booking' st broneerimine ja trahvid

Broneerisin booking'ist majutuse, seoses mitme lennuga ja maha jäämistega juhtus nii, et majutusse ei jõudnud. Maksmine pidi toimuma koha peal. Möödas nüüd 1 nädalat aga raha pole maha võetud. Kui palju hiljem võib Booking trahvi maha võtta, et ei ilmunud majutusse? Kas kellelgi on kogemusi. Peaksin esitama kindlustusele dokumendid aga pole nagu maksnud ju ka veel midagi.

Mõni aasta tagasi jäin reisile mineku päeval haigeks ja booking.com tingimuste kohaselt oleksin pidanud esimese öö eest ikkagi maksma. Kindlustusele esitasin hotelli broneeringu ja nad hüvitasid ühe öö maksumuse. Arvasin ka, et booking.com võtab mult raha ilmselt hiljem, aga ei võtnudki.

Booking on vahendaja, nemad ei võta teilt raha maha. Seda teeb hotell. Kui te olete oma krediitkaardi sinna pannud siis tõonäoliselt peaks hotell esimese öö eest raha maha võtma. Kui seda ei ole tehtud, siis tõonäoliselt ei tehta seda ka tulevikus.

TNT-l on õigus, Booking.com on vaid vahendaja ning isegi siis, kui krediitkaardi andmed sisestanud olete, ei saa hotell neid alati kasutada, rääkimata siis trahvi võtmisest, kui andmeid andnud pole :)

Oluline on aga kindlasti booking.com-is oma majutus ära tühistada, vastasel juhul kasseerib booking.com hotellipidajatelt komisjonitasu ning siis võivad asjad inetuks kiskuda. Samas tasub jälgida iga hotelli enda poliitikat.

Töötan ise Stockholmis hotellis ja vöin kirjeldada mismoodi meil see toimib. Ilma kaardiandmeid sisestamata pole Booking.com -is vöimalik tuba broneerida. Kui inimene jääb tulemata siis järgmisel hommikul logime sisse Booking.com lehele ja paneme kirja et see klient oli no show, see siis vabastab hotelli just nimelt sellest komisjonitasust ( sesoses sellega peaks ka broneerijale vastavasisuline meil postkasti minema ). Peale seda saadab Booking.com hotellile uue meili kus on kirjas et see klient jäi tulemata ja kui suur on summa mis on lubatud kliendi krediitkaardilt vötta ( tavaliselt siis esimene öö ).Loomulikult proovime siis selle summa ka kätte saada aga mönikord see ei önnestu erinevatel pöhjustel, näiteks 0 krooni kontol, visa electron kaart, vale kehtivusaeg kaardi puhul, mönikord vöib juhtuda ka lihtsalt nii et on unustatud kaardinumber sinu broneeringule lisada hotellis ja hiljem seda informatsiooni enam Booking.comist kätte ei saa. Olen töötanud mitmetes erinevates hotellides ja rutiinid on samad, kas kohe järgmisel hommikul vöi üldse mitte.