmelisi tuua. Asetan nad lillede/kaktuste  vahele koju. 

magnet -  see on vidin millest ka pole suutnud hoiduda. 


Märkasin ka seda nooriku sõna. Lihtsalt itsitama ajas. Ma ei arva et Maree siin maha tegi - ju ta samamoodi itsitas heatahtlikult. Üldiselt on nii et teksti lugaja annab sellel tooni, Nii et Markus saime teada kuidas sina seda lugesid. :)  

10€ pileti saab vaid kohe piletit ostes, Hiljem mitte.

mulle saadeti pk 50x 30 x 20 hind 30€ kahjuks kaalu ei tea 

Ise saatsin paki kaalus 700 g hind  12€ mõõdus vist 40 x 30 x 20
Leidsin ka sellise lingi
www.correos.es/ss/Satellite/site/producto-paqpremium_int_empresas_online-paqueteria/detalle_de_producto-sidioma=es_ES

Kas reisiärevus võtab mõtlemisvõime ülde ära?!?

Esmalt sul on ju kirjas v a j a l i k  aeg.  Pagasi ära andmise aega ei oska keegi ette teada, sest võivad olla ilmastiku olud või muud põhjused kus lennud kuhjuvad. See  tund läheb nagu niuhti, isegi kui sabasid pole.
Arvutame siis koos umbkaudu- lennujaama saabumine ja parkimine sisenemine ja info lugemine ning õige leti leidmine  20 min pagasi ära andmine 20 min turvakontroll 20 min  passikontroll  ja oma väravani minek 20 min.(Tln-s, suures jaamas veelgi rohkem) Lennukile hakatakse laskma pool tundi enne väljalendu seega sul jäänud vaid muudeks tegevusteks 10 min (joogid,kohvi, lehed, wc jne) Pagasit ei saa enam ära ana 45 min enne lendu, saabudes näit tund enne ja kui seal on veel järjekord oledki hädas.
Teiseks ma ei taipa mis see 8a. laps siia puutub ja samuti tsarterlend ??? 
Vastupidi lapsega ei taaks ju kuidagi tormijooksu lennule teha.
Mõistlik in arvutab alati juurde võimalikud tõrked. Toon näite olin 40 min turvakontrollis . sest minu ees oli 2 in kelle asjadega oli probleeme ja siis leiti et ka minu kotis on midagi mis vajab üle vaatamist. Kuigi mul tegelikult ei olnud keelatud eset  kulus see aeg seal ikkagi ära.

Üldiselt ma arvan et pead bookinguga suhtlema, sest hotellidel on valik kas nad arveldavad ettemaksuna või kohapeal. Kui  Hotell on selle võimaluse sulgenud, siis EI  peaks saama teha ettemakset bookingus. On võimalik et bookingus on keegi seda kas kogemata muutnud või millalgi jätnud sulgemata. Seega ei saa hotell seda muuta. Nüüd bookingu ja hotelli vaheline arveldamine käib 1 x kuus. Enamasti on siis tegu tasaarveldusega. Hotellid maksava bookingule müügist % ja kui krediitkaardi makse võimalus on lahti siis kannab booking  vastavad summad peale % maha arvamist hotellile.

Nüüd sinu loo puhul peab booking selle loo hotelliga klaarima. Kui oled esitanud neile mõlemad makse tõendi / väljavõtte. Tõenäoliselt ta ei esita arvet ega ülekannet hotellile ja peab sulle tagastama kogu summa.
Veelkord seda juhul kui hotellil ON bookinguga säte et kaardimakse netis on suletud. Helista bookingusse ja nõua selgitust ja tagasi helistamist. Samuti pane kirja kõik  nimed kellega suhtled ja küsi tel. kes konkreetse asjaga tegeleb. Mitte see  nr kuu esmalt kellad. 
Jõudu. Ehk on abiks.

Küsitakse miks eelistate ? 

AGA ma EI  EELISTAGi  ja vastuse variandid eelistuseteks on takkapihta ikka väga absurdsed. No mõtle ise. Ma eelistan Riia lennujaama , sest seal on X söögikoht ja X teenus. Lennujaamas viibitakse võimalusel võimalikult vähe ja kui ongi tunde  aega vaja täita, siis nii TLL kui RIX on ~ sama kaugel oma keskustest. Pigem saaks neis ksida meeldivuse kohta aga veelkord inimesed ei tee oma valikuid mõnede tundide osas selle põhjal.
Ma arvan et inimesed väärtustavad pigem aega ja raha .
Seega saaks vastuseks olla: eelistan   läheduse tõttu  minu stardipaigast.
eelistan lennuhinna tõttu,  eelistan sihtkoha lennu olemasolu tõttu, eelistan ka jätkulennu võimaluse tõttu.

Egas siin teisiti pole. Samamoodi hinnatakse sama asja eri inimeste poolt erinevalt.

Google kaudu lõpuks leidsin .
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/palun-abi-lendan-esimest-korda
Kokkuvõtlik kiri minult kogu postituse infost all pool.

Muretut lendu Helile ja kõigile esmakordseile lenajaile.

ja oma profiilile minnes näen varasemaid kommentaare kuni 2016 a-ni
MITTE varasemaid. Otsingu akent mis varem ka pealkirja kaudu loetelu tõi enam ei leia aga see tõi paremini välja soovitud otsingu.
Kas seda süsteemi koos uute valiku akendega ühendada ei saa ? või ma siis ei oska ?

Kahjuks ei olnud minu algatatud postitus , kellegi küsimus ja kommentaaridesse siis pikk postitus vastuseks.
Küsija pealkiri oli umbes midagi sellist nagu esimest korda lendama või ümberistumisega lend Oslos..

kuidas riiga jõuad? kui bussiga siis bussijaamast 300 m on hostel hind oli kahele umbes 10 eur (kahene tuba)-ikkagi voodis magad, mitte pingil. sõit taksoga 15 min lennukale maksis 12 eur. Otse üle tee peatus ja leppisin juhiga õhtul hinnas kokku ja ta tuli lausa ukse ette. Õhtul käisime stockmani kõrval pizzas, kus ka suur valik muud hääd sooja sööki, hinnad soodsad.

vabandust jutt ikka AbuDhabi st

Veel küsiks kas on mõistlik võtta ümberistumiseks lend Tallinna nii- kui lend mis saabub Dubaist Riiga 14.00 ja järgmine tll väljub 14.40
oleme käsipagasiga.

eh, just selle broneerisingi juba paar nädalat tagasi ära. Aga polnud aimu on see ok ja mis seal ümbruses veel on, ehk tuleb veel infot. Näitaks kuidas sealt Dubaisse minna.

oh ma tegin näpuga, dok. ketib kuni 17JuuNi ja tundub et öö tundidel pea uimane et siis dok nr on vaja tšek-in tegemisel mitte pileti ostul. Tänud tähelapanu jutimise eest. Mure lahendatud.

Ostsin pileti, maksin panga ülekandega ja teine päev oli piletiost tühistatud, kuna nad pole raha saanud 12 jooksul. Saatsin makse koopia raha pole ikkagi tagasi saanud - see teeb juba 4 kuud mõttetut kirjavahetust.

2017 Jaan-veebr. Lanzarote. Mul tsekid kotis veel
1, Toit hotelli übruse poodides kallim , kui suures keskuses kaugemal. Saabumise õhtul ei jaksanud välja sööma minna ja ostsin poest HiperDino-s /hotelli kõrval margariin-või 1.35 lipton tee 1.29- 1.80 väike karp salatit 1.95 kaks pirni 0.70 jäätis tuutu 1.70 kit-kat 2.12 spageti 1.00 bolnese kaste 2.90 riivitud juust 0.90
šampoon oli suisa 4 eur suht väike pdl. Kõige enam hämmastas jäätise hind ja väike valik. Meil eestis lausa jäätise paradiis. :)
Väljas söömise hinnad alates 7.00 eur pitsa praed 9-15 eur aga kopsakad. Meil läks tavaliselt 3-le koos veini või muu kokteiliga. kokteilid 2-le. 50 eur koos tipiga. vahel oli ka mingi eel amps.

 1. Taksoga ei sõitnud
 2. autorent - oleneb asjaoludest ja hooajast. Jaan-veeb on neile siiski madal aeg ja coldcarilt sain auto 6-7 päeva 41 eur Opel Corsa 1,4
  Lõin põnnama ja tegin kohapeal lisaks täiskindlustuse 120 eur. Tagatis 270 eur
 3. Mõnes hotellis on korralik valik, Näit. Costa Teguises hotell Los Zocos Club
  tennis, jalgpall, võrkpall, ratta rent, mini golf, Jõusaal, Igaõhtune pidu, disco lastele, mängu automaadid ja erinevad lauad lastele. Samuti liumäed ja ronimine ja liivakst ja kiiged ja EESTI neiu laste klubis. Lähedal Veepark, golfi väljak ja Aquatoorium.
  Igas hotellis lisaks müügi lett erinevate lõbustuste ja ekskursioonidega.
  Vulkano Timanfayal ja koobastes käige ära ise, kui auto rendite. Väga äge maastik mida teistel kanaari saartel pole, Ise minnes pilet 9 eur nägu aga ekskursioon bussiga 30 eur nägu
  5.. Käisime ostukeskuses Deiland Plazas, parklaga maja all. Meilt keegi raha ei küsinud ( Calle Chimidas, 20, 35509 Playa Honda, Las Palmas, Hispaania) kui mõelda, et see on umbes Hiiumaa suurune saar, siis palju ei maksa oodata. Ostukad nagu meilgi. H ja M ning teised märgid. Teguises on suurem turg. Pane tähele, on 2 eraldi linna lähestikku Costa Teguise ja Teguise.
 4. bens 0.98 liiter
  Kui valid hotelli/apartemandi Googlda ja jaluta Google maps street view abil ümbruskond läbi.