Brasiilia- kas kohapeal lennuk või maapealne transport?

Kuigi Brasiilia teemat on varasemalt arutatud oleks mul küsimusi, millele ma vastust ei ole leidnud. Kui keegi oskab jagada nõu ning kogemusi oleksin väga tänulik :)
Sõidame jaanuaris kahekesi Brasiiliasse 24 päevaks. Maandume Sao Paulos. Nüüd olengi tõsise dilemma eest, et missugune reis ette võtta.

Plaan nr 1.

Võtta lennupass 4 sihtkohaga (hind 15 400 kr). Sao Paulo peatus 1 päev, lend edasi Manausse Amazonast avastama. Seal võtta pakett ilmselt läbi www.amazongerotours.com (esialgne pakkumine 6700 kr inimene, proovin kaubelda 4000 kr peale). Amazonases veeta 6 päeva ja 5 ööd ning tagasi lennata Rio De Janeirosse. Seal veeta 8-10 päeva. Rio'st lennata Foz Iguacusse koskesid vaatama ning nautida ilusat loodust, külastada National parki ja muid loodusparke. Plaan Foz Iguacus olla ca 6 päeva. Sealt lennata tagasi Sao Paulosse ning Eestisse.
Kas keegi oskab Foz Iguacust pisut rohkem rääkida. Kui pikalt oleks seal targem peatuda, kas kuus päeva jääb paljuks või väheks?

Plaan nr 2.

Rentida auto 24 päevaks (hetkel leitud parim pakkumine 13 500 kr). Sao Paulo peatus 1 päev, edasi Rio De Janeiro poole. Ilmselt külastada Curitibat, Ubatubat ning muid soovitatud, kiidetud linnasid ja randasid. Koos Rios olemisega võiks ajakulu olla ca 13 päeva. Sealt edasi sõita Foz Iguacusse, loodetavasti 2 päeva ja 1 ööga. Veeta Foz Iguacus ca 4-5 päeva ning sõita tagasi Sao Paulosse ja lennata Eestisse.
Kas keegi oskab aidata kuidas autorendiga on. Olen justkui kuulnud, et liigelda on ohtlik ning soovitatavalt koguaeg peaksid olema auto uksed lukus ja öösel pigem punase foori taga mitte peatuma jääda? Kas asi on nii hull vaid Rio's ja Sao Paulos?
Kas kellelgi on kogemust ka autos magamisega? Kui juba auto renditud siis ilmselt magaksime teepeal mõned ööd autos. Kuidas on ka parkimisega just Rio's ja Sao Paulos, kas lihtne on kohta leida või on parklad tasulised?

Plaan nr 3.

Veeta Sao Paulos 1 päev, sõita bussiga Rio'sse (hind ca 700 kr ning ajakulu vist 6,5 h). Olla Rio's ca 12-14 päeva. Sealt lennata Foz Iguatsusse, Gol Airlinesiga, Foz Iguacus veeta ca 5-7 päeva ning lennata Sao Paulosse (lennupiletite hind ühele tuleks 3200 kr). Goliga Manausse lendamine maksab 8400 kr, antud plaani puhul Amazonas sel põhjusel välistatud :(

Autorendi plussiks on kindlasti rohkemate kohtade nägemine kuid see tähendaks, et külastamata jääks Amazonas. Olen lugenud paljude kommentaaridest, et Amazonas oligi just Brasiilia reisi parim osa. Autorendi miinus on pikk ajakulu sõidule, kilomeetreid tuleks ca 4000-5000 ringis :S
Kuna me oleme budget reisijad tundub, et Amazonasesse minek viiks meie eelarve plaanitust kõvasti suuremaks.
Soodsaim variant oleks plaan nr 3. aga see tähendaks ka, et palju ilusat jääks nägemata :(
Bussireisid olen ma praegu täiesti välistanud kuna hetkel leitud info kohaselt maksab reis Sao Paulost Foz Iguacusse ühele 1200 kr ning kestab 21-23 h? Kas keegi oskab neid andmeid kinnitada?
Missugust plaani teie eelistate, kellel Brasiilias käimise kogemus juba olemas?

Nüüd tuli üks pikk kiri :)

buss kirja järgi ca 14-16 tundi, hinnad ja graafik vaata

http://201.14.34.5/cgi-bin/br4.cgi

Suured tänud lehe eest, ma ei leidnud ise seda Pluma lehte kus saaksin hindasid vaadata ;) Hinnad on praktiliselt sama kallid kui lennata Gol airlinesiga.

Meiegi kahekesi jaanuari keskel minemas 19.01.2011- 21.02.2011). Äkki õnnestub osa ajast koos veeta. Ma pean läbirääkimisi kaheksapäevase džunglimatka osas. Et siis kanuudega ja metsas telkimisega. Üks kompanii on ka pakkumise teinud. Maandume ka Sao Paolos ning sealt edasi ei ole veel otsustanud kuidas ja kuhu. Kui huvi on anna märku

Läheme naisega samuti nagu ellenõidki 19 jaan ja tagasi 21 veebr. Huvitav, et kuigi me teineteist ei tunne, panime samad ajad kinni. Meil plaan minna Sao Paolost Iguassusse, sealt Manausse 8 päevaks junglisse. Edasi Recife lähedale sukelduma, siis Riosse. Need kõik lennukiga. Riost bussiga tagasi Sao Paolosse otse lennujaama. Junglimatka hinnaks sai abikaasa otseläbirääkimiste teel 1100 Bras reali inimene. Turismibüroo kaudu oleks olnud 1100 USD. Kui huvi siis e-mail on isaoma@hot.ee