Viimased kommentaarid

Huvitaval kombel olen märganud et lätlased tulevad aina rohkem mu väikesesse kodulinna rahvus ja riiklikel pühadel puhkama. Sellised 2-3 päevased tripid Haapsallu. Ka talvisel ajal. Sel ajal  on meil ikka väga vaikne ja see torkab silma kui neid meie väike hotellis mitmed pered/paarid. Leedukaid näeb vaid seoses tööreisiga. Mujal POLE neid palju kohanud. Isegi kui lendan Riia kaudu edasi on pooled lennukis muu keelsed. Alati leidub nende hulgas eestlasi rohkelt ja neid rahvaid kes on tulnud lätit külastama.

Mis ajast eesti ja läti keel slaavi keele sarnane on ? see küll puhas jama !

kivi - raske on piirduda 1-2 ga aga tuleb teha valik. Katsun siis võimalikult eri-ilmelisi tuua. Asetan nad lillede/kaktuste  vahele koju. 

magnet -  see on vidin millest ka pole suutnud hoiduda. 


Märkasin ka seda nooriku sõna. Lihtsalt itsitama ajas. Ma ei arva et Maree siin maha tegi - ju ta samamoodi itsitas heatahtlikult. Üldiselt on nii et teksti lugaja annab sellel tooni, Nii et Markus saime teada kuidas sina seda lugesid. :)  

10€ pileti saab vaid kohe piletit ostes, Hiljem mitte.

mulle saadeti pk 50x 30 x 20 hind 30€ kahjuks kaalu ei tea 

Ise saatsin paki kaalus 700 g hind  12€ mõõdus vist 40 x 30 x 20
Leidsin ka sellise lingi
www.correos.es/ss/Satellite/site/producto-paqpremium_int_empresas_online-paqueteria/detalle_de_producto-sidioma=es_ES

Kas reisiärevus võtab mõtlemisvõime ülde ära?!?

Esmalt sul on ju kirjas v a j a l i k  aeg.  Pagasi ära andmise aega ei oska keegi ette teada, sest võivad olla ilmastiku olud või muud põhjused kus lennud kuhjuvad. See  tund läheb nagu niuhti, isegi kui sabasid pole.
Arvutame siis koos umbkaudu- lennujaama saabumine ja parkimine sisenemine ja info lugemine ning õige leti leidmine  20 min pagasi ära andmine 20 min turvakontroll 20 min  passikontroll  ja oma väravani minek 20 min.(Tln-s, suures jaamas veelgi rohkem) Lennukile hakatakse laskma pool tundi enne väljalendu seega sul jäänud vaid muudeks tegevusteks 10 min (joogid,kohvi, lehed, wc jne) Pagasit ei saa enam ära ana 45 min enne lendu, saabudes näit tund enne ja kui seal on veel järjekord oledki hädas.
Teiseks ma ei taipa mis see 8a. laps siia puutub ja samuti tsarterlend ??? 
Vastupidi lapsega ei taaks ju kuidagi tormijooksu lennule teha.
Mõistlik in arvutab alati juurde võimalikud tõrked. Toon näite olin 40 min turvakontrollis . sest minu ees oli 2 in kelle asjadega oli probleeme ja siis leiti et ka minu kotis on midagi mis vajab üle vaatamist. Kuigi mul tegelikult ei olnud keelatud eset  kulus see aeg seal ikkagi ära.

Üldiselt ma arvan et pead bookinguga suhtlema, sest hotellidel on valik kas nad arveldavad ettemaksuna või kohapeal. Kui  Hotell on selle võimaluse sulgenud, siis EI  peaks saama teha ettemakset bookingus. On võimalik et bookingus on keegi seda kas kogemata muutnud või millalgi jätnud sulgemata. Seega ei saa hotell seda muuta. Nüüd bookingu ja hotelli vaheline arveldamine käib 1 x kuus. Enamasti on siis tegu tasaarveldusega. Hotellid maksava bookingule müügist % ja kui krediitkaardi makse võimalus on lahti siis kannab booking  vastavad summad peale % maha arvamist hotellile.

Nüüd sinu loo puhul peab booking selle loo hotelliga klaarima. Kui oled esitanud neile mõlemad makse tõendi / väljavõtte. Tõenäoliselt ta ei esita arvet ega ülekannet hotellile ja peab sulle tagastama kogu summa.
Veelkord seda juhul kui hotellil ON bookinguga säte et kaardimakse netis on suletud. Helista bookingusse ja nõua selgitust ja tagasi helistamist. Samuti pane kirja kõik  nimed kellega suhtled ja küsi tel. kes konkreetse asjaga tegeleb. Mitte see  nr kuu esmalt kellad. 
Jõudu. Ehk on abiks.

Küsitakse miks eelistate ? 

AGA ma EI  EELISTAGi  ja vastuse variandid eelistuseteks on takkapihta ikka väga absurdsed. No mõtle ise. Ma eelistan Riia lennujaama , sest seal on X söögikoht ja X teenus. Lennujaamas viibitakse võimalusel võimalikult vähe ja kui ongi tunde  aega vaja täita, siis nii TLL kui RIX on ~ sama kaugel oma keskustest. Pigem saaks neis ksida meeldivuse kohta aga veelkord inimesed ei tee oma valikuid mõnede tundide osas selle põhjal.
Ma arvan et inimesed väärtustavad pigem aega ja raha .
Seega saaks vastuseks olla: eelistan   läheduse tõttu  minu stardipaigast.
eelistan lennuhinna tõttu,  eelistan sihtkoha lennu olemasolu tõttu, eelistan ka jätkulennu võimaluse tõttu.

Egas siin teisiti pole. Samamoodi hinnatakse sama asja eri inimeste poolt erinevalt.

Google kaudu lõpuks leidsin .
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/palun-abi-lendan-esimest-korda
Kokkuvõtlik kiri minult kogu postituse infost all pool.

Muretut lendu Helile ja kõigile esmakordseile lenajaile.

ja oma profiilile minnes näen varasemaid kommentaare kuni 2016 a-ni
MITTE varasemaid. Otsingu akent mis varem ka pealkirja kaudu loetelu tõi enam ei leia aga see tõi paremini välja soovitud otsingu.
Kas seda süsteemi koos uute valiku akendega ühendada ei saa ? või ma siis ei oska ?

Kahjuks ei olnud minu algatatud postitus , kellegi küsimus ja kommentaaridesse siis pikk postitus vastuseks.
Küsija pealkiri oli umbes midagi sellist nagu esimest korda lendama või ümberistumisega lend Oslos..

kuidas riiga jõuad? kui bussiga siis bussijaamast 300 m on hostel hind oli kahele umbes 10 eur (kahene tuba)-ikkagi voodis magad, mitte pingil. sõit taksoga 15 min lennukale maksis 12 eur. Otse üle tee peatus ja leppisin juhiga õhtul hinnas kokku ja ta tuli lausa ukse ette. Õhtul käisime stockmani kõrval pizzas, kus ka suur valik muud hääd sooja sööki, hinnad soodsad.

vabandust jutt ikka AbuDhabi st

Veel küsiks kas on mõistlik võtta ümberistumiseks lend Tallinna nii- kui lend mis saabub Dubaist Riiga 14.00 ja järgmine tll väljub 14.40
oleme käsipagasiga.

eh, just selle broneerisingi juba paar nädalat tagasi ära. Aga polnud aimu on see ok ja mis seal ümbruses veel on, ehk tuleb veel infot. Näitaks kuidas sealt Dubaisse minna.

oh ma tegin näpuga, dok. ketib kuni 17JuuNi ja tundub et öö tundidel pea uimane et siis dok nr on vaja tšek-in tegemisel mitte pileti ostul. Tänud tähelapanu jutimise eest. Mure lahendatud.

Ostsin pileti, maksin panga ülekandega ja teine päev oli piletiost tühistatud, kuna nad pole raha saanud 12 jooksul. Saatsin makse koopia raha pole ikkagi tagasi saanud - see teeb juba 4 kuud mõttetut kirjavahetust.

2017 Jaan-veebr. Lanzarote. Mul tsekid kotis veel
1, Toit hotelli übruse poodides kallim , kui suures keskuses kaugemal. Saabumise õhtul ei jaksanud välja sööma minna ja ostsin poest HiperDino-s /hotelli kõrval margariin-või 1.35 lipton tee 1.29- 1.80 väike karp salatit 1.95 kaks pirni 0.70 jäätis tuutu 1.70 kit-kat 2.12 spageti 1.00 bolnese kaste 2.90 riivitud juust 0.90
šampoon oli suisa 4 eur suht väike pdl. Kõige enam hämmastas jäätise hind ja väike valik. Meil eestis lausa jäätise paradiis. :)
Väljas söömise hinnad alates 7.00 eur pitsa praed 9-15 eur aga kopsakad. Meil läks tavaliselt 3-le koos veini või muu kokteiliga. kokteilid 2-le. 50 eur koos tipiga. vahel oli ka mingi eel amps.

 1. Taksoga ei sõitnud
 2. autorent - oleneb asjaoludest ja hooajast. Jaan-veeb on neile siiski madal aeg ja coldcarilt sain auto 6-7 päeva 41 eur Opel Corsa 1,4
  Lõin põnnama ja tegin kohapeal lisaks täiskindlustuse 120 eur. Tagatis 270 eur
 3. Mõnes hotellis on korralik valik, Näit. Costa Teguises hotell Los Zocos Club
  tennis, jalgpall, võrkpall, ratta rent, mini golf, Jõusaal, Igaõhtune pidu, disco lastele, mängu automaadid ja erinevad lauad lastele. Samuti liumäed ja ronimine ja liivakst ja kiiged ja EESTI neiu laste klubis. Lähedal Veepark, golfi väljak ja Aquatoorium.
  Igas hotellis lisaks müügi lett erinevate lõbustuste ja ekskursioonidega.
  Vulkano Timanfayal ja koobastes käige ära ise, kui auto rendite. Väga äge maastik mida teistel kanaari saartel pole, Ise minnes pilet 9 eur nägu aga ekskursioon bussiga 30 eur nägu
  5.. Käisime ostukeskuses Deiland Plazas, parklaga maja all. Meilt keegi raha ei küsinud ( Calle Chimidas, 20, 35509 Playa Honda, Las Palmas, Hispaania) kui mõelda, et see on umbes Hiiumaa suurune saar, siis palju ei maksa oodata. Ostukad nagu meilgi. H ja M ning teised märgid. Teguises on suurem turg. Pane tähele, on 2 eraldi linna lähestikku Costa Teguise ja Teguise.
 4. bens 0.98 liiter
  Kui valid hotelli/apartemandi Googlda ja jaluta Google maps street view abil ümbruskond läbi.

Üks tõesti sündinud põjus mu tuttavatel oli- sõit Tartust Riiga venis kuna seltskonnast ühel lõi kõhu nii lippama , et lõpuks lennujaama jõudes lehvitasid oma Cuba lennukile. Tuli 6-le uus pilet osta. Valus laks !!!

Tere , taas, olen õnnelikult tagasi :) Kirjutan siis oma kogemusest.
Enne veel kui sain kätte oma pagasi nägin ära auto rendifirmade letiread. Neil on Arrecife lennukal asukoht väga hea ja kui pagas peaks viibima, saad vahepeal seal oma asju ajada, sest letil 2 teenindus külge - üks maabujate/pagasi ootajate küljel ja teine väljudes oote saalis. Goldcaris oli 2 teenindajat ja väike saba, mis läks ruttu. Lasin endale veel lahti seletada lepingus olevaid summasi ja soovisin teha Kindlustuse 0 vastutusega. Alul öeldud hind ajas mu silmad punni aga siis neiu ütles, et vaatab mis teha saab, kokku läks 120+41+90 ja tagatis oli pea see sama summa, millest 90 (bensiin) peaks tagasi laekuma. Kindlustus oli siis 120 ja meile läks kirja 2 juhti, kellest üks oli 21 a. Keegi ei andnud autot üle ja tagasi viies viskasin vaid võtmed üle leti, ei ühtki märget ega allkirja, samuti bensu tsekki ei tahetud näha.
Saime kena väljanägemisega uue 1,4-se Opel Corsa. Olin kodust kaasa võtnud oma Tomtom-i, et juhatused oleks ikka kindlalt eeti keelsed ja uuendused ka sai enne väljasõitu tehtud, ent kogu reisi probleemid olid ikka tomtom arusaamis- võimega seotud. Palju aja kulu ja leiutamist kuidas ikka sihtpunkti määrata. Proovisime nii inglise kui hispaania keelseid nimesid, ei aidanud. Lõpuks ostsin kaardi ja sealt otsisin nimesid, kuni ta mõnd neist tunnistas. Näiteks isegi Arrecife airport oli talle arusaamatu soov, sain selle lõpuks kätte hoopis lähedal asuva väike asula Honda nime kaudu. No kes seda oskaks teada.
Siit soovitus, kui vähegi võimalik siis varustage end täpse aadressiga. Koordinaatide kasutamis okus tuleb ka kasuks, mina seda veel ei oska. Aga eks vigadest õpitakse.
Auto võimust sain aimu ootamatult ühel mäkke tõusul, mis minu meelest ei olnudki nii järsk kui äkki tundsin, et jummel see jääb täitsa seisma ja pedaal oli juba vastu põrandat. Arvasin, et teen ise midagi valesti ja läksin veits paanikasse. Ees kurvis oli laiem tasku kuhu siis tõmbasin, et välja mõelda mis juhtus. Alul arvasin, et äkki vajus käik välja või ei läinud korralikult sisse aga ma kontrollisin seda ju. Miks ma ei saanud aru, et tal pole jaksu oli see, et minu ettekujutuse järgi oleks mootor siis kiununud aga see töötas mu meelest täitsa norm häälel. Igatahes tegin kindlaks, et vaid üks kurv on veel tõusu ja edasine tee on ok. Lanzarote teed on väga heas korras ja piki saart kiirtee mugavate mahasõitudega. Kogu teede märgistus ja sildid on väga selged, nii linnas kui asulates ja maanteedel. Ei mingeid kulunud ja kustumise äärel jooni, nagu meil pahatihti on. Väga palju ringristmikke aga need mulle meeldivad. Mis mulle oli uudne oli hoiatusfoorid enne põhifoori - need siis maanteedele jäävate väike asulate servas teederistmike eel. Linnas "lamavaid politseinikke" - kõrgendusi ka palju, ent ka need on hästi märgitatud ja öösel "jõlutuledega" vilkumas.
Aa jaa ühe hullu tee leidsime aga see tundus selline kohalike omaloominguline rada ühte kuuma randa, mille meile soovitaski kohalik baarman ja sinna sõitjaid ikka jagus ja isegi maksu võeti 3 eur ( see oli vist 1 eur in kohta) Selle koha nimi oli Playa Papakayo Beach.


Meie reis Lanzarotele oli enne kõrghooaega ja see tõttu liikus tihedust ja kultuuri hinnata ei tea. Igatahes algajale või vähese sõidukogemusega juhile oli jaan lõpp veebr algus täitsa normaalse liikluse ja parkimise võimalusega. Kevad-suvel on olud kindlasti teised. Parkimisel me kuskil mingeid tasusid ei näinud.
Üldiselt Lanzarote teed ei kulge mööda kuristike servasi, mida olin enim kartnud, Nad on enamasti üsna laugel maal ja sujuvad pigem laineliselt üles alla. Palju oli teedel jalgrattureid ja need sattusid ette ikka siis kui keegi samas kohas vastu oli tulemas. Kõige vastikum oli hetk kui pidin mööduma ratturist üles mäge pimedas kurvis. Õnneks rohkem selliseid piinavaid hetki polnud ja edaspidi rattureid kaugelt silmates püüdsin reguleerida kiirust nii et vastutulevate autodega ei kohtuks ratturitega samal joonel.
http://www.optimavillaslanzarote.com/images1/driving-lanzarote.jpg
See kiri on mõeldud julgustuseks esmasele rentijale ja väikese sõidukogemusega juhile.. Soovitan teha 0 vastutusega kindlustust, et puhkus oleks ikka puhkus ja sa ei pea end vaevama aga äkki.... mõtetega.

Järeldasin et kuni 14.02 saad broni muuta ja tühistada . Tavaliselt on märge selle kuupäevani ja tühistamiseks kood või link. Aga kui sul on leping tühistamiseta või tingimustega, siis pole midagi teha. Muidu poleks lepingul mõtet ju.
Antud kuupäevani on ju veel aega, nii et ole kena ja tühista 0 eur-ga. Peab ju ka majutajate tegemistega arvestama ja nende tööd ja aega austama. Praegu jääb mulje, et tahad neist suvalt üle sõita, milleks ? Ei austa teisi, siis veel vähem ennast.
Kui on isegi kuum aeg antud kohas, siis viimsel hetkel tühistamine on majutajale väga ebasoodne üllatus, sest tavaliselt kunde ei jäeta broneerinu tegemist viimastele päevadele ja antud majake/korter/ tuba jääb tühjaks, kuigi on enne ridamisi antud teistele soovijatele teade - välja müüdud- ja uusi soovijaid justkui jaguks, siis liig hiline tühistamine tekitab asjatu pettumuse.
Majutajaga kontakti võtmine ja vestlus ei tee paha, sest võib-olla on tal uus kunde ootel ja ta on nõus vastu tulema. Sel juhul ei maksaks põhjuseks lume olusid tuua.